Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.09.2012

Placená inzerce pana starosty Hluboké a senátora Jirsy, v níž ujišťuje občany Prachaticka a Krumlovska, že úsilí o zachování jejich nemocnic je jen předvolební akcí Jiřího Zimoly, je ukázkou v lepším případě neznalosti, v horším pokrytectví.

Že několik let trvá tlak VZP na omezování péče v nemocnici Prachatice, Český Krumlov, ale i Strakonicích, Písku, lze doložit. Je tu jediný rozdíl. U Strakonic a Písku nejde o samotnou existenci. Zatím! Prachatičtí možná vzpomenou, jak na začátku léta vypověděla VZP smlouvu na úhradu ortopedických operací. Následně pod tlakem občanů a médií couvla. I tehdy byl podle pana Jirsy postoj hejtmana předvolebním bojem? Proč se o lidi z...

18.09.2012

Jihočeská obec Řepice z okresu Strakonice byla v sobotu při Mezinárodním dětském folklorním festivalu Písní a tancem v Luhačovicích na Zlínsku vyhlášena vítězem soutěže o vesnici roku 2012. Ve finále, kam postoupilo13 vítězů krajských kol z celkového počtu 278 přihlášených obcí, uspěla díky nejvyrovnanějším výsledkům při hodnocení. V obci, která má okolo 430 obyvatel a kde působí řada spolků (hasiči, taneční klub seniorek Řepické babči, sportovci, občanské sdružení Děti Řepice) to podle předsedy komise Tomáše Korejse „žije a na každém kroku bylo poznat, že tam mezi lidmi panuje sounáležitost".

Foto: Prachatičtí parašutisté  (141.15 KB) 17.09.2012

Velkým úspěchem v podobě bronzové medaile završili parašutisté Aeroklubu Prachatice start ve finále Evropské parašutistické ligy v belgickém městě Moorsele. Akce, která se konala v září letošního roku, se mohli zúčastnit i díky finanční podpoře Jihočeského kraje.

Jihočeši soutěžili v Belgii v tzv. disciplíně RW 4. Ta spočívá v tom, že čtyřčlenné skupiny vytvářejí po seskoku z letadla během volného pádu ve vzduchu obrazce, které si před tím vylosovaly. Jejich produkci přitom natáčí kameraman.

V kategorii AA, která je v tomto sportu druhou nejvyšší, změřili síly s deseti evropskými týmy. „Závod byl neuvěřitelně vyrovnaný. O první místo se bojovalo až do...

17.09.2012


Radní Jihočeského kraje jmenovali Ivo Kareše novým ředitelem Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Do nové funkce má nastoupit 1. listopadu 2012.

Kareš tak nahradí dosavadní ředitelku knihovny Květu Cempírkovou. Ta zaslala 18. dubna na krajský úřad Jihočeského kraje dopis, že se své funkce na základě svobodného rozhodnutí vzdává k 31. říjnu s tím, že chce i nadále vykonávat práci odborného knihovníka.

Nový ředitel vzešel z výběrového řízení, kterého se zúčastnili tři uchazeči. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje. Podle elektronického katalogu nabízí přes 808 tisíc titulů, z toho zhruba 335...

17.09.2012


Jihočeští studenti českobudějovického Gymnázia J.V. Jirsíka uctili v Dánsku památku královny Dagmar. Po stopách panovnice s českými kořeny se vydali ve dnech 6.-13. září. Rada Jihočeského kraje na svém posledním jednání (11.9.) schválila škole příspěvek na cestu ve výši 23.5 tisíce korun.

Od úmrtí královny Dagmar uplynulo letos 800 let. Výprava se u příležitosti toho rozhodla v rámci alternativní výuky tuto osobnost připomenout. Pod vedením učitele historie Vladimíra Kojana navštívila všechna místa, kde tato panovnice v Dánsku působila. Zároveň se poklonila její památce u hrobu v Ringstedu. Spolupracovala přitom s dánskou mládežnickou organizací z Lemvigu, což je...

17.09.2012


Společné cvičení českých a rakouských vodních záchranářů na Lipně a projížďka po česko-rakouské cyklostezce Via Verde se uskuteční v rámci oslav Dne evropské spolupráce v jižních Čechách. Akce se koná 21. září. Na Lipně - v Dolní Vltavici na Českokrumlovsku, startuje v 10 a v Horní Stropnici na Českobudějovicku v 15.45 hodin.

Cílem oslav je představit a přiblížit veřejnosti výsledky přeshraničních projektů podpořených Evropskou unií. Konkrétně mezi jihem Čech a Rakouskem. Oslavy v duchu motta „Společné hranice nás sbližují" se uskuteční v Evropě vůbec poprvé.

Návštěvníci Dolní Vltavice se mohou mimo jiné těšit na ukázky záchranářského materiálu,...

13.09.2012

Škrty Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) přímo ohrožují další existenci nemocnic v Českém Krumlově a Prachaticích. Zástupci Jihočeského kraje se marně snaží vyvolat jednání s pojišťovnou, která by vedla k uklidnění už nyní mimořádně napjaté situace. Jihočeský hetman Jiří Zimola a jeho náměstkyně pro zdravotní a sociální sféru Ivana Stráská proto oslovili se žádostí o jednání přímo ředitele VZP Pavla Horáka.
„V žádném případě nepřipustíme záměry zdravotních pojišťoven, které chtějí svým přístupem zlikvidovat nemocnici v Českém Krumlově a Prachaticích a výrazně omezit péči ve Strakonicích a Písku," konstatoval jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Prioritou kraje...

13.09.2012

V sále Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích byli ve středu 12. září slavnostně oceněni studenti Jihočeských škol, kteří se s úspěchy zúčastnili celostátních kol soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a dalšími vyhlašovateli. Ocenění za reprezentaci Jihočeského kraje na nejprestižnějších vědomostních soutěžích a soutěžích odborných dovedností předali studentům radní Jana Krejsová a náměstek hejtmana František Štangl.

Mezi nejúspěšnější oceněné studenty, kteří se dokázali prosadit i v mezinárodních soutěžích, patřil František Petrouš. Student Gymnázia Jírovcova byl členem čtyřčlenného družstva České...

Foto: MS v rogainingu (214.59 KB) 12.09.2012


Zisk 2 110 bodů, tedy zhruba polovina maxima, a skvělé 27. místo v kategorii muži veteráni nad 40 let. S tímto výsledkem se vrátil dvoučlenný tým orientačních běžců TJ OB České Budějovice Martin Brožka a Lubomír Hošek z 10. Mistrovství světa v rogainingu. To se konalo na přelomu srpna a září v okolí města Přebuz u Karlových Varů a uvedené duo se závodu mohlo zúčastnit i díky významné finanční podpoře Jihočeského kraje.

V konkurenci více než 360 týmů z 30 zemí se Jihočeši na trati dlouhé 100 kilometrů neztratili ani v hlavní kategorii mužů, kde obsadili 68 místo a v absolutním pořadí byli 110. Tedy vždy v první třetině startovního pole.

Rogaining je extrémní...

« Předchozí        Aktuální stránka: 221/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku