Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

29.04.2014


Již pošesté se sešli pracovnice a pracovníci sociálně-právní ochrany dětí z Jihočeského kraje v Černé v Pošumaví, aby se zúčastnili semináře na téma „Předním hlediskem sociálně-právní ochrany je zájem a blaho dítěte". Seminář v minulém týdnu (24. - 25. 4. 2014) uspořádalo pod záštitou náměstkyně hejtmana Ivany Stráské oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje. Vzhledem k tomu, že Jihočeský kraj získal finanční podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost na realizaci projektu „Zvýšení efektivity a kvality...

28.04.2014

Společnou firemní mateřskou školu pro 70 dětí začnou v říjnu letošního roku provozovat Jihočeský kraj s českobudějovickou nemocnicí. Využívat ji budou moci přednostně děti zaměstnanců těchto institucí. V mimořádných případech tam mohou být umístěny ale i jiné děti. Na svém zasedání ve čtvrtek 24. dubna to odsouhlasili krajští zastupitelé.

Sídlem mateřské školy, zřízené coby příspěvková organizace kraje, se stane budova v českobudějovické Preslově ulici, jejímž vlastníkem je nemocnice.

„Reagujeme tím na situaci, kdy je v Českých Budějovicích stálý nedostatek míst pro všechny předškoláky, jejichž rodiče by je chtěli do mateřských škol umístit. Rozhodli jsme se...

Foto: Evropská cena eTwinning Prize 2014 putuje do Blatné. (527.58 KB) 25.04.2014

Prestižní evropskou cenu eTwinning Prize 2014 převzala 8. dubna 2014 v Bruselu delegace Střední odborné školy v Blatné za mezinárodní projekt eTwinning s názvem „Photography as a Pedagogical Tool/Fotografie jako pedagogický nástroj".

Tento projekt vyhodnotila EUN Partnership aisbl, Brussels jako nejlepší evropský eTwinningový projekt v kategorii 16-19 let. SOŠ Blatná na něm spolupracovala po dva roky se středními školami z Portugalska, Španělska, Litvy, Polska, Turecka a Itálie.

Společně s koordinátorkou projektu Ing. Marií Švehlovou byli pozváni k slavnostnímu vyhlašování vítězů v...

Foto: Hejtman Jiří Zimola společně se starostou Horní Palné Jiřím Hůlkou  na mimořádné tiskové konferenci. (445.97 KB) 25.04.2014

Dnešní odvolání ředitele Národního parku Šumava Jiřího Mánka ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a současné náhlé vyhlášení schválení Plánu péče o Národní park Šumava považuje jihočeský hejtman Jiří Zimola za smutnou a alarmující zprávu zároveň.

„Dlouhodobě voláme po koncepčním dlouhodobém přístupu. S Plzeňským krajem jsme dokonce stvrdili společný postup deklarací, kterou jihočeské krajské zastupitelstvo jednomyslně schválilo paradoxně včera. Před měsícem jsem měl po schůzce s panem ministrem dojem, že můžeme najít kompromisní vztah a řešení. Dnešními zkreslenými argumenty tento můj pocit zcela vyvrátil. Zákon o Šumavě nutně potřebujeme nikoliv kvůli...

Foto: Květnové kulturní pořady v Jihočeské vědecké knihovně. (87.17 KB) 25.04.2014

5.5.2014 v 19.00 hod. uvede Teátr Víti Marčíka představení "Mystéria buffa". Inscenace vznikla na motivy knihy Mystéro buffo italského spisovatele a dramatika Daria Fo, který v ní navázal na tradici lidových středověkých frašek a morálií. Povídky v sobě nesou poselství a výzvu k zamyšlení. To vše lidovou, humornou formou. Marčík v sobě nezapře dar pobavit druhé lidi. Mystéria jsou pro něj příležitostí spojit důležité myšlenky s humorem jemu vlastním.

Divadelní představení se uskuteční v rámci Grantového programu Jihočeského kraje "Podpora kultury". Vstup...

25.04.2014

Druhý ročník Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby se bude konat 17.- 25. května 2014 ve všech regionech České republiky. Od ledna 2014 se zájemci mohou přihlásit na webových stránkách www.amaterskatvorba.cz a zapojit se tak do celostátního projektu na podporu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Již v loňském roce se pilotního ročníku zúčastnily tisíce divadelníků, hudebníků, tanečníků, výtvarníků a literátů z celé České republiky. Akci Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby pořádá Národní a informační středisko pro kulturu (NIPOS) ve dnech 17.- 25. května 2014 ve všech regionech České republiky. Záštity...

Foto: Jeden den s hejtmanem Jihočeského kraje. (89.04 KB) 23.04.2014

Jen nemnoho lidí má bližší představu o tom, co dělá člověk ve funkci šéfa kraje. Po návštěvě hejtmana Moravskoslezského kraje, která se uskutečnila loni koncem srpna, navštívila novinářka Zuzana Pacinová i jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu a strávila s ním jeden pracovní den, pondělí 24. března.

 

 

Celý článek obsahující podrobný rozvrh všedního dne hejtmana Zimoly naleznete na stránkách MVČR.

 

MVČR...

23.04.2014

Dva turistické pochody přes hranice s Německem a Rakouskem ve stejný okamžik s doprovodným programem pořádají informační střediska Europe Direct Č. Budějovice, Linec a Freyung.

Krátké pochody s trasami do 4 a 9 km provedou „cestou minulosti" posledních 100 let společných hranic s našimi sousedy a připomenou blížící se Volby do Evropského parlamentu. Významné události v naší společné historii budou prezentovány během procházky s výkladem, formou divadelních scének, rozhovorů atd. Výchozí body budou na německé straně přechod Strážný/Philippsreut a na rakouské straně restaurace Inns´Holz u obce Schöneben.

Celou akci završí odměna v podobě příjemného posezení...

Foto: První náměstkyně hejtmana Ivana Stráská předává diplom za první místo zástupci ředitele českobudějovického Globusu Pavlu Stárkovi. (248.82 KB) 23.04.2014

První náměstkyně hejtmana Ivana Stráská ocenila titulem Obchod přátelský k seniorům a zdravotně postiženým v rámci města České Budějovice supermarket Globus. Diplom si od ní převzal zástupce ředitele Globusu Pavel Stárek. Vyhlášení soutěže, jejíž se stala Stráská spolupatronkou, se uskutečnilo ve středu 23. dubna 2014 na krajském úřadě.

Diplom za druhé místo v této soutěži od Stráské převzal ředitel českobudějovického Terna Miroslav Konfršt a za třetí místo pak ředitel českobudějovického Tesco Stores Miroslav Karlík.

Soutěž vyhlásila SOS JčK - asociace, Seniorská občanská společnost, o.s. ČB a Svaz...

« Předchozí        Aktuální stránka: 136/510        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku