Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

4.03.2013


Celkem 20 škol s technickým zaměřením a 8 významných technicky zaměřených firem z Jihočeského kraje se zapojilo do projektu IQ Industry. Projekt Inovace-kvalifikace profesní přípravy (tzv. IQ Industry) byl určen učitelům odborných předmětů a praktického vyučování středních odborných škol a vyšších odborných škol technických oborů, dále učitelům environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty z 215 škol celé České republiky. Jeho součástí se staly odborné semináře z oblasti inovací v průmyslu ve firmách, dále semináře zaměřené na environmentální vzdělávání a odborné praxe ve firmách určených učitelům uvedených typů škol.

Součástí projektu byla rovněž tvorba...

Foto: Europe Direct (67.10 KB) 4.03.2013

Diskutovat o vztahu regionální politiky vůči EU, přiblížit práva a příležitosti, která EU občanům a studentům přináší, ale také se pokusit prohloubit dialog mezi politikem a občanem. Takový cíl si klade Café d´Europe Régional, které ve spolupráci s Jihočeským krajem, informačním centrem Europe Direct a rakouským ministerstvem pro evropské a mezinárodní záležitosti pořádá Institut regionů Evropy.

Po podobných diskusích v kavárnách ve Vídni či Praze přišly na řadu také České Budějovice. Café d´Europe Régional se uskuteční ve středu 6. března od 11. do 13.00 hodin v Café Slávie.

"Téma přípravy regionů na nové období kohezní politiky 2014-2020 se stává aktuálním...

4.03.2013

Student Gymnázia Jirovcova v Českých Budějovicích zabodoval ve Fyzikální olympiádě. Jiří Guth obsadil v celorepublikovém kole 3. místo. Toto umístění mu zajistilo postup do mezinárodního kola a bude tedy reprezentovat školu, Jihočeský kraj i Českou republiku.

4.03.2013

Částku v maximální výši 784 milionů korun má připravenu Jihočeský kraj pro rok 2013 na pokrytí tzv. dopravní obslužnosti. Peníze mají sloužit k vyrovnání prokazatelné ztráty při přepravě cestujících linkovými autobusy a po železnici. Zastupitelstvo na svém jednání 7. března bude schvalovat rozsah autobusové a železniční dopravy a její finanční krytí v roce 2013.

„Na pokrytí prokazatelné ztráty u veřejné linkové autobusové dopravy chceme v letošním roce uvolnit maximálně 411,5 milionu, v případě veřejné drážní dopravy maximálně 372,5 milionu. Dalších 176,3 milionu korun určených pro vyrovnání prokazatelné ztráty v drážní dopravě pak získáme jako dotaci od státu,"...

Foto: Ukázka z výstavy prací z Výtvarné dílny Romany Hulíkové v Děbolíně, kterou můžete vidět v budově krajského úřadu. (193.40 KB) 1.03.2013


Ukázky z tvorby Výtvarné dílny Romany Hulíkové, která sídlí na statku v Děbolíně na Jindřichohradecku, si mohou prohlédnout zájemci v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Výstava začala v pátek 1. března 2013 vernisáží a potrvá do konce tohoto měsíce.

Kromě užitkové a autorské keramiky tu mohou návštěvníci díky fotografiím nakouknout přímo do dílny pod pokličku tohoto řemesla a seznámit se s jejími aktivitami. Mezi ty například patří pořádání výtvarných dílen nejen pro jednotlivce, ale i celé rodiny či školní třídy. Ti všichni si tu mohou pod odborným dohledem zkusit z keramiky něco vlastnoručně vyrobit. A když je omrzí práce na hrnčířském...

1.03.2013


Jihočeským živnostníkem roku byl pro rok 2012 vyhlášen umělecký truhlář Libor Pražan. Ten byl krajskou odbornou porotou, složenou z řad partnerů a podporovatlů projektu soutěže, vybrán ze 3055 celorepublikově přihlášených podnikatelů.

Odborná porota vycházela z ukazatelů firem týkajících se rentability, likvidity, zadluženosti, aktivity, ziskovosti, produktivity a rovněž byl brán zřetel na znalost podnikatelského prostředí daného kraje.
Podnikatel Libor Pražan se zaměřuje na opravy starožitného nábytku, povrchové úpravy hudebních nástrojů, pozlacování, soustružení dřeva a řezbářství a sám sebe označuje jako samouka, který není v oboru vyučený a vše co umí, se...

1.03.2013

Umožnit zařazení co největšího počtu dětí, žáků a studentů se zdravotním postižením do běžných mateřských, základních a středních škol, zejména díky zvýšení počtu bezbariérových vstupů. To je hlavní náplní grantového programu Podpora venkovského školství.

Rada Jihočeského kraje ho vyhlásila ke dni 22. února s tím, že přijímání žádostí potrvá do 12 hodin 15. března 2013. Žadatelé se v něm budou ucházet celkem o 7 milionů korun. Seznam hodnotící komisí doporučených projektů projedná zastupitelstvo 16. května 2013.

Konkrétním řešením jak docílit toho, aby uvedená školská zařízení zřizovaná obcemi a krajem byla pro děti, žáky a studenty se zdravotním handicapem...

Foto: Florbalisté Gymnázia Dačice. (171.70 KB) 28.02.2013

Po vítězství v okresním a krajském kole odjelo v pátek 22. února 2013 v půl páté ráno družstvo chlapců Gymnázia Dačice společně s diváky do západočeské metropole Plzně, kde se konala kvalifikace o "Republikové finále AŠSK ČR ve florbalu SŠ". Do této kvalifikace postoupila vítězná družstva chlapců a dívek z Jihočeského, Středočeského a Plzeňského kraje.

Videoreportáž z turnaje si můžete prohlédnout na www.g-one.tv.

V kategorii chlapců odehrála turnaj družstva Gymnázia Benešov, Gymnázia Rokycany a Gymnázia Dačice. Hrálo se systémem každý s každým na tři třetiny po 10 minutách.

V prvním zápase družstvo Gymnázia Dačice...

Foto: ERDV (67.10 KB) 28.02.2013


Zájemci o práci či studium v zahraničí se praktické záležitosti týkající se vycestování do ciziny, hledání práce nebo využívání práv občana Evropské unie dozví už toto úterý v Akademickém klubu Jihočeské univerzity (Branišovská). Zajímavý seminář nejen pro studenty připravilo informační středisko Europe Direct České Budějovice ve spolupráci s Eurocentrem České Budějovice.

„Hlavním záměrem je zprostředkování informací o pracovních příležitostech v Evropské unii či informací o tom, co je potřeba vyřídit a na co si dát pozor. V rámci semináře proběhne soutěž o USB flash disky a knihy s tématikou EU," uvedla vedoucí informačního střediska Europe Direct...

« Předchozí        Aktuální stránka: 202/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku