Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Ohlédnutí za Mistrovstvím České republiky v požárním sportu. (119.17 KB) 8.07.2014

Ve dnech 27. až 29. června bojovali v Českých Budějovicích nejlepší profesionální a dobrovolní hasiči České republiky o mistrovské tituly 43. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 61. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

Národní šampionát v disciplínách požárního sportu je již tradičně nejdůležitější sportovní akcí pro všechny hasiče. Organizaci a hostitelství letošního mistrovství přidělilo Ministerstvo vnitra - generální ředitelství HZS ČR Hasičskému záchrannému sboru Jihočeského kraje, který se jich ujal ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a České asociace hasičských důstojníků.

Více...

8.07.2014

Jako každý rok otevírá Hvězdárna na Kleti své dveře letním poutníkům a zve na prohlídky, které v červenci a srpnu 2014 probíhají od úterý do neděle. Začátek vždy v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 a 15:30 hodin. Letošní novinkou je vystavený unikátní 60 kg meteorit - kdo by se nechtěl dotknout posla z vesmíru.

Kleť, nejvyšší hora Blanského lesa, již od pradávna přitahuje poutníky díky svému jedinečnému rozhledu. A protože je to místo s vynikajícími klimatickými podmínkami, byla zde vybudována pozorovatelna. Hvězdárna na Kleti je ve vědeckém světě proslulá objevy a výzkumem blízkozemních planetek a komet.

Během prohlídky se návštěvník dozví více o práci jihočeských...

7.07.2014

Od července si mohou návštěvníci Jihočeského kraje a zejména míst, kterými za komunismu probíhala tzv. železná opona, stáhnout do tzv. chytrých mobilních telefonů novou aplikaci Místa Paměti národa.

S novou mobilní aplikací můžete jít po stopách převaděčů, agentů, útěkářů a dalších lidí, kterým železná opona zasáhla do životů. Na každém z devadesáti míst podél hranicemíst, které aplikace mapuje, nabídne uživatelům autentickou nahrávku vyprávění pamětníka, jehož příběh se na daném místě odehrál, doplněnou archivními fotografiemi. Aplikace, kterou vytvořila společnost Post Bellum a která pokrývá trasu...

Foto: Pohár starosty Zahájí si odvezli hasiči z Žernovic. (288.88 KB) 7.07.2014

Jednadvacet mužských a jedenáct ženských týmů Sborů dobrovolných hasičů z celého kraje se v sobotu 5. července utkalo v Zahájí na Českobudějovicku o 41. Pohár starosty Zahájí v požárním útoku. Perfektně obsazený závod, který byl letos poprvé zařazen také do seriálu Jihočeské hasičské ligy, finančně podpořila Skupina ČEZ v rámci aktivit Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín.

Klání na fotbalovém hřišti, kde se sešlo více než 500 lidí, zcela ovládli hasiči a hasičky z Žernovic na Prachaticku. Oběma jejich týmům patřila první místa. Druhou příčku mezi muži obsadili zástupci SDH Vesce na Táborsku a třetí dobrovolní hasiči z Netřebic na Českokrumlovsku. Čtvrté místo...

4.07.2014

Chirurgické a Urologické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. disponují od začátku letošního roku novým přístrojem ThunderBeat. Jedná se o nástroj kombinující ultrazvukovou a bipolární energii, který vyniká vysokou rychlostí řezu, účinnou kontrolou krvácejících cév a možností velmi jemné preparace tkání. Použití systému ThunderBeat představuje výrazné snížení zátěže pro nemocného především díky zkrácení operačního času, menším krevním ztrátám a nižšímu riziku operačních a pooperačních komplikací.

„ThunderBeat je moderní elektrochirurgický přístroj, který spojuje výhody využití elektrické energie a ultrazvuku. Operatér má možnost použít monopolární a bipolární...

4.07.2014


V Tálíně na Písecku odstartuje v sobotu 5. července již dvacátý jubilejní ročník zdejšího triatlonu. Závod, který finančně podpořila Skupina ČEZ v rámci aktivit Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín, je součástí Jihočeského poháru v triatlonu. Jedná se o soutěž otevřenou široké veřejnosti. Na start se tak po předchozí registraci může vedle aktivních sportovců postavit „kdokoli".

„Na programu je vedle hlavního závodu dospělých, závod dětí o Cenu Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ a vložená soutěž vozíčkářů. Závodit může každý, kdo splní podmínky Jihočeského...

Foto ze zahájení výstavy (zleva): Jiří Reiniš, Hana Rodinová a Jitka Šálená.  (180.91 KB) 3.07.2014

Výstava prací Františka Doubka začala ve středu 2. července 2014 svou vernisáží ve vestibulu Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Dílo tohoto mimořádného výtvarníka a člověka, jehož kresby, ilustrace a grafiky daleko přesahují rámec našeho kraje si zde můžete prohlédnout až do 28. srpna.

Uvedená akce je zároveň jakousi malou ochutnávkou připravované výstavy v Alšově jihočeské galerii v roce 2015.

František Doubek se narodil 21. dubna 1940 v Milevsku. Známý jihočeský malíř, grafik a ilustrátor, dlouhá léta žil a pracoval v Písku. Ilustroval a graficky upravil mnoho knih, jeho podpis je pod plakáty i novoročenkami. Věnoval se kaligrafii,...

Foto: Nový pagerový systém zkvalitní a zrychlí komunikaci záchranářů. (156.41 KB) 30.06.2014

Maximální spolehlivost a zrychlení komunikace při předávání tísňové výzvy výjezdovým skupinám Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (ZZS JčK) zajistí tzv. projekt pagerového systému.
„V současné době je již vybudována kompletní infrastruktura pagingové sítě pokrývající území Jihočeského kraje a byl zahájen zkušební provoz," uvedla první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská s tím, že náklady na projekt zavedení pagerů v hodnotě přibližně 2,5 miliónu korun budou plně hrazeny z prostředků nadace energetické společnosti ČEZ.

Jak Stráská dále uvedla zkvalitnění a zrychlení komunikace při předávání tísňové výzvy by se mělo projevit v dalším zvýšení...

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 30.06.2014

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 141/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku