Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (102.98 KB) 2.02.2017

V únoru 2016 Krajský úřad Jihočeského kraje (Odbor sociálních věcí - Oddělení prevence a humanitních činností) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje a Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje, započal přípravu a realizaci jednotlivých aktivit projektu „Ozbrojený útočník". Projekt byl podpořen v dotačním programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a Jihočeský kraj se na něm finančně také spolupodílel. Zároveň na projekt přispěla finanční částkou i energetická společnost E. ON. Projekt bude v rozšířené verzi pokračovat i letošní rok.

Projekt „Ozbrojený útočník" je rozsáhlým souborem preventivních opatření,...

1.02.2017

V případě veřejné zakázky Modernizace letiště České Budějovice byly nabídky uchazečů podány 15. listopadu a hodnotící komise se od té doby zabývala jejich podrobným posouzením. V průběhu zadávacího řízení se však objevily určité pochybnosti o tom, jakým způsobem prokázali někteří uchazeči splnění požadovaných kvalifikačních předpokladů, a tak je zadavatel začal důkladně prověřovat, aby při zadání takto významné zakázky nedošlo k žádnému pochybení. V nejbližší době bude svoláno další zasedání hodnotící komise, která by měla doporučit zadavateli výběr nejvhodnější nabídky, popř. jiný postup.

Policie ČR kontaktovala krajský úřad právě v souvislosti s prověřováním...

1.02.2017

V sobotu 4. února se do Dolní Vltavice na Lipensku sjedou záchranáři z celé republiky, aby si společně se zahraničními kolegy vyměňovali poznatky a zkušenosti při nácviku záchrany lidského života na ledové ploše. Seminář pořádá Vodní záchranná služba ČČK Český Krumlov a Lipenská vodní záchranná služba spolupráci.

Seminář zahájí dopolední teoretická část v prostorách Hotelu Relax v Dolní Vltavici, na které prezentují vybraná témata spojená se záchranou z ledu vodní, zdravotničtí i letečtí záchranáři, kynologové, hasiči a mnozí další přednášející. Blok obohatí představení nejnovějších trendů v oblasti materiálně technického vybavení určeného pro záchranné...

Foto aktualita (152.72 KB) 30.01.2017

Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí (JSDHO). Pomůže jim k tomu technika za téměř čtyři miliony korun, kterou jim věnoval kraj. Peníze na její pořízení získal od Nadace ČEZ na základě Rámcové smlouvy k zajištění připravenosti kraje na řešení krizových situací.
Komunikační techniku převzali dobrovolní hasiči v pondělí 30. ledna. Je určena pro jednotky, které zasahují mimo území obce, která tuto jednotku zřizuje. Tedy tzv. jednotky kategorie JPO II a JPO III.
„Jedná se o II. etapu a praktické dokončení...

Foto aktualita (71.79 KB) 25.01.2017

Sbírku Brýle pro Afriku organizuje RADAMBUK- Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. s Dětskou organizací Fénix na Slovensku.
Máte doma staré nepoužívané dioptrické brýle? Věděli jste, že v Keni mají hodnotu ročního platu?
Darujte brýle lidem, kteří je opravdu potřebují, ale nemohou si je dovolit.
Brýle můžete odevzdat v kanceláři RADAMBUK, Husova tř. 622/45, 370 05 České Budějovice.

Sbírka pokračuje do 31.12.2017!!!!
V roce 2016 jsme nasbírali po celé ČR celkem 40 kg brýlí, děkujeme všem dárcům!!!!!

Více informací v přiloženém souboru


Foto aktualita (54.41 KB) 25.01.2017

Basketbalisté z písecké ZŠ J. K. Tyla a mladá nadějná karatistka Alice Anderlová, se ve středu 25. 1. 2017 setkali na půdě Krajského úřadu Jihočeského kraje, kde je přivítala 1. náměstkyně hejtmana pro oblast školství a sociálních věcí Lucie Kozlová, aby jim poděkovala za jejich vzornou reprezentaci Jihočeského v oblasti sportu dětí a mládeže a ocenila jejich sportovní výkony.
U basketbalového týmu šlo o vítězství v unikátním projektu České basketbalové federace „Jr. NBA League v České republice". Kromě celkového vítězství byl ze ZŠ J. K. Tyla Písek, hrající pod hlavičkou Memphis Grizzlies, i jeden z hráčů Petr Bečka v nejlepší pětce turnaje a Josef Svoboda se...

Foto aktualita (55.27 KB) 24.01.2017

Jižní Čechy olympijské bodují i v roce 2017! Tematický rok spjatý nejen s olympiádou v Riu, ale i s Olympijským parkem získal první místo v kategorii Nejlepší jednotná kampaň ve Velké ceně cestovního ruchu.
Slavnostní vyhlášení proběhlo na závěr prvního dne mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO&REGIONTOUR, kdy byla na brněnském výstavišti slavnostně předána ocenění v soutěži Velká cena cestovního ruchu. V desátém ročníku prestižní ankety hodnotila odborná porota elektronické projekty v oblasti cestovního ruchu, propagační kampaně, turistické produkty či lázeňské a wellness balíčky. Oceněn...

23.01.2017

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR uveřejnila dne 19. 1. 2017 na svých stránkách informace pro poskytovatele v oboru všeobecného praktického lékařství a praktického lékařství pro děti a dorost týkající se zvýšené úhrady za účast na službách lékařské pohotovostní služby (LPS). Je zde specifikováno, kdo má nárok na zvýšenou úhradu, dále je zde k dispozici formulář „potvrzení", vč. upozornění na náležitosti jeho vyplnění.

Toto „potvrzení" bude vydáno na vlastní žádost poskytovatele zdravotních služeb pro účely zvýšení roční úhrady dle části A odst. 2 přílohy č. 2 k vyhlášce č....

expozice stánku JčK na veletrhu Regiontour (233.24 KB) 19.01.2017

Klid a relaxace. To je hlavním mottem letošního krajského projektu Jižní Čechy pohodové, který se představuje na brněnském mezinárodním veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2017. V jihomoravské metropoli se koná od 19. do 22. ledna. Jedná se o největší prezentaci cestovního ruchu se zaměřením na regiony ve střední Evropě.
„Cílem projektu Jižní Čechy pohodové, který volně navazuje na úspěšné projekty - loňské Jižní Čechy olympijské a předchozí Jižní Čechy husitské a Jižní Čechy aktivní, je návštěvníkům, kteří k nám přijíždějí z domova i z ciziny, připomenout, že náš region je opravdovým synonymem pro klid, pohodu a relaxaci. Zároveň tím pokračujeme v trendu podpory a...

« Předchozí        Aktuální stránka: 22/498        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku