Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.06.2015

Fotbalový turnaj se uskuteční dne 16. 6. 2015 v dolnorakouském městě Laa an der Thaya v rámci spolupráce krajů Jihočeského, Vysočina, Jihomoravského a spolkové země Dolní Rakousko, pracovní skupina 13. Vzdělání, výchova, mládež a sport.

Pořadatelem turnaje je Zemský referát pro mládež Dolního Rakouska ve spolupráci s městem Laa an der Thaya.

Každý ze čtyř regionů bude reprezentovat jedno školní fotbalové mužstvo, věková kategorie - ročník narození 1999,2000.

Za Jihočeský kraj se zúčastní školní fotbalové mužstvo Základní školy Grünwaldova České Budějovice pod vedením trenéra Mgr. Martina Wohlgemutha.

V roce 2016 převezme pořadatelskou štafetu Kraj...

Foto: Jiří Zimola navštívil stavbu nového pavilónu Perinatologického centra intenzivní péče v českobudějovické nemocnici. (181.79 KB) 10.06.2015

Loni v dubnu zahájená výstavba nového pavilónu Perinatologického centra intenzivní péče v českobudějovické nemocnici finišuje. Dnes stavbu osobně zhlédl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Konstatoval, že stavební práce probíhají dle plánu a při minimálním dotčení běžného provozu tohoto největšího zdravotnického zařízení na jihu Čech.

Kolaudace stavby za přibližně 210 miliónů korun je plánována na říjen. K tomuto termínu by se do nového moderního objektu měla začít stěhovat obě oddělení, která jsou jeho nedílnou součástí, gynekologicko-porodnické a neonatologické.

„Je dokončena hrubá stavba objektu a střecha. Ke konci se blíží také zateplování a finální...

Foto: 5. ročník dětského dne a benefičního koncertu \ 9.06.2015

V sobotu 13. června 2015 se pod záštitou Jihočeského kraje na Martinském Mlýně v obci Hrádek u Pěčína, kousek od Trhových Svinů,uskuteční 5. ročník dětského dne a benefičního koncertu "Kdo má rád...". Od 11. hodin zde proběhne pro všechny děti pohádkový dětský den v pohádkovém lese včetně atrakcí zdarma. Večer se uskuteční velký koncert.

Mezi účinkujícími se letos představí: Josef Laufer, Chantal Poullain, Ilona Csáková, Martin France, Jakub Smolík, Radka Fišarová, Bohuš Matuš, Pavel Roth, Leona Šenková, 5Angels, Markéta Zehrerová, Vítek Pokorný, Blood is Up ad. A možná přijde i ..........

9.06.2015

Ve středu 10. června v 19. hodin bude v kinosále Hvězdárny a planetária České Budějovice přednášet doc. RNDr. Alena Šolcová, Ph.D. z ČVUT v Praze. Tématem přednášky je úplné zatmění slunce, ke ktreému došlo v roce 1415 v den druhého slyšení mistra Jana Husa. Dozvíte se jaké byly dobové zprávy o úplném zatmění nebo jaký význam mělo pozorování zatmění slunce ve středověku.

 

Vstupné 80,- Kč.

 

www.hvezdarnaCB.cz

Foto: Dotkněte se historie. (91.97 KB) 8.06.2015

Od 9. 6. 2015 mají návštěvníci knihovny na Lidické třídě příležitost spatřit, dotknout se a opatrně listovat vzácnými knihami, které pocházejí z historického fondu Jihočeské vědecké knihovny ve Zlaté Koruně. Výběr vzácných tisků bude zaměřen na mistra Jana Husa.

 

Otevírací doba:

Pro školy 8.30 - 14.00

Pro veřejnost 14.00 - 18.00

8.06.2015


Dne 19. května 2015 se v hotelu Purkmistr - Pivovarský dvůr v Plzni konal již 9. workshop znalostní platformy Mobilita, dostupnost a doprava Evropského regionu Dunaj - Vltava. Jednání expertů zhodnotilo dosavadní plnění pracovního programu na rok 2015. Stěžejním bodem programu bylo rozhodnutí o aktualizaci masterplanu obsahujícího 45 společných projektů. Všechny regiony mohou do 15. září tohoto roku navrhnout nové projekty, které budou posouzeny na říjnovém workshopu v Linci.

Hostem jednání byla vedoucí Kanceláře ERDV v Linci Romana Sadravetz, která podala informace o aktuálním dění a činnosti Kanceláře. Jihočeský kraj představil novou manažerku znalostní platformy,...

Foto(zleva): Petr Janoušek, Stanislav Kázecký, Jiří Zimola, Miroslav Dvořák a Ivan Loukota.. (390.04 KB) 8.06.2015

Cílem třetí sektorové dohody je zajistit více kvalifikovaných absolventů škol pro obory elektrotechniky a energetiky na jihu Čech. Při jejím podpisu v pondělí 8. června to řekl hejtman Jiří Zimola. Společně s ním tento dokument, nesoucí oficiální název Regionální sektorová dohoda pro Jihočeský kraj v oblasti elektrotechniky a energetiky, signovali i předseda představenstva Jihočeské hospodářské komory Miroslav Dvořák, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy České republiky Stanislav Kázecký, ředitel Krajské pobočky Úřadu práce v Českých Budějovicích Ivan Loukota a předseda Regionální rady odborových svazů...

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 8.06.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

5.06.2015

S úplnou uzavírkou Žďákovského mostu musejí od pátku 29. května počítat řidiči na jihu Čech. Důvodem je jeho celková rekonstrukce kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Práce tu potrvají až do 18. prosince letošního roku. Investorem oprav je Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Žďákovský most vede přes Orlickou přehradu v okrese Písek a je součástí silnice I/19 spojující Tábor s Plzní.

Na základě sdělení zhotovitele bude rekonstrukce Žďákovského mostu a s tím spojená dopravní opatření zahájena v pondělí 8. 6. 2015.

« Předchozí        Aktuální stránka: 103/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku