Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Jazykové verze stránek

Oficiální internetový portál Jihočeského kraje.

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

Aktuality

Navigace - třetí úroveň - výběr části rubriky

Konference k projektu Děti na startu


Český svaz aerobiku a fitness FISAF zve učitele a trenéry pracující s dětmi na konferenci, při které bude představen celonárodní projekt všeobecné sportovní přípravy dětí předškolního a mladšího školního věku (4 - 9 let), zaměřený na rozvoj základní pohybové motoriky, koordinace, obratnosti, rychlosti a síly.
Na konferenci se dozvíte základní informace o projektu a školení, způsob jeho realizace na mateřských a základních školách. Novinky a doporučení ve výživě dětí představí RNDr. P. Suchánek.
Konference se koná 20. 9. 2016 od 10:00 do 13:00 hod v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. B. Němcové 49/3. Pozvánku na konferenci a informace o projektu naleznete v příloze.

Příloha ke stažení (2358.59 KB) Příloha ke stažení (.pptx - 2358.59 KB)

Příloha ke stažení (2767.63 KB) Příloha ke stažení (.jpg - 2767.63 KB)

Evropský týden sportu 2016 - #BeActive

Český olympijský výbor vyzývá organizátory veřejných sportovních akcí k zapojení do 2. ročníku Evropského týdne sportu, který proběhne ve dnech 10. - 18. září 2016.
Iniciátorem ETS je Evropská komise a koordinátorem pro Českou republiku Český olympijský výbor. Do Evropského týdne sportu se mohou připojit organizátoři veřejných sportovních akcí z celé Evropy a jeho cílem je zapojit do pohybových aktivit co nejvíce lidí.
Kompletní informace k projektu a případné spolupráci naleznete v příloze.

Soubor ke stažení (263.28 KB) Soubor ke stažení (.pdf - 263.28 KB)

Jihočeští hokejbalisté do 15 let z turnaje krajů v Hradci Králové přivezli bronz


Jihočeská reprezentace U15 - Tým talentovaných jihočeských hokejbalistů do patnácti let se jako každý rok zúčastnil turnaje krajů, tentokrát pořádaného hejtmanem Východočeského kraje. Pod vedením Tomáše Bárty, Víta Čapka a Vratislava Malechy. Jihočeští dorostenci dosáhli na třetí příčku.
Krajské výběry se ve Dvoře Králové kromě dalších regionálních soupeřů střetly i s republikovým výběrem U14 a reprezentací žen, do semifinále se přesto probojovaly pouze týmy z regionů - Praha, Ústecký kraj, Moravskoslezský kraj a výběr z jihu Čech.
Jihočeši v semifinále narazili na výběr z Moravy. V prvním poločase se sice dokázali střelou Grosmanna dostat do vedení, náskok ale v druhé části stáhl moravskoslezský Bogar. O tom, který z týmů postoupí do finále tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch Moravané nezaváhali a dvěma proměněnými zásahy se posunuli na dosah vítězství.
Jihočeský tým tak o jistotu medaile přišel, stále ale mohl získat bronz. V zápase o třetí příčku narazil na výběr hlavního města, který vloni získal stříbrné medaile. Proti Jihočechům sice začal šťastněji, když Matoušek otevřel skóre, odpověď Jihočechů na sebe ale nenechala dlouho čekat, bleskové vyrovnání obstaral Grosmann. O dvě minuty už Jihočeši vedli, gól na 2:1 vstřelil Braun. Skóre nakonec ve prospěch Jihočechů upravil ještě Šuhaj, výběr se tak mohl zaslouženě radovat z titulu druhého vicemistra turnaje krajů.

Soubor ke stažení (143.94 KB) Soubor ke stažení (.docx - 143.94 KB)

 

Vyhlášen dotační program na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech a oddílech

Jihočeský kraj vyhlásil dotační program na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech a oddílech. Pro dotační program je alokována částka 4,5 mil. Kč. Tyto prostředky poskytne Český olympijský výbor z prostředků od loterijních společností a částečně Jihočeský kraj ze svého rozpočtu. Uzávěrka příjmu žádostí o dotace je 8. 7. 2016 do 12:00 hod.
Pravidla pro žadatele včetně formuláře elektronické žádosti naleznete na internetové stránce kraje zde.


Adresář pracovníků MŠMT pro oblast sportu (312.21 KB) Adresář pracovníků MŠMT pro oblast sportu (.pdf - 312.21 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2016 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Webmaster        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku