Jazykové verze stránek

Oficiální internetový portál Jihočeského kraje.

Jihočeští hokejbalisté do 15 let z turnaje krajů v Hradci Králové přivezli bronz

Jihočeská reprezentace U15 - Tým talentovaných jihočeských hokejbalistů do patnácti let se jako každý rok zúčastnil turnaje krajů, tentokrát pořádaného hejtmanem Východočeského kraje. Pod vedením Tomáše Bárty, Víta Čapka a Vratislava Malechy. Jihočeští dorostenci dosáhli na třetí příčku.
Krajské výběry se ve Dvoře Králové kromě dalších regionálních soupeřů střetly i s republikovým výběrem U14 a reprezentací žen, do semifinále se přesto probojovaly pouze týmy z regionů - Praha, Ústecký kraj, Moravskoslezský kraj a výběr z jihu Čech.
Jihočeši v semifinále narazili na výběr z Moravy. V prvním poločase se sice dokázali střelou Grosmanna dostat do vedení, náskok ale v druhé části stáhl moravskoslezský Bogar. O tom, který z týmů postoupí do finále tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch Moravané nezaváhali a dvěma proměněnými zásahy se posunuli na dosah vítězství.
Jihočeský tým tak o jistotu medaile přišel, stále ale mohl získat bronz. V zápase o třetí příčku narazil na výběr hlavního města, který vloni získal stříbrné medaile. Proti Jihočechům sice začal šťastněji, když Matoušek otevřel skóre, odpověď Jihočechů na sebe ale nenechala dlouho čekat, bleskové vyrovnání obstaral Grosmann. O dvě minuty už Jihočeši vedli, gól na 2:1 vstřelil Braun. Skóre nakonec ve prospěch Jihočechů upravil ještě Šuhaj, výběr se tak mohl zaslouženě radovat z titulu druhého vicemistra turnaje krajů.

Soubor ke stažení (143.94 KB) Soubor ke stažení (.docx - 143.94 KB)

Vyhlášen dotační program na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech a oddílech

Jihočeský kraj vyhlásil dotační program na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních klubech a oddílech. Pro dotační program je alokována částka 4,5 mil. Kč. Tyto prostředky poskytne Český olympijský výbor z prostředků od loterijních společností a částečně Jihočeský kraj ze svého rozpočtu. Uzávěrka příjmu žádostí o dotace je 8. 7. 2016 do 12:00 hod.
Pravidla pro žadatele včetně formuláře elektronické žádosti naleznete na internetové stránce kraje zde.

Adresář pracovníků MŠMT pro oblast sportu (312.21 KB) Adresář pracovníků MŠMT pro oblast sportu (.pdf - 312.21 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2016 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Webmaster        Úvodní stránka