Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Ředitel krajského úřadu Milan Kučera předává sbormistryni sboru Carmína Jitce Valentové Pamětní list hejtmana, kterého na koncertě zastupoval. (164.08 KB) 11.06.2014

Ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje Milan Kučera poděkoval českobudějovickému pěveckému sboru Carmína za skvělou reprezentaci regionu, jeho členkám i sbormistryni Jitce Valentové předal drobné dárky a zároveň Pamětní list hejtmana, kterého na úterním koncertu tohoto tělesa v českobudějovické koncertní síni Otakara Jeremiáše zastupoval.

Carmína letos získala zatím nejvyšší ocenění za dobu své existence, když v Itálii zvítězila v celosvětové soutěži v kategorii dětské a mládežnické sbory a obdržela zlatý diplom. „Jménem Jihočeského kraje vám gratuluji k dosaženému úspěchu a děkuji za výbornou...

Foto: V sobotu vyjedou na své trasy první letošní cyklobusy. (217.62 KB) 11.06.2014

V sobotu 14. června vyjedou na své pravidelné trasy první letošní jihočeské cyklobusy. Hlavní sezóna na všech linkách systému ČEZ CYKLOTRANS pak odstartuje v sobotu 28. června a potrvá do 31. srpna. Následně až do konce září bude provoz na linkách omezen na víkendy a svátky. Oblíbený přepravní způsob by jen těžko mohl fungovat bez peněz, které uvolnila Skupina ČEZ. Vybrané jízdné totiž náklady spojené s provozem cyklobusů zdaleka nepokryje.

Projekt ČEZ CYKLOTRANS, jehož garantem a provozovatelem je ČSAD JIHOTRANS, vstupuje letos do dvanáctého roku své existence. „Tak, jak postupně přibývaly nové trasy, a systém se ve spolupráci s dalšími dopravci rozšiřoval, rostl i...

10.06.2014


Krajský úřad Jihočeského kraje zorganizoval na počátku června další pravidelné víkendové setkání pěstounských rodin z regionu. V rekreačním zařízení nedaleko Albrechtic nad Vltavou se rodiny sešly, aby si navzájem předaly své zkušenosti a získaly přehled o legislativních změnách.

Setkání je pořádáno několikrát do roka. Účastní se ho vždy 10 až 12 rodin. Přítomni jsou psychologové i sociální pracovníci, kteří zajišťují odborný servis. Víkend je vždy přínosem nejen pro dospělé pěstouny, ale i pro děti, které mohou na setkání navázat kontakt se svými vrstevníky s podobnými osudy.

Kromě setkání...

10.06.2014

V současné době je zpracován návrh první aktualizace zásad územního rozvoje Jihočeského kraje a vyhodnocení vlivů na udržitelný rozvoj území pro veřejné projednání. Veřejné projednání se uskuteční dne 8. července 2014 od 10:00 v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Dotčené obce, vlastník, správce nebo provozovatel veřejné dopravní nebo veřejné technické infrastruktury (oprávněný investor) a zástupce veřejnosti mohou podat proti návrhu aktualizace zásad územního rozvoje námitky, a to nejpozději 7 dnů ode dne veřejného projednání. K návrhu aktualizace zásad územního rozvoje a vyhodnocení může každý...

Foto: Členové Žákovské rady ZŠ J. Š. Baara v Č. Budějovicích požádali hejtmana Jiřího Zimolu, aby podepsal petici. (210.43 KB) 10.06.2014

Podpisem petice a slibem, že se v této věci pokusí přimluvit na vyšších místech, podpořil hejtman Jiří Zimola snahu žáků Základní školy J. Š. Baara v Českých Budějovicích, aby byla siru Nicholasi GeorguWintonovi udělena Nobelova cena za mír. Winton je na toto ocenění navržen již počtvrté. A stejně jako ve třech předchozích případech je to za záchranu 669 československých - převážně židovských dětí, kterým pomohl v roce 1939 odcestovat z protektorátu Čechy a Morava do Anglie. Čímž v této těžké době prokázal obrovskou osobní statečnost.

Petici za udělení Nobelovy ceny za mír přinesli na krajský úřad v...

Foto: Hrad žije - break dance. (157.42 KB) 10.06.2014

V sobotu 7. 6. 2014 vyvrcholily oslavy 50. výročí založení DDM Strakonice akcí HRAD ŽIJE TANCEM A MUZIKOU v rámci Léta pod Rumpálem na strakonickém hradě.

Při taneční přehlídce kroužků a skupin DDM Strakonice mohli diváci shlédnout 21 choreografií a přes 200 účinkujících. K vidění byla vystoupení v rytmu street dance, hip-hop, break dance, jumpstyle, country, disko, orientální čispolečenské tance a moderní gymnastiky. Tanečníci v průběhu odpoledne zdobili narozeninový dort padesáti pomyslnými svíčkami v podobě balónků, které na závěr společně vypustili.

Následovala nepostupová taneční soutěž juniorů v breakdance, která se odehrávala v režii breakdancové taneční...

Foto: Neziskovka roku 2014. (60.46 KB) 9.06.2014

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlásila druhý ročník ocenění pro nestátní neziskové organizace. Ocenění umožňuje přihlášeným efektivně vyhodnotit řízení své činnosti a získat inspiraci ke zlepšení. Titul Neziskovka roku 2014 získají nejlépe vedené organizace ve třech kategoriích podle velikosti a ve čtvrté, kterou je Cena veřejnosti. Vítězové získají finanční příspěvek a nabídky vzdělávacích kurzů.

Uzávěrka přihlášek je 14. července.

Více informací najdete v odkazech níže, resp. na www.neziskovkaroku.cz.

9.06.2014

Letošní 9. ročník Duhového divadla se uskutečnil 6. 6. - 7. 6. 2014 v Písku. Na letošní přehlídku přijelo rekordních 333 účinkujících! Akci pořádala waldorfská Základní škola Svobodná Písek a W sdružení Písek. Divácký zájem byl veliký. Přehlídku navštívilo cca 800 diváků. Pro všechny bylo vstupné zdarma.

Přehlídku již tradičně zahájila hostitelská ZŠ Svobodná. Letos potěšila málo známou historickou veselohru od V. Sardou z doby napoleonské Francie Madam Sans - Gêne. Výkony dětí byly obdivuhodné. Hrály s nadšením a zvládly obsáhnout celý prostor velkého divadla a nadchnout diváky.

Jedním z...

6.06.2014

Panel NNO je sdružení nestátních neziskových organizací umožňující jejich koordinaci při poskytování sil a prostředků v případě krizových situací. Aktivace Panelu je zajištěna krizovým štábem Jihočeského kraje při vyhlášení krizového stavu. Organizace sdružené v PANELu se podílí na pomoci při odstraňování následků mimořádných událostí, jako jsou např. povodně.

Organizacemi sdruženými v PANELu jsou:

Český červený kříž České Budějovice, Diakonie Československé církve evangelické, Diecézní charita České Budějovice, Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Občasnké sdružení ADRA...

« Předchozí        Aktuální stránka: 144/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku