Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

13.01.2014

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická (SPŠSE) v Českých Budějovicích vstupuje do druhého století své existence. Svou první stovku oslavila škola loni v prosinci. Na první pohled stará dáma však s postupujícími lety stále mládne a její ambicí je i nadále produkovat kvalitní studenty, kteří najdou uplatnění na trhu práce. Pomáhá jí k tomu i spolupráce se společností ČEZ a dalšími významnými zaměstnavateli v Jihočeském kraji.

V současné době má škola čtyři stovky žáků v patnácti třídách denního studia. Všichni její absolventi, kteří chtějí skutečně studovat a pracovat, se o svoji budoucnost obávat nemusejí. Spolupracující firmy, které školu podporují i finančně,...

13.01.2014


Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje informuje poskytovatele sociálních služeb, že dle „Metodiky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro poskytování dotací ze státního rozpočtu poskytovatelům sociálních služeb a posouzení žádosti o dotaci ze státního rozpočtu v oblasti podpory poskytování sociálních služeb", je příjemce dotace povinen provést finanční vypořádání poskytnuté dotace za rok 2013. Podklady pro finanční vypořádání poskytnuté dotace za rok 2013 je nutné předložit nejpozději do 5. 2. 2014 Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu JčK, oddělení sociálních služeb. Podrobné informace, včetně potřebných...

Foto: Swing Trio Avalon. (56.21 KB) 13.01.2014


V úterý 21.1.2014 vystoupí v Jihočeské vědecké knihovně Swing Trio Avalon ve složení Martin Voříšek, klarinet, Jan Kubeš, bicí a Jakub Šafr, klavír. Swing trio zahraje skladby z 30. a 40. let. Koncert se uskuteční v budově Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě od 19. hod. Na vystoupení poskytl Jihočeský kraj fifnanční příspěvek z Dotačního programu Jihočeského kraje pro poskytování příspěvků v oblasti kultury v roce 2013.

Na pořadu se nevybírá vstupné.

10.01.2014


Rada Jihočeského kraje schválila mimořádnou provozní a investiční dotaci na první dva měsíce roku 2014 pro Jihočeské letiště České Budějovice, a.s. v celkové výši téměř 3,9 milionu korun.

Společnost Jihočeské letiště České Budějovice provozuje svou činnost v areálu bývalého vojenského letiště v Plané u Č. Budějovic a rovným dílem ji vlastní Jihočeský kraj a Statutární město Č. Budějovice.
„Tyto prostředky letiště nutně potřebuje ke svému provozu vzhledem k tomu, že českobudějovické zastupitelstvo v prosinci svůj příspěvek této společnosti neschválilo" uvedl jihočeský radní pro dopravu Antonín Krák s tím, že o dalších krocích a financích budou...

Foto: Hejtman Jiří Zimola s českým velvyslancem v Rakousku Janem Sechterem. (90.65 KB) 8.01.2014

Spolupráce mezi Jihočeským krajem a Rakouskem byla hlavním tématem setkání hejtmana Jiřího Zimoly a nového českého velvyslance v Rakousku Janem Sechterem. To se uskutečnilo ve středu 8. ledna 2014 v budově krajského úřadu.

„Seznámil jsem pana velvyslance s projekty, na kterých náš kraj spolupracuje se spolkovými zeměmi Horní a Dolní Rakousy, ať už samostatně, nebo i v rámci Evropského regionu Dunaj - Vltava či o právě chystané Dohodě o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousy a kraji Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina. A směry, kterými by se měla i do budoucna vyvíjet," uvedl Zimola. „Samozřejmě jsme se nemohli vyhnout problematice dopravního spojení...

Foto: Králové Šumavy. (89.92 KB) 7.01.2014


Zveme vás na besedu s autorem knihy "Král Šumavy" - Davidem Janem Žákem, která se uskuteční 8. ledna 2014 v 17:00 v budově Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Lidická 1.

Beseda se koná v rámci výstavy "Králové Šumavy", která probíhá na Lidické 1 do 31.1.2014 (2. patro).

Na výstavu a besedu jste srdečně zváni!

6.01.2014


Vzhledem faktu, že hladina lipenského jezera je nerovnoměrně zamrzlá a existuje velké riziko proboření, nedoporučujeme vstup na ledovou plochu, ani provozování jakýchkoli sportovních aktivit. V několika případech již došlo k proboření a ohrožení života osob.

V případě krizové události neprodleně informujte na telefon 112.

Jako preventivní opatření Vodní záchranná služba ČČK zabezpečí počínaje dnem 4.1. 2014 vždy o víkendech stálou službu ze základny Vodní záchranné služby ČČK v Dolní Vltavici (přímý telefon 606 116 001, 606 270 047).

 

6.01.2014


V prosinci 2013 navštívila Jihočeský kraj skupina zástupců významných ruských cestovních kanceláří a novinářů, včetně štábu ruské televize ATN - Rossija 2 a 24, jejíž sledovanost se pohybuje na hranici 3 milionů diváků.

Podívejte se na originální reportáže o Jihočeském kraji, zejména pak o Hluboké nad Vltavou, Třeboni, Českém Krumlově, Vyšším Brodě a Lipensku.

Videa naleznte v následujících odkazech na stránky ruské televize ATN - Rossija:

http://atntv.ru/9051-rozhdestvo-v-evrope.html

http://atntv.ru/9065-chexiya-1.html

...

2.01.2014

Daniel a Dominik - to jsou jména prvních jihočeských občánků roku 2014 narozených ve 4 hodiny ráno 1. ledna v českobudějovické nemocnici. Jedním z prvních gratulantů byl i jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Mamince jsem popřál zatím telefonicky. Samozřejmě, že na řadu přijde i osobní předání dárků, až to zdravotní stav maminky umožní. Vzhledem k tomu, že prvními občánky roku 2014 na jihu Čech jsou dvojčata, upomínkové předměty i blahopřání budou radostně dvojnásobné," upřesnil Jiří Zimola.

« Předchozí        Aktuální stránka: 163/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku