Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Senioři v Kůsově se zabydlují v nových pokojích domova důchodců
5.03.2010

Obyvatelé domova pro seniory v Kůsově si užívají větší pohodlí. Zařízení poskytuje služby seniorům, osobám s chronickým onemocněním a osobám s kombinovaným postižením. Nástavbou na pavilon „C" byla zachována kapacita zařízení, 140 lůžek, ale snížil se počet klientů na jednotlivých pokojích. Celkové náklady na realizaci projektu činily 37 milionů korun. Necelých 27 milionů získalo zařízení z Norských fondů, více než 7,5 milionu hradil Jihočeský kraj a 2,5 milionu zaplatil Domov pro seniory Kůsov z vlastních zdrojů.

Nástavbou na pavilon „C" vzniklo v Domově pro seniory Kůsov 11 nových dvoulůžkových pokojů s plně bezbariérovým přístupen. Díky novým pokojům se zkvalitnily služby pro klienty, zůstala zachována kapacita zařízení a snížil se počet lůžek ve vícelůžkových pokojích. „Součástí projektu byla i modernizace 17 starších pokojů, instalace plošinového výtahu a vybavení modernizovaných i nových pokojů novým vybavením interiérů. K nově přistavěnému evakuačnímu lůžkovému výtahu byla zřízena příjezdová komunikace a byly provedeny úpravy venkovních ploch," vyjmenoval novinky v domově ředitel Ladislav Gál. Práce na nástavbě a částečné rekonstrukci domova začaly v září roku 2008 a trvaly necelých 15 měsíců, v listopadu 2009 proběhla kolaudace.

V Domově pro seniory v Kůsově pracuje 69 zaměstnanců, kteří poskytují klientům sociální a ošetřovatelskou péči. Vytvářejí podmínky pro sociální oporu, pro dosažení co největší soběstačnosti klientů a pro zajištění individuality. Seniorům se snaží poskytnout důstojnou náhradu za běžné domácí prostředí a podporovat je ve snaze co nejvíce se přiblížit běžnému způsobu života a zachovat si sociální vazby. O tom, že se to v Kůsově daří, je přesvědčená náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. Podle ní v domově vládne dobrá nálada jak mezi klienty, tak mezi zaměstnanci. „O tom jsem se přesvědčila už během své letní návštěvy. Nástavba vylepšila materiální podmínky klientů. Jediné, co mě trápí, že nemáme taková zařízení všechna a takové ředitele všude. Připravuje se ale rekonstrukce Domova důchodců Dobrá Voda, která bude stát 95 milionů. Nezvýší kapacitu domova, ale výrazně zvýší komfort našich klientů," uvedla na slavnostním otevřené zrenovované části Domova pro seniory v Kůsově náměstkyně Stráská.

Zvuk: Ivana Stráská - výsledek znamená další zlepšení péče (.mp3 - 531.02 KB)

Zvuk: Ladislav Gál - co je nového v DD Kůsov (.mp3 - 728.16 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku