Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Slavnosti mrkve. (128.19 KB) 13.08.2014

Vystoupení mažoretek zahájí v sobotu 16. srpna ve 13 hodin ve Zlivi na Českobudějovicku letošní v pořadí již čtvrtý ročník zdejších Slavností mrkve. Současně také odstartuje úvodní soutěž „v jízdě" na Oranžovém kole.

Návštěvníci slavností se tak mohou zapojit do boje o 100 tisíc korun, které budou, podle „množství vyšlapané elektrické energie", rozděleny mezi organizace pečující o tělesně postižené. Tyto prostředky věnoval generální partner slavností, Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ. Příspěvek získá Nízkoprahové centrum zlivské charity a Farní charita České Budějovice.

„Motiv mrkve se bude prolínat celými slavnostmi. Jako tradičně...

13.08.2014

Jihočeský kraj ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN a Muzeem lega v Táboře přinášejí unikátní pojízdné Recyklatorium, které se v průběhu září vydá napříč celou Českou republikou a postupně vybídne návštěvníky 12 muzeí k odložení drobného vysloužilého elektrospotřebiče, a to za odměnu!

Hodí se váš starý elektrospotřebič už jen do muzea? Přineste ho do našeho mobilního Recyklatoria a staňte se Hrdinou železného týdne. Každý, kdo nás navštíví, bude za odevzdané elektrozařízení náležitě odměněn.

Kdy a kde?

19.-21. 9. - Muzeum Lega - Tábor

A navíc!

Za každý přinesený elektrospotřebič obdržíte poukaz na slevu na vstup do...

Foto (zleva): Bronislava Hlachová, Ivana Stráská, Jiří Zimola, Jiří Běhounek a Zdeněk Kabátek. (106.61 KB) 12.08.2014

Dramatické škrty v úhradách za lékařskou péči, které před dvěma lety v důsledku restriktivní úhradové vyhlášky bývalého ministra zdravotnictví Leoše Hegera, připravily osm jihočeských nemocnic celkem o více než 300 miliónů korun, by měly být minulostí. Stabilitu úhradové politiky v příštích letech přislíbili na úterním jednání v Českých Budějovicích vedení Jihočeského kraje zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

„Velice děkuji za příslib toho, že úhradová vyhláška pro rok 2015 bude mít pozitivní dopad na financování zdravotnictví, nikoli jako v minulých letech, kdy razantní změny velmi negativně ovlivnily hospodaření nemocnic," uvedl jihočeský hejtman...

Foto: Jihočeský jazzový festival - ČEZ 2014. (88.56 KB) 10.08.2014

Třeboň a České Budějovice budou ve dnech 14. - 16. srpna dějištěm hlavních koncertů letní části Jihočeského jazzového festivalu - ČEZ 2014. Velkolepý projekt přivede na pódia dvou jihočeských měst hvězdy světového jazzu Richarda Bona, Davea Douglase či Iana Ritchieho.

Tváří letošní letní části festivalu je Richard Bona, americký zpívající basový kytarista, který do Českých Budějovic přiveze zbrusu nový projekt jazzu, flamenca a africké hudby. „Na pódiu se objeví osm hudebníků a dvě tanečnice. Jedná se o zbrusu nový program, který byl poprvé představen veřejnosti na konci května tohoto roku ve...

Foto: Kampaň JEDNO z PĚTI. (51.53 KB) 7.08.2014

V Evropě se zhruba každé páté dítě stane obětí nějaké formy sexuálního násilí. Sexuální násilí může mít mnoho podob a toto násilí působí závažné poškození dětského duševního i fyzického zdraví. Důsledky sexuálního zneužívání pronásledují děti až do dospělosti.

V roce 2010 Rada Evropy zahájila kampaň zaměřenou na problém sexuálního násilí vůči dětem - kampaň JEDNO z PĚTI. Na základě výzvy primátora hl. města Prahy RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D se Jihočeský kraj do této kampaně zapojil. Kampaň poukazuje na rozsah problému sexuálního zneužívání dětí a jejím cílem je dosáhnout toho, aby více stran podepsalo,...

Foto: Promo stánek s e-boxem na sběr vysloužilých elektrozařízení. (182.64 KB) 7.08.2014

Po celou sobotu 2. srpna 2014 sbíral tříčlenný promo tým ASEKOL mobilní telefony a informoval o třídění vysloužilého elektrozařízení návštěvníky festivalu České hrady.

Promo stánek byl umístěn přímo u vchodu do areálu. Informace o třídění elektrozařízení aktivně vyhledalo přes 500 návštěvníků. Každý z návštěvníků dostal drobnou pozornost a pro děti byly připraveny svačinové boxy. Během celého dne tým sbíral vysloužilé mobilní telefony. Ke sběru byla využívána sběrná nádoba (e-box). Celkem se na akci podařilo vybrat 115 mobilních telefonů.

Obyvatelé Jihočeského kraje patří k nejlepším ve třídění...

Foto: Jihočeská Beef show. (134.98 KB) 7.08.2014

Po předloňské premiéře se letošní rok na českobudějovickém výstavišti v rámci zemědělského veletrhu Země živitelka opět představí plemeno aberdeen angus, jehož chovatelé zde uspořádají již druhou jihočeskou angus show. Letos však 'angusáci' nezůstanou osamoceni - přidají se k nim chovatelé plemene limousine, kteří se rovněž rozhodli uspořádat svojí vlastní, historicky první, klubovou 'speciálku'.

Soutěžní přehlídka angusů se uskuteční v pátek 29.8. a limousinů pak v pondělí 1.9.2014. Hodnocení angusů se ujme dánský rozhodčí pan Søren Riis Vester, šampionát limousinů pak bude "pískat"...

Foto: Kancelář ERDV hledá zástupkyni/zástupce vedoucí kanceláře v Linci  (51.84 KB) 7.08.2014

Kancelář ERDV v Linci hledá odpovědné a angažované uchazečky/uchazeče, které/kteří dobře ovládají německý a český jazyk slovem i písmem (platové ohodnocení: dle rozsahu úkolů v rámci funkce [LD 13] hornorakouského platového zákoníku 2001). Jedná se o časově omezené zastoupení po dobu mateřské dovolené, plný nebo částečný pracovní úvazek, minimálně 30 hodin týdně.

Informace týkající se rámcových podmínek, profilových požadavků a kontaktních osob najdete na internetových stránkách www.land-oberoesterreich.gv.at v sekci unter > Jobs...

Foto: Krajský radní pro dopravu Antonín Krák, starosta J. Hradce Stanislav Mrvka a místostarosta J. Hradce Bohumil Komínek (zleva). (150.74 KB) 7.08.2014


Jindřichův Hradec odstartoval v lednu tohoto roku pilotní projekt Integrovaného dopravního systému (IDS) za podpory Jihočeského kraje. Ten rozšířil městskou hromadnou dopravu na území Jindřichova Hradce o jeho místní části. V rámci projektu se jedná přibližně o 80 linkových spojů, které jsou zařazeny navíc vedle městské hromadné dopravy do IDS.

Integrovaný dopravní systém rozšířil veřejnou městskou hromadnou autobusovou dopravu (MHD) na území Jindřichova Hradce o jeho místní části - Buk, Děbolín, Dolní Radouň, Dolní Skrýchov, Horní Žďár, Matná, Políkno a Radouňka. Všechny autobusové linky a zastávky v systému jsou označené logem IDS.

Na tento systém navázala...

« Předchozí        Aktuální stránka: 118/505        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku