Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.11.2013

Místo vlaků budou cestující na trase Číčenice - Týn nad Vltavou vozit autobusy. Jihočeský kraj se pro toto řešení rozhodl kvůli neúnosně vysokým prostředkům, které tu na železniční dopravu vynakládá. Změna začne platit od 15. prosince 2013.

„Princip našeho záměru spočívá v posílení autobusové linky Vodňany - Číčenice - Týn nad Vltavou o nové spoje, které pojedou i ve dnech pracovního klidu a samozřejmě budou navazovat na osobní železniční dopravu. Návrh jízdního řádu rozšířeného o uvedené autobusové linky byl rozeslán dotčeným obcím a k dispozici je rovněž na internetových stránkách www.jikord.cz. Připomínky k němu je možné uplatnit do 15. listopadu," vysvětlil...

Hejtman Zimola na na 16. konferenci Sdružení lázeňských míst České republiky  (180.02 KB) 8.11.2013

České lázeňství se díky zásahům ministerstva zdravotnictví pod vedením exministra Leoše Hegera ocitlo doslova na pokraji totálního kolapsu. Vždyť čtvrt roku poté, co byla v říjnu loňského roku zavedena nová pravidla omezující lázeňskou péči hrazenou ze zdravotního pojištění, přišly české lázně až o polovinu pacientů. A tzv. komerční klientela, je nahradí jen stěží. Uvedené změny pak nejvíce postihly lázeňská zařízení poskytující péči o pacienty s neurologickými a pohybovými diagnózami, což se týká právě i jihu Čech. To mimo jiné řekl ve čtvrtek 7. listopadu 2013 jihočeský hejtman Jiří Zimola na 16. konferenci Sdružení lázeňských míst České republiky v Třeboni.


Podle...

Foto: Dny otevřených ateliérů. (157.99 KB) 7.11.2013

O víkendu 12. a 13. října 2013 proběhl v sedmi okresech Jihočeského kraje 6. ročník již tradičních Dnů otevřených ateliérů. Výtvarníci, umělečtí řemeslníci a další umělci zpřístupnili svá tvůrčí zázemí a své práce.

Počet zúčastněných ateliérů se rok od roku zvyšuje, v letošním roce své dveře otevřelo návštěvníkům 115 ateliérů. K těm nejznámějším ateliérům tradičně patřili Teodor Buzu, Hynek Fuka, Miroslav Konrád nebo Tomáš Paul. Jejich řady se rozšířily o další velká jména, jako jsou ak. mal. Jan Cihla nebo ak. sochař Jiří Prachař. Mezi těmito velikány přibylo i mnoho nových mladých umělců, kteří se akce účastnili vůbec poprvé. Celková účast se v Jihočeském kraji...

7.11.2013

Úvodní reportáž Jihočeské televize o činnosti jihočeských humanitárních organizací sdružených v pracovní skupině PANEL je věnována Oblastnímu spolku Českého červeného kříže České Budějovice (OS ČČK). OS ČČK je významnou součástí skupiny PANEL, která je složená ze zástupců státních, příspěvkových a nestátních neziskových organizací s působností na území Jihočeského kraje. OS ČČK je koordinátorem této skupiny, která tvoří organizační a komunikační platformou pro poskytování pomoci obyvatelstvu postiženému následky rozsáhlých mimořádných událostí nebo krizových situací.

Reportáž o činnosti OS ČČK v Jihočeském kraji můžete shlédnout v následujícím videu.

...

Foto: Vernisáž klientů Domova Petra Mačkov zahájila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. (124.99 KB) 6.11.2013

Slavnostní vernisáží začala ve středu 6. listopadu ve čtvrtém podlaží Krajského úřadu Jihočeského kraje výstava obrazů klientů Domova Petra Mačkov. Ti zde zároveň vystoupili s vtipnou divadelní scénkou nazvanou Karkulák.

Zájemci si mohou přijít výtvarná díla prohlédnout až do 20. listopadu 2013, kdy bude tato akce zakončena aukcí vystavených děl. Ta se uskuteční v sále zastupitelstva na krajském úřadu od 16 hodin. Výtěžek z dražby bude věnován uvedenému domovu.

Základním posláním Domova PETRA Mačkov nedaleko Blatné na Strakonicku, který je zřizován Jihočeským krajem, je podpořit uživatele pobytových služeb sociální péče žít plnohodnotným a spokojeným životem. Při...

5.11.2013

Vzhledem k současným zdravotním potížím prezidenta České republiky Miloše Zemana, se odkládá jeho návštěva Jihočeského kraje. Uskutečnit se měla ve dnech 11. až 13. listopadu 2013. S definitivní platností to potvrdil Jindřich Forejt, ředitel odboru Protokolu Kanceláře prezidenta republiky s tím, že náhradní termín návštěvy hlavy státu na jihu Čech se bude teprve hledat.

Foto: Konferenci zahájil náměstek hejtmana Jihočeského kraje Jaromír Slíva. (65.24 KB) 5.11.2013


V pátek 1. 11. 2013 se v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích uskutečnila Závěrečná konference prvních globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost realizovaných v Jihočeském kraji (Zvyšování kvality ve vzdělávání v Jihočeském kraji; Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v Jihočeském kraji; Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Jihočeském kraji). Konference byla pořádána zejména za účelem představení úspěných projektů jako příkladů dobré praxe. Konferenci zahájil náměstek hejtmana Jihočeského kraje Ing. Jaromír Slíva, svou prezentaci představila zastupitelka...

Foto: Betlém z chleba bude usilovat o rekordní zápis. (64.23 KB) 1.11.2013

Součástí letošního mezinárodního gastronomického festivalu Gastrofest (7. - 9. 11.) bude na českobudějovickém výstavišti také soutěž o nejlepší cukrářský a pekařský výrobek „Budějovické mlsání", které pořádá Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská v Českých Budějovicích. A právě tato škola se v rámci této soutěže pokusí v pátek 8. listopadu v pavilonu E5 o rekordní zápis s chlebovým betlémem o rozměrech 4 x 2 metry.

„Jeho vytvořením chceme přinést staročeskou tradici, což betlém z chleba, jak jsme zjistili, je," říká Zdeňka Zaimlová, zástupkyně ředitele pro odborný výcvik.

Zároveň se jedná o ukázku...

1.11.2013

Výstavba IV. etapy zanádražní komunikace v Českých Budějovicích zkomplikuje od pondělí 4. listopadu 2013 lidem přístup na hřbitov v městské části Mladé. Konkrétně ve směru od Srubce, Pohůrky a Suchého Vrbného.

„Kvůli stavbě dvoukilometrového úseku z Pětidomí do Mladého již byla v polovině října uzavřena ulice Jana Masaryka z Pohůrky ke hřbitovu v Mladém. A od pondělí k ní přibude ještě uzavírka místní komunikace s názvem V Hluboké cestě od Suchého Vrbného k hřbitovu v Mladém," upřesnila Jitka Liláková z Odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Přístup k uvedenému hřbitovu proto bude od...

« Předchozí        Aktuální stránka: 172/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku