Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Hejtman a zástupce ČEZ předali organizaci ADRA novou Škodu Yeti. (221.51 KB) 27.01.2015

Zkvalitnit servis pro potřebné občany v každodenním životě i zásahy v krizových situacích, jakými jsou třeba povodně. K tomu napomůže českobudějovické humanitární organizaci ADRA nový vůz Škoda Yeti, který převzali její zástupci od představitelů Jihočeského kraje a společnosti ČEZ v pondělí 26. ledna 2015 v Českých Budějovicích.

Auto s náhonem na všechna čtyři kola, které pracovníkům ADRY usnadní i práci v terénu, financovala Nadace ČEZ v rámci tzv. Rámcové smlouvy mezi energetiky a krajem. Jejím cílem totiž je i dosažení vysoké úrovně havarijní a krizové připravenosti Jihočeského kraje

„Na...

Foto: Ženy v kosmu aneb První byla Valentina. (123.91 KB) 26.01.2015


Ve čtvrtek 29. ledna 2015 navštíví Hvězdárnu a planetárium České Budějovice Milan Halousek, jeden z předních českých popularizátorů kosmonautiky. Milan Halousek připomene nejenom historicky první kosmický let Valentiny Těreškovové, ale i další ženy, které vzlétly do vesmíru. Program začíná v 19:00 hodin. Jednotné vstupné 80,- Kč, předprodej vstupenek od 26. ledna 2015 v otevírací době Hvězdárny a planetária ČB.

Bylo to již padesát let, co se do vesmíru vydala první žena. Ruská kosmonautka Valentina Těreškovová, tkadlena, amatérská parašutistka a komsomolská funkcionářka s hezkou tváří svůj let příliš nezvládla - možná i proto se další žena vydala do vesmíru až o...

Foto: U nás v kraji 23.1.2015. (334.22 KB) 26.01.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Doktorka Drábová se studenty. (200.83 KB) 23.01.2015

Mladí technici sice na tuzemském trhu práce stále zoufale chybí, podle předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dany Drábové se však pomalu začíná blýskat na lepší časy. Zájem středoškoláků a vysokoškoláků o elektroenergetiku a další technické obory je v posledních letech na vzestupu.

Potvrdily to i dvě středeční přednášky této světově uznávané odbornice a specialistů Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ na jihu Čech. Hlasitý potlesk doprovázel Drábovou při odchodu ze zcela zaplněného sezimovoústeckého kina Spektrum, stejně jako z posluchárny Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích. Vystoupení šéfky...

Foto: U nás v kraji 16.1. 2015 (371.04 KB) 19.01.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto: Hejtman Jiří Zimola při zahájení veletrhu Region Tour 2015 v Brně. (223.27 KB) 15.01.2015

Připomenout místa a města spojená se životem a působením mistra Jana Husa i s obdobím husitského hnutí. To je hlavním cílem projektu Jihočeského kraje pro rok 2015 nazvaného Jižní Čechy husitské vyhlášeného u příležitosti letošního 600. výročí od Husovy mučednické smrti.

Uvedený projekt Jihočeský kraj poprvé představuje na brněnském mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Region Tour 2015, který se v jihomoravské metropoli koná od 15. do 18. ledna.
„Husitský jih, to je více než 20 míst a měst, která si budou letos připomínat husitskou tradici a vyprávět o událostech, které se staly součástí...

13.01.2015

Říká se, že svět se dělí na ty, co běhají, a na ty, co teprve běhat začnou. Začátek roku je obdobím předsevzetí. Začnu se hýbat, pravidelně běhat, zdravěji jíst. Předsevzetí jsou krásná, mnohem lepší jsou však pevná rozhodnutí. Dobrou motivací k jejich naplnění je registrace na závod. Pak už nezbývá než se na něj začít připravovat.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, který se letos běží 6. Června, je oblíbeným běžeckým svátkem Jižních Čech a výbornou příležitostí k uskutečnění běžeckých plánů. Dokončit půlmaraton je nádherný zážitek, zvláště v příjemném prostředí jihočeské metropole. Pro běžecké...

Foto: Mladí budějovičtí hudebníci se představují. (61.07 KB) 12.01.2015

Jihočeská vědecká knihovna si dovoluje pozvat příznivce kvalitní hudby na koncert, který proběhne v knihovně v rámci cyklu "Mladí budějovičtí hudebníci se představují..." V úterý 20.1.2015 v 19.00 cyklus zahájí čerstvý absolvent českobudějovické konzervatoře, klavírista Tomáš Lísal svým recitálem od jazzu po klasickou hudbu.

Vstup na koncert je volný!

www.cbvk.cz

Foto: Hejtman Jiří Zimola se zdraví se senátorem Tomášem Jirsou a senátorem Pavlem Eybertem. (185.02 KB) 12.01.2015

Další pravidelné setkání jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly s poslanci a senátory, kteří byli zvoleni za Jihočeský kraj do Poslanecké sněmovny a Senátu České republiky, se uskutečnilo v pondělí 12. ledna 2015 na krajském úřadě v Českých Budějovicích.

„Jihočeští poslanci a senátoři jsou aktivními zákonodárci, takže je velmi důležité, abychom byli vzájemně informování o tom, co Jihočeský kraj chystá a naopak, jaké zákony se připravují v Praze," řekl Zimola.
Jak dále Zimola uvedl, jsou v současné době aktuálními tématy doprava či například návrh na zpoplatnění vynětí pozemků ze zemědělského půdního fondu, což by znatelně prodražilo výstavbu silnic či...

« Předchozí        Aktuální stránka: 110/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku