Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice České Budějovice, a. s. (41.04 KB) 31.03.2015


Hluboká nad Vltavou se ve čtvrtek 2. dubna stane na celý den centrem české kardiologie a kardiochirurgie. V prostorách zdejší mezinárodní školy Townshend International School totiž Nemocnice České Budějovice, a. s., pořádá již dvanáctý Den jihočeského kardiocentra.

Odborná konference, které se zúčastní špičky české kardiologie a kardiochirurgie, bude zahájena v 9 hodin. U „jednoho stolu" se zde sejde většina současných nejvýznamnějších osobností tuzemské kardiomedicíny spolu s „terénními" lékaři z celého Jihočeského kraje. Chybět nebudou například profesor Jan Pirk, prof. Josef Veselka, prof. Aleš Linhart a další odborníci.

„Prestiž...

Foto: Hejtman Jiří Zimola a radní Antonín Krák na tiskové konferenci při prezentaci modernizace silnic II. a III. tříd v roce 2015. (157.65 KB) 31.03.2015

Zhruba 1,6 miliardy korun půjde v letošním roce na modernizaci krajských silnic II. a III. tříd včetně mostů. Jedná se o nejvyšší investici tohoto druhu na jihu Čech v historii. Opravy potrvají od března do listopadu.
„Konkrétně se jedná o 167 úseků komunikací o celkové délce 510 kilometrů. K tomu bude zmodernizováno i 26 mostů," upřesnil hejtman Jiří Zimola s tím, že řidiči se budou muset obrnit trpělivostí, ale zase pak budou jezdit po kvalitnějších vozovkách.

Jedná se o přibližně o desetinu všech krajských silnic. „Pokud by se nám dařilo pokračovat tímto tempem, tak bychom za 10...

Foto: Asociace veřejně prospěšných organizací ČR představí značku spolehlivosti. (354.64 KB) 30.03.2015

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) představí značku spolehlivosti dne 31. března od 13 hodin v kavárně Horká vana v Českých Budějovicích.

AVPO ČR v rámci diskusních setkání představí značku spolehlivosti a její přínos pro neziskové organizace i jejich dárce z řad regionálních firem. „Značka spolehlivosti je zárukou pro firmy i jednotlivce, že peníze, které darují neziskové organizace - držiteli značky spolehlivosti - budou použity správně na deklarovaný účel. Naši hodnotitelé prověřují nejen to, jak jsou peníze v neziskovce využívány, ale zaměřují se i na správu, řízení a její transparentnost," říká Marek Šedivý, prezident AVPO...

Foto: Jan Žižka řídí z vozu své spolubojovníky během rekonstrukce bitvy u Sudoměře. (313.99 KB) 30.03.2015


Tisíce lidí si nenechaly ujít rekonstrukci bitvy u Sudoměře, která se odehrála v sobotu 28. března nedaleko Čejetic na Strakonicku. Jedná se o první velkou akci konanou v rámci krajského projektu Jižní Čechy husitské 2015, jehož smyslem je připomenout si 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa.

„Jsem spokojený, vyhráli naši," uvedl s úsměvem po skončení bojové vřavy," hejtman Jiří Zimola. „Samozřejmě mě velice těší, že připomínka těchto historických událostí přitáhla takové množství lidí. O čemž ostatně svědčí nekonečné kolony aut, které sem před začátkem směřovaly i to, že bitvu někteří diváci sledovali také z korun okolních stromů....

Foto: U nás v kraji 27.3.2015. (334.22 KB) 30.03.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

27.03.2015


Výběrová řízení na dvě velmi zajímavé pozice jsou nyní vypsána na stránkách Jihočeského kraje. Jedná se o obsazení vedoucí či vedoucího Oddělení marketingu a cestovního ruchu a ředitele či ředitelky Jihočeské centrály cestovního ruchu. Pokud se považujete za experty v těchto oblastech a navíc je vám blízké prostředí jihočeského regionu, více informací najdete zde a zde.

Foto: Zúčastněte se Sportovních her seniorů Jihočeského kraje. (112.42 KB) 27.03.2015

Na Atletickém stadionu v Českých Budějovicích (Sokolský ostrov 1) se 17. června uskuteční Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje. Půjde především o zábavu, nikoliv o výkon! Součástí programu proto budou pouze nenáročné soutěžní disciplíny. Soutěžící se již nyní mohou přihlásit prostřednictvím webových stránek www.budfitseniore.cz.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Vstup je pro diváky i závodníky zdarma.

Foto: Výjezdní zasedání Rady kraje na Dačicku. (195.88 KB) 27.03.2015


Ve čtvrtek tento týden se jednání Rady kraje konalo mimořádně v terénu, na Dačicku. „Radní Jihočeského kraje se každé dva týdny setkávají nad desítkami bodů, které je třeba rozhodnout či postoupit k rozhodnutí krajským zastupitelům. Jednou za čas je ale mimořádně zajímavé vycestovat přímo do terénu, jak jsme učinili tento týden při návštěvě Dačicka. Chtěl bych poděkovat za přivítání dačickému panu starostovi a dačickým radním, za setkání se starosty okolních obcí, za možnost navštívit „naši" místní nemocnici, Slavonice či významnou společnost TRW. Naše výjezdní zasedání přineslo zejména možnost osobně probrat či vysvětlit si nejrůznější témata od obchvatu...

Foto: Antonín Krák, Libor Joukl a Boris Čajánek na tiskové konferenci. (111.82 KB) 26.03.2015

Částkou 61,029 koruny za ujetý kilometr bude kompenzovat Jihočeský kraj i Kraj Vysočina v letošním roce provozní ztrátu Jindřichohradeckých místních drah (JHMD). Domluvili se na tom ve čtvrtek 26. března 2015 představitelé regionů, přes které tato úzkokolejka jezdí, s dopravcem.

„Konečně jsme se dohodli na tom, že můžeme doporučit radě kraje, aby příští týden schválila, že JHMD mohou zajišťovat dopravní obslužnost ve stejném rozsahu, jako v uplynulém roce," potvrdil jihočeský krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Podle výpočtu 61,029 koruny za tzv. ujetý vlakkilometr, uhradí v rámci...

« Předchozí        Aktuální stránka: 115/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku