Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

27.03.2015


Výběrová řízení na dvě velmi zajímavé pozice jsou nyní vypsána na stránkách Jihočeského kraje. Jedná se o obsazení vedoucí či vedoucího Oddělení marketingu a cestovního ruchu a ředitele či ředitelky Jihočeské centrály cestovního ruchu. Pokud se považujete za experty v těchto oblastech a navíc je vám blízké prostředí jihočeského regionu, více informací najdete zde a zde.

Foto: Zúčastněte se Sportovních her seniorů Jihočeského kraje. (112.42 KB) 27.03.2015

Na Atletickém stadionu v Českých Budějovicích (Sokolský ostrov 1) se 17. června uskuteční Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje. Půjde především o zábavu, nikoliv o výkon! Součástí programu proto budou pouze nenáročné soutěžní disciplíny. Soutěžící se již nyní mohou přihlásit prostřednictvím webových stránek www.budfitseniore.cz.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Vstup je pro diváky i závodníky zdarma.

Foto: Výjezdní zasedání Rady kraje na Dačicku. (195.88 KB) 27.03.2015


Ve čtvrtek tento týden se jednání Rady kraje konalo mimořádně v terénu, na Dačicku. „Radní Jihočeského kraje se každé dva týdny setkávají nad desítkami bodů, které je třeba rozhodnout či postoupit k rozhodnutí krajským zastupitelům. Jednou za čas je ale mimořádně zajímavé vycestovat přímo do terénu, jak jsme učinili tento týden při návštěvě Dačicka. Chtěl bych poděkovat za přivítání dačickému panu starostovi a dačickým radním, za setkání se starosty okolních obcí, za možnost navštívit „naši" místní nemocnici, Slavonice či významnou společnost TRW. Naše výjezdní zasedání přineslo zejména možnost osobně probrat či vysvětlit si nejrůznější témata od obchvatu...

Foto: Antonín Krák, Libor Joukl a Boris Čajánek na tiskové konferenci. (111.82 KB) 26.03.2015

Částkou 61,029 koruny za ujetý kilometr bude kompenzovat Jihočeský kraj i Kraj Vysočina v letošním roce provozní ztrátu Jindřichohradeckých místních drah (JHMD). Domluvili se na tom ve čtvrtek 26. března 2015 představitelé regionů, přes které tato úzkokolejka jezdí, s dopravcem.

„Konečně jsme se dohodli na tom, že můžeme doporučit radě kraje, aby příští týden schválila, že JHMD mohou zajišťovat dopravní obslužnost ve stejném rozsahu, jako v uplynulém roce," potvrdil jihočeský krajský radní pro dopravu Antonín Krák.

Podle výpočtu 61,029 koruny za tzv. ujetý vlakkilometr, uhradí v rámci...

26.03.2015

Na svého studenta Libora Pavlíka jsou pyšní na Střední odborné škole strojní a elektrotechnické Velešín. Ve finále celostátní odborné soutěže KOVO junior 2015 (obor Mechanik seřizovač), které se uskutečnilo 18. a 19. března na Střední škole technické, gastronomické a automobilní v Chomutově, dosáhl nejlepších výsledků a stal se tak vítězem.

„Mám z Liborova úspěchu skutečně velkou radost! Na soutěži prokázal, že je skvělým programátorem CNC strojů. Svému oboru opravdu rozumí," řekl Milan Timko, ředitel SOŠ Velešín.

Libor Pavlík získal 530 bodů. Na druhém místě se umístil Petr Homola z pořádající chomutovské školy (505 bodů) a na třetím Filip Obrman ze...

Foto: U nás v kraji 23.3.2015. (398.47 KB) 24.03.2015

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

Foto (zleva): Patriarcha Tomáš Butta, starosta Tábora Jiří Fišer, hejtman Jiří Zimola a historik Petr Čornej. (145.03 KB) 23.03.2015


Připomenout místa a města spojená se životem a působením mistra Jana Husa i s obdobím husitského hnutí. To je hlavním cílem projektu Jihočeského kraje pro rok 2015 nazvaného Jižní Čechy husitské vyhlášeného u příležitosti letošního 600. výročí od Husovy mučednické smrti.

„Husitský jih, to je více než 20 míst a měst, která si budou letos připomínat husitskou tradici a vyprávět o událostech, které se staly součástí nejen českých, ale i evropských středověkých dějin," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Prezentace tohoto projektu se uskutečnila v pátek 20. března 2015 v...

23.03.2015

V Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě v rámci cyklu "Mladí budějovičtí hudebníci se představují..." vystoupí TRIO À VENT.

Členové souboru, který působí od roku 2008, jsou absolventy konzervatoří a hudebních vysokých škol: Martina Kaňková (příčná flétna), Vojtěch Podroužek (hoboj), Kateřina Hynková (klarinet). Členové souboru se pravidelně školí rovněž jako sólisté na mistrovských kurzech pod vedením renomovaných lektorů. V repertoáru tria jsou jak skladby v původním obsazení, tak i úpravy skladeb z různých slohových období. TRIO À VENT se zúčastnilo v roce 2011 Mezinárodních letních klarinetových kurzů a kurzů komorní hry v Domažlicích ve...

20.03.2015

Zástupci čínských cestovních agentur navštívili ve dnech 4. - 9. března v rámci tzv. famtripu jihočeské turistické „trademarky". Cílem této organizované návštěvy bylo představení jižních Čech jako atraktivní destinace pro potencionální turisty z Číny.

Spolupráci v cestovním ruchu mezi Čínou a Jihočeským krajem nastartovala již loňská návštěva jihočeské delegace v Číně. Na základě získaných kontaktů byli oddělením marketingu a cestovního ruchu Jihočeského kraje osloveni zástupci tamních cestovních kanceláří se záměrem představit jim...

« Předchozí        Aktuální stránka: 116/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku