Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Cenu v Praze předal docent Milan Malena. (111.53 KB) 22.11.2013


Ve dnech 18.11. až 20.11.2013 se konala mezinárodní soutěž" O pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy" v Praze Lysolajích. Studenti oboru veterinářství českobudějovické Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky vytvořili čtyřčlenný tým ve složení Jana Flašková, Monika Daňhová, Klára Vostatková a kapitánem byl Jan Bedřich. Konkurenty byli studenti dalších šesti středních veterinárních škol z České i Slovenské republiky.

Na prestižní soutěž se všichni připravují, těší a zároveň prožívají velké napětí, protože jde skutečně o soutěž náročnou. Čtyři disciplíny prověřují odbornou...

22.11.2013

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích za přispění Jihočeského kraje zve na konání oblíbených kulturních pořadů.

V úterý 26. listopadu je na programu poslechový pořad hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého - Antidiskotéky. Antidiskotéky zazní v audiosále Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě v Českých Budějovicích od 19. hodin.

Na začátku prosince se opět představí Teátr Víti Marčíka, tentokrát s fraškou „Setkání před Betlémem". Akce se bude konat 5. prosince v 19. hodin.

Foto: Kontrola kamionu v areálu SÚS v Českém Krumlově. (172.91 KB) 21.11.2013

V Českém Krumlově se tuto středu (20.11.2013) uskutečnilo zprovoznění a odzkoušení nově repasovaných mobilních vah, které mají pomoci sankcionovat přepravce za ničení komunikací II. a III. třídy při přetěžování kamionů.

Kontrola kamiónů mířících přes Český Krumlov probíhala v areálu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, kde byl připraven prostor pro vážení. Akce byla zaměřena i na kontrolu tzv. sociálních předpisů jako je dodržování doby jízdy a odpočinku řidiče, případně na kontrolu nepovolených zařízení jako jsou náhradní karty řidičů nebo magnety umisťované na tachografech.

Jihočeský kraj na repasi policejních vah přispěl částkou 15.000,-Kč a dalších...

20.11.2013

Celkem 61,655 milionu korun získal Jihočeský kraj na opravu silnic II. a III. tříd. Peníze pocházejí ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Uzavření smlouvy na tuto částku schválila 15. listopadu 2013 rada kraje.

„Zhruba před měsícem jsme obdrželi zprávu, že na Státním fondu dopravní infrastruktury je na opravy silnic II. a III. tříd v majetku krajů 600 milionů korun. Na základě toho jsme si podali žádost na finanční prostředky ve výši 51,586 milionu pro Jihočeský kraj a 20,112 milionu pro Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje. V prvním případě se jednalo o 12 oprav, ve druhém o devět," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Státní fond dopravní infrastruktury...

Foto: Nová pamětní deska. (185.33 KB) 20.11.2013

Volary, 5. listopadu 2013 - Díky snaze občanského sdružení KreBul a finanční podpoře Jihočeského kraje a Města Volary se hřbitov obětí pochodu smrti dočkal nové vstupní pamětní desky. Ta byla rekonstruována v rámci grantového programu Úcta k předkům.

V uplynulých dnech došlo k instalaci nové pamětní desky na hřbitov obětí pochodu smrti ve Volarech. „Jedná se o vstupní pamětní desku před hřbitov, která nahradila tu původní. Ta byla ve špatném technickém stavu a navíc musel být každoročně obnovován nápis", uvedla Jaroslava Krejsová z občanského sdružení KreBul.

Vedení KreBul, o.s. spolu se starostkou města Martinou Pospíšilovou hledali cestu, jak desku...

15.11.2013

Protokol o spolupráci v oblasti cestovního ruchu mezi Jihočeským krajem a Sverdlovskou oblastí schválila 14. listopadu rada kraje, jako výsledek politicko-podnikatelské mise v Rusku, které se zúčastnili představitelé Jihočeského kraje a zástupci firem letos na konci září.

„Konkrétně se jedná o spolupráci mezi Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, tedy námi zřizovanou organizací, a jejím zrcadlovým partnerem ve Sverdlovské oblasti," upřesnil hejtman Jiří Zimola.
Hejtman připomněl, že zářijová mise byla velice úspěšná z hlediska navázání nových kontaktů i kontraktů mezi podnikatelskými subjekty. „Momentálně připravujeme formální protokol o spolupráci...

15.11.2013

Rada Jihočeského kraje 14. listopadu 2013 vyjádřila souhlas s předloženým Návrhem rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2014 a doporučila jej zastupitelstvu kraje ke schválení. To se sejde 5. prosince.

„Objem celkových příjmů rozpočtu je pro rok 2014 navrhován ve výši 11 633 014 600 korun a výdaje jsou oproti tomu navrhovány ve výši 11 937 866 800 korun. Z toho je patrné, že je rozpočet schodkový, když tento schodek činí 304 852 200 korun,“ upřesnil jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Rada kraje při návrhu rozpočtu, zejména v těch příjmových stránkách, vycházela z vládního návrhu státního rozpočtu na rok 2014 schváleného 25. září letošního roku. Ten počítá...

Foto: 120 let Zátkovy budovy. (142.15 KB) 14.11.2013

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, Č. Budějovice na konci října pořádala oslavy 120. výročí budovy školy v ulici F. Šrámka 9 v Českých Budějovicích.

Budova bývalého českého reálného gymnázia byla postavena z podnětu JUDr. Augusta Zátky na náklad Matice školské a byla slavnostně otevřena v září 1893. Na škole se vyučovalo nepřetržitě, přestože se zde střídaly různé instituce. České reálné gymnázium zde působilo do doby 2. světové války, pak byla škola vyklizena a předána německému vojsku a sloužila jako domov Hitlerjugend. Po válce byla škola obnovena pod názvem Zátkovo státní reálné gymnázium a takto sloužila do začátku 50. let. V roce 1951 byl v budově...

Foto: Europe Direct  (67.10 KB) 12.11.2013

Milovníci litevské literatury, kuchyně či hudby si přijdou na své během literárně-hudebního večera "Ořechový chléb Sauliuse Šaltenise", který se bude konat u příležitosti předsednictví Litvy v Radě Evropské unie. Akce se uskuteční v prostorách klubu Horká Vana v Českých Budějovicích v sobotu 16. listopadu od 19 hodin.

Významný litevský prozaik, mj. také bývalý ministr kultury, líčí poválečnou dobu osobitým způsobem. V jeho novelách nacházíme vzpomínky na dětství spojené typickou jemnou ironií v kombinaci se směsí lyrismu. Zastavte se a pojďte s námi objevovat svébytnost Šaltenisova stylu i Vy.

Ochutnejte vybrané litevské speciality a zaposlouchejte se do...

« Předchozí        Aktuální stránka: 167/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku