Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.10.2013

V sobotu 5. 10. 2013 se uskuteční pravidelné jednodenní setkání pěstounských rodin Jihočeského kraje v Motelu Korálkov na Jivně u Českých Budějovic. Očekáváme účast 11 rodin, celkem i se sedmi dobrovolníky, kteří budou hlídat děti a třemi pracovníky jihočeského krajského úřadu. Setkání pěstounských rodin pořádá pracoviště Náhradní rodinné péče (NRP), oddělení sociálně-právní ochrany dětí, odboru sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jč. kraje čtyřikrát do roka. Dvě tyto akce jsou dvoudenní a dvě jednodenní.

Obě dvoudenní setkání již letos v červnu a v září proběhla ve Střelských Hošticích, celkem se jich zúčastnilo 20 pěstounských rodin, tj. 40 rodičů a 80 dětí....

Foto: Ocenění učitelé. (93.02 KB) 2.10.2013


Celkem 12 ocenění a poukázek na nákup knih předali v úterý 1. října představitelé kraje učitelům v rámci III. ročníku ankety „Vynikající pedagog Jihočeského kraje 2013. Nejvíce oceněných učitelů - šest, je z českobudějovických škol.

„Cílem této ankety vyhlašované Jihočeským krajem je upozornit na mimořádné aktivity pedagogů různých typů škol a školských zařízení, vyzdvihnout jejich výjimečný celoživotní přínos pro školu, ocenit jejich dosavadní pedagogické působení i úspěchy v mimoškolní práci s dětmi a mládeží," uvedl krajský radní pro školství Tomeš Vytiska. „Všem oceněným tímto gratuluji," dodal.

Anketa je určena pedagogickým...

Foto: Kryštůfek logo. (61.48 KB) 30.09.2013

Malý pacient sedí s ovázanou hlavou v nemocniční ambulanci. Místo slz na tváři a obav z budoucího ošetření se však jeho veškerá pozornost ubírá ke Kryštůfkovi. Plyšového panáčka dostal od záchranářů v sanitce, která ho po zranění převážela. To je hlavní cíl projektu Kryštůfek, který v kraji funguje od 19. července 2011. Nyní by měla Záchranná služba Jihočeského kraje dostat dalších 400 kusů těchto hraček.

„Nové plyšové panáčky v ceně 100 800 korun získá záchranná služba jako dar od společnosti KAPITOL, která uvedený projekt ve spolupráci s Asociací zdravotní záchranné služby České republiky a s územními středisky této služby rozjela 12. července 2011," upřesnila...

Foto:Nakládání kol na oranžovou linku cyklobusu v Českých Budějovicích. (190.60 KB) 30.09.2013

Cyklobusem na nové, tzv. oranžové lince, se o prázdninách svezlo 607 cestujících. Návěs, který je za něj zapřažen, pak přepravil 133 kol. Sít dopravního systému Jihočeského kraje pro cyklisty a turisty Cyklotrans se díky tomu rozrostla na celkem sedm linek.

Uvedený cyklobus byl v provozu od 29. června do 1. září 2013. Zájemci se s ním mohli projet o víkendech a státních svátcích. A to na trase Č. Budějovice - Třeboň - Chlum u Třeboně - Suchdol nad Lužnicí - Gmünd a zpět.

„Oranžová linka byla zavedena proto, abychom milovníkům turistiky a cyklistiky přiblížili i další místa v našem kraji. Konkrétně Třeboňsko, česko-rakouské příhraničí a díky jejímu přesahu do...

30.09.2013

Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 byla úspěšným žadatelem v 19. výzvě ROP NUTS II Jihozápad a získala finanční prostředky k realizaci projektu Učíme se podnikat.

Předmětem a cílem projektových aktivit školy bylo vybudování dvou odborných učeben, určených především pro specializovanou výuku předmětu Fiktivní firma, ve kterém si žáci mohou vyzkoušet simulaci reálného podnikatelského prostředí v podmínkách tržního hospodářství. Nejmodernější vybavení učeben umožní skupinovou práci žáků v jednotlivých podnikových odděleních. Žáci se naučí samostatnosti, týmové práci, zodpovědnosti. Budou rozvíjet své obchodní znalosti a dovednosti, řešit situace nejenom...

Foto: Přeshraniční setkání jihočeských a hornorakouských mládežnických organizací. (110.25 KB) 30.09.2013

Ve dnech 21. a 22. září 2013 se u příležitosti Zemské výstavy 2013 uskutečnilo setkání zástupců dětských a mládežnických organizací z Jihočeského kraje a Horního Rakouska.

Českou část reprezentovala Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje se svými členskými sdruženími (občanské sdružení Děti Řepice, občanské sdružení Bezva prázdniny, POHODÁŘI VSKH, Kamarádi otevřených srdcí, Rodinné centrum ROZÁRKA, Jihočeská krajská organizace Pionýra, M - tes a Země - nezemě, o.s.). Nabídky na setkání využilo patnáct účastníků z Jihočeského kraje a dvacet účastníků z Horního Rakouska.

Cílem této akce bylo přiblížit rakouským zájemcům systém a činnost jihočeských organizací...

27.09.2013


Podle nejnovějších zpráv naděje, že nám Evropský parlament povolí výjimku z pravidla n+2 a my budeme moci čerpat peníze z evropských fondů určené pro programové období 2007 - 2013 o rok déle, včera pominula. Výbor pro regionální rozvoj Evropského parlamentu se rozhodl nevyhovět nám a jeho plenární zasedání to asi nezmění. Proč, to není předmětem mé úvahy, i když lze předpokládat, že „zlobivému dítěti" má málokdo ochotu vyjít vstříc.

I když ale připustíme, že by nám Evropský parlament mohl vyhovět a peníze bychom skutečně mohli čerpat rok déle, není důvod k radosti. To podstatné totiž je, že k čerpání nám zbývá více než 500 miliard korun. Uvážíme-li však,...

Foto: Doktor Rice (v levo) s týmem z Observatoře Kleť. (112.02 KB) 26.09.2013


V neděli 22. září 2013 navštívil Hvězdárnu a planetárium České Budějovice vzácný host Dr. James W. RICE, Jr., planetární geolog, odborník americké NASA na planetu Mars. Dr. Rice přednášel o geologickém průzkumu Rudé planety, o robotických vozítkách a velký prostor věnoval dotazům z řad návštěvníků. O přednášku byl veliký zájem, kinosál HaP zaplnilo 98 posluchačů.

James Rice je členem nejužšího týmu NASA, který s pomocí planetární sondy Pathfinder a robotických vozítek Spirit, Opportunity a Curiosity zprostředkovává lidstvu řadu let netušené objevy, vystoupil v rámci turné „Na řadě je Mars" také na Hvězdárně a planetáriu České Budějovice. Pozvání do Čech...

26.09.2013

Pro zajištění maximální kvality péče o předčasně narozené děti či nemocné novorozence slouží v rámci Neonatologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s. Banka mateřského mléka. V celé České republice je podobných pracovišť pouze šest. Tato „mléčná banka" slouží především nedonošeným novorozencům, ale i nově narozeným dětem, jejichž matky nemají z různých důvodů dostatek vlastního mléka.

„O významu mateřského mléka pro budoucí vývoj dítěte už dnes nikdo nepochybuje. Čerstvé mateřské mléko má díky svému složení zásadní vliv na růst a vývoj dítěte, včetně stránky neurologické a duševní, a v neposlední řadě příznivě ovlivnuje vývoj imunity. Ačkoli se...

« Předchozí        Aktuální stránka: 173/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku