Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Hejtmanka Stráská a předsedkyně AV ČR Zažímalová podepisují memorandum (116.63 KB) 7.02.2018

Čistá Orlická přehrada nebo obnovení populace candátů v Lipně. I to je cílem memoranda o spolupráci, které hejtmanka Ivana Stráská podepsala ve středu 7. února s předsedkyní Akademie věd České republiky (AV ČR) Evou Zažímalovou.

Slavnostní akt se uskutečnil v prostorách Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích, které je největším mimopražským pracovištěm AV ČR a zároveň největší jihočeskou vědeckou institucí. 

Předsedkyně AV ČR: Jsme rádi, když se...

6.02.2018

Efektivní výzkum pro potřeby regionu přinese nová vzájemná dohoda, kterou uzavře Jihočeský kraj s Akademií věd České republiky (AV ČR). Rámcovou smlouvu o spolupráci podepíší ve středu 7. února hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Slavnostní událost podpisu této smlouvy bude hostit Biologické centrum AV ČR v Českých Budějovicích, které je největším mimopražským pracovištěm AV ČR a zároveň největší...

Hejtmanka Stráská zahajuje výstavu Jiřího Zemana (114.88 KB) 6.02.2018

Slavnostní vernisáží odstartovala v pondělí 5. února výstava osobitých obrazů abstraktního malíře Jiřího Zemana. Hejtmanka Ivana Stráská u příležitosti zahájení výstavy připomněla, že dílo tohoto umělce hostila hlavní budova krajského úřadu už před sedmi lety.

"Výtvarné umění mám velmi ráda. My normální lidé, kteří nejsme teoretiky umění prostě obrazy posuzujeme tak, že se nám buď líbí,...

Foto aktualita (9.79 KB) 5.02.2018

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením. 

...
5.02.2018

Eurocentrum České Budějovice (Ministerstvo pro místní rozvoj) společně s partnery Vás zve na seminář pro žadatele věnovaný přehledu dotačních možností se zaměřením na energetické úspory.

Během semináře v Českých Budějovicích se účastníci dozvědí o možnostech podpory jak z evropských fondů, tak národních programů na zateplování budov, výměnu zdrojů tepla, či výstavbu nových nízkoenergetických budov. Užitečné informace získají jak majitelé rodinných a...

Foto aktualita (112.30 KB) 1.02.2018

Za okny to ještě jarně nevypadá, ale jaro se nezadržitelně blíží. A s ním i dvaadvacátý ročník Juniorského maratonu. Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky. Ten po roce opět zamíří i do Jihočeského kraje, do Českých Budějovic. Registrace jsou již v plném proudu!  Která škola v kraji bude ta nejrychlejší? To se uvidí už ve čtvrtek 12. dubna na náměstí Přemysla Otakara II. Registrace je zdarma.

Juniorský maraton je projektem...

Jihočeský kraj je tak po dvou soutěžních dnech na pěkném 8. místě v celkovém hodnocení krajů. (40.62 KB) 31.01.2018

Od neděle 28. ledna 2018 probíhají soutěže Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018, tentokrát v Pardubickém kraji. Po nedělním slavnostním zahájení, které proběhlo v pardubické Tipsport areně, se od pondělí mladí sportovci ze všech krajů České republiky snaží podat maximální výkony ve své sportovní disciplíně a dosáhnout tak na některou z medailí z této olympiády.

Po rozvážném pondělním začátku, kdy jihočeská výprava...

Foto aktualita (78.07 KB) 31.01.2018

Mezinárodní odborná porota určila vítěze 52. ročníku tradiční rozhlasové soutěže Concertino Praga. Absolutním vítězem a držitelem ceny Heleny Karáskové se stalo Duo Bubreg z Rakouska. Český rozhlas, který soutěž od roku 1966 organizuje, vydá absolutnímu vítězi profilové CD.

Tento rok byla soutěž vypsána pro malé soubory – dua, tria, kvarteta a kvinteta a do soutěže se přihlásilo sedmnáct souborů z Bulharska, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovinska a Ukrajiny. Českou republiku reprezentovaly dva...

Ředitel JCCR Jaromír Polášek prezentuje projekt Jižní Čechy pohodové (106.74 KB) 31.01.2018

 

Dne 25. 1. 2018 se uskutečnila tisková konference k tématu Jižní Čechy pohodové 2018 včetně prezentace kulturní nabídky jižních Čech. Tisková konference se konala v rámci veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v Bratislavě. Součástí této tiskové konference byla prezentace 12 zřizovaných organizací Jihočeského kraje v oblasti kultury a jejich kulturních aktivit plánovaných pro rok 2018.

Podrobnosti o projektu, stejně tak jako program kulturních aktivit pro rok 2018 naleznete v přiložených souborech

« Předchozí        Aktuální stránka: 17/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku