Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Auto bez bariér bude pomáhat postiženým dětem ze Strakonicka
9.07.2008

Konto BARIÉRY a obchodní řetězec Globus ČR předaly včera v Praze v rámci projektu Auta bez bariér další dvě speciální devítimístná auta, určená pro přepravu osob se zdravotním postižením. Jako příjemce tohoto daru vybrala Rada Konta BARIÉRY občanské sdružení ParaCENTRUM Fenix z Brna a strakonické občanské sdružení Cestou vůle, které je zřízeno při Speciální základní a mateřské škole ve Strakonicích. Klíče od automobilu Fiat Ducato převzala ředitelka strakonické školy Eva Vácová.
Zřizovatelem Speciální ZŠ a MŠ ve Strakonicích je Jihočeský kraj, slavnostního předávání auta se tak zúčastnila spolu s místostarostou Strakonic Ivanou Říhovou i Marie Hrdinová, radní Jihočeského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy.
„Kontu Bariéry i obchodnímu řetězci Globus je třeba za jejich aktivity, které pomohou v Jihočeském kraji dětem ze Strakonicka, poděkovat. Tento dar pomůže dětem s dopravou a budou se tak moci zapojit do vzdělávacích a rehabilitačních činností, které jsou pro ně připravovány ve škole pod vedením paní ředitelky Vácové," zdůraznila při předávání automobilu Marie Hrdinová.
Projekt Auta bez bariér je financován z prodeje nákupních tašek v hypermarketech Globus, a to korunou z každého prodaného kusu. Během sedmi let se z prodeje tašek získalo 8 057 020 Kč a nakoupilo 12 bezbariérových aut.
Ve Strakonicích bude auto bez bariér vozit mentálně postižené děti, děti s poruchou autistického spektra a děti s tělesným postižením do školy a do Aktivačního centra občanského sdružení Cestou vůle. Zde se budou učit, absolvovat terapie a hrát si.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku