Oficiální internetový portál Jihočeského kraje.

Svazek měst a obcí regionu Pomalší IČO: 625 36 443

21. obec Svatý Jan nad Malší
  22. město Velešín
  23. obec Vidov

Předmět: Předmětem činnosti svazku v oblastech upravených v § 50 zák. č. 128/2000 b., o obcích je:

- Rozvíjení kontaktů v rámci mezisvazkové, meziobecní a přeshraniční spolupráce a spolupráce s Místními akčními skupinami.
- Zajišťovat úkoly v oblasti školství, sociální péče, kultury, požární ochrany, ochrany životního prostředí a cestovního ruchu vč. podpory cykloturistiky.
- Zabezpečení čistoty obce, správy veřejné zeleně, zásobování vodou, odvádění a čištění odpadních vod.
- Zavádění, rozšiřování a zdokonalování inženýrských sítí a systémů veřejné osobní dopravy k zajištění dopravní obslužnosti území.
- Vytváření motivujícího prostřední pro subjekty z řad podnikatelů, obyvatel, občanských spolků a sdružení formou jejich konkrétního zapojování do systému turistické a obchodní nabídky.
- Zajišťovat vícezdrojové financování společných i individuálních záměrů, poskytovat členům svazku aktuální informace o nových programech.
- Zajišťovat pro obce svazku koordinační, propagační a ediční činnost, pořádání kulturních akcí, odborných školení a seminářů, spolupráci s odbornými a zájmovými institucemi, asociacemi, svazy, sdruženími a podniky.
Orgány svazku: shromáždění starostů
předseda svazku
místopředseda svazku
rada
sekretář
Předseda svazku: Předseda je statutárním orgánem svazku. Řídí jeho činnost mezi jednotlivými zasedáními shromáždění starostů a zastupuje svazek navenek jeho jménem. Podepisuje listiny svazku tak, že k názvu svazku nebo k otisku razítka se uvede jméno a funkce podepisujícího a jeho vlastnoruční podpis.
Místopředseda: Místopředseda plní funkci předsedy v jeho nepřítomnosti, v jiných případech pouze na základě písemného pověření předsedy svazku.
Předseda: Ing. Miroslav Slinták, Římov 17, 374 01 Č. Budějovice od 24. 2. 2015 dosud
Ing. Tomáš Šedivý, Vidov 34 , 370 04 Č. Budějovice do 24. 2. 2015
Místopředseda: Ing. Tomáš Šedivý, Vidov 34 , 370 04 Č. Budějovice od 24. 2. 2015 dosud

V předchozím období byli 3 jednatelé: Mgr. Josef Klíma, Ing. Miroslav Slinták, Ing. Tomáš Šedivý.

Příloha - sbírka listin

• Stanovy ze dne 24. 2. 2015
  • Dodatek ke stanovám č. 1 z roku 2003
  • Smlouva o vytvoření dobrovolného svazku měst a obcí regionu „Pomalší" ze dne 4. 9. 2001