Jazykové verze stránek

Oficiální internetový portál Jihočeského kraje.

Vyhlášení krajských dotačních programů pro rok 2017 - Podpora sportu, Dotace na reprezentaci Jihočeského kraje v oblasti vědy, mládeže a sportu
Rada Jihočeského kraje schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2017 Podpora sportu a Dotace na reprezentaci Jihočeského kraje v oblasti vědy, mládeže a sportu. V programu Podpora sportu mohou neziskové a příspěvkové organizace, obce, ostatní právní subjekty i fyzické osoby žádat o dotaci na rekonstrukce, opravy a vybavení sportovišť a jejich zázemí, veřejně přístupné sportovní aktivity s převahou zaměření na mládež, přebory Jihočeského kraje, aktivity handicapovaných sportovců, mezinárodní aktivity v oblasti sportu, sportovní aktivity dětí do 15 let.
Pravidla dotačních programů a formulář žádosti o dotaci je k dispozici od 2. 12. 2016 na webové stránce Jihočeského kraje www.kra-jihocesky.cz, menu Dotace, Fondy EU, rubrika Programové dotace Jihočeského kraje, sekce Aktuální výzvy.

Elektronickou žádost o dotaci bude možné zasílat do informačního systému kraje v termínu 2. 1. - 13. 1. 2017 do 12:00 hodin. Termín 13. 1. 2017 do 12:00 hodin je zároveň termín pro doručení žádosti o dotaci v tištěné podobě na podatelnu Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, 376 76 České Budějovice.

Nejúspěšnější sportovec Jihočeského kraje roku 2016
Ttradiční vyhlášení vítězů ankety o nejúspěšnějšího sportovce Jihočeského kraje za rok 2016 se uskuteční dne 20. 12. 2016 od 18:00 hodin ve velkém sále DK Metropol v Českých Budějovicích. Vstup pro veřejnost je zdarma, vstupenky budou k dispozici od 6. 12. 2016 na recepci Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice.

Jihočeští hokejbalisté do 15 let z turnaje krajů v Hradci Králové přivezli bronz

Jihočeská reprezentace U15 - Tým talentovaných jihočeských hokejbalistů do patnácti let se jako každý rok zúčastnil turnaje krajů, tentokrát pořádaného hejtmanem Východočeského kraje. Pod vedením Tomáše Bárty, Víta Čapka a Vratislava Malechy. Jihočeští dorostenci dosáhli na třetí příčku.
Krajské výběry se ve Dvoře Králové kromě dalších regionálních soupeřů střetly i s republikovým výběrem U14 a reprezentací žen, do semifinále se přesto probojovaly pouze týmy z regionů - Praha, Ústecký kraj, Moravskoslezský kraj a výběr z jihu Čech.
Jihočeši v semifinále narazili na výběr z Moravy. V prvním poločase se sice dokázali střelou Grosmanna dostat do vedení, náskok ale v druhé části stáhl moravskoslezský Bogar. O tom, který z týmů postoupí do finále tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch Moravané nezaváhali a dvěma proměněnými zásahy se posunuli na dosah vítězství.
Jihočeský tým tak o jistotu medaile přišel, stále ale mohl získat bronz. V zápase o třetí příčku narazil na výběr hlavního města, který vloni získal stříbrné medaile. Proti Jihočechům sice začal šťastněji, když Matoušek otevřel skóre, odpověď Jihočechů na sebe ale nenechala dlouho čekat, bleskové vyrovnání obstaral Grosmann. O dvě minuty už Jihočeši vedli, gól na 2:1 vstřelil Braun. Skóre nakonec ve prospěch Jihočechů upravil ještě Šuhaj, výběr se tak mohl zaslouženě radovat z titulu druhého vicemistra turnaje krajů.

Soubor ke stažení (143.94 KB) Soubor ke stažení (.docx - 143.94 KB)

Adresář pracovníků MŠMT pro oblast sportu (312.21 KB) Adresář pracovníků MŠMT pro oblast sportu (.pdf - 312.21 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2016 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Webmaster        Úvodní stránka