Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Vítězem soutěže Vítejte u nás studentky z Ostravy
17.06.2010


První místo v minulých dvou dnech konané soutěže Vítejte u nás, kterou pořádala českobudějovická Střední škola obchodní, získalo družstvo studentek 3. ročníku Střední školy společného stravování v Ostravě. Vítězná dvojice uspěla s prezentací Perličky Moravskoslezského kraje. Jihočeši představili voroplavbu a projekt pro tělesně postižené.

Podle slov členky poroty Petry Jánské přinesla vítězkám nejvíce bodů vtipná, lehká a zajímavě provedená prezentace svého regionu. „Navíc byla zaměřená podle moderních trendů produktové nabídky a studentky prokázaly výborné jazykové znalosti," poznamenala referentka oddělení cestovního ruchu Jihočeského kraje, který akci podpořil.

Mezi třinácti družstvy, která porovnala v soutěži své odborné, komunikativní a prezentační dovednosti, měli svá želízka v ohni také domácí. Českobudějovická SOŠ obchodní přednesla projekt pro hendikepované nazvaný S vozíkem po jižních Čechách, a Tajemství Otavy poodhalili studenti 3. ročníku strakonické Euroškoly.

„Máme několik prvků podpory cestovního ruchu v jižních Čechách. A pokud se fakt, že jsme turisticky nejnavštěvovanějším regionem, dostane za hranice kraje i formou studentských prací, je to skvělé spojení, " uvedl při úterním zahájení soutěže hejtman Jiří Zimola.

V dalších ročnících soutěže, ve které žáci představují svůj region a jeho atraktivity formou zajímavé prezentace, chtějí organizátoři pokračovat i v příštích letech. Podle ředitelky českobudějovické SOŠ obchodní Jarmily Beníškové by příští soutěžní téma mělo být zaměřeno na jihočeské rožmberské dědictví.

Foto: Z průběhu soutěže (.jpg - 119.91 KB)

Zvuk: Jiří Zimola - Vítejte u nás - část 1 (.mp3 - 377.14 KB)

Zvuk: Jiří Zimola - Vítejte u nás - část 2 (.mp3 - 515.92 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku