Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

12.09.2012

Deset jihočeských obcí a Svazek obcí Strakonicka se může těšit na dotaci více než 2,1 milionu korun. Uvedenou sumu, kterou si rozdělí, použijí na likvidaci následků škod způsobených živelními pohromami v období června až srpna letošního roku. Poskytnutí mimořádné dotace Rada Jihočeského kraje doporučuje ke schválení zastupitelstvu, které o ní rozhodně na svém zasedání 25. září.

„Chceme obcím kompenzovat prostředky, které musely vynaložit ze svých rozpočtů k odstranění škod na obecním majetku k nezbytnému zabezpečení funkčnosti infrastruktury a života v obci. Jedná se například o náklady na zprůjezdnění komunikací, funkčnost kanalizace, vodovodů, zařízení sloužící k...

12.09.2012

Částku 3,5 milionu korun chce v letošním školním roce uvolnit Jihočeský kraj v rámci Stipendijního motivačního programu pro žáky vybraných učebních oborů. O grant se mohou ucházet střední školy zřizované Jihočeským krajem od středy 12. září do 14 hodin 12. října 2012. Rozhodla o tom Rada kraje.

„Cílem stipendijního motivačního programu je zvýšit zájem žáků posledních ročníků základních škol o učební obory, jejichž absolventů je na trhu práce nedostatek. Kraji se zároveň díky tomuto programu podařilo podpořit řadu oborů, kterým pro nezájem učňů hrozil téměř zánik," zdůraznil hejtman Jiří Zimola.

Konkrétně si o grant mohou zažádat školy, kde se vyučují...

10.09.2012


Pro všechny, kteří chtějí být fit, je určen Jihočeský festival zdraví aneb Vše pro zdraví těla i ducha. Akce se koná v sobotu 15. září v Třeboni pod záštitou Jihočeského kraje.

Součástí festivalu je výstava Každý svého zdraví strůjcem, kterou spolupořádá Liga proti rakovině. Zájemci ji mohou zhlédnout od 13. do 15. září. Na programu je i přehlídka sportovních aktivit, ukázky činnosti záchranné služby, přednáška o zdravém stravování či nabídka kompenzačních pomůcek. Návštěvníci se mohou těšit i na běh kolem rybníka Svět, Den otevřených dveří v Bertiných lázních i lázních Aurora, volný vstup na radniční věž a prohlídky zámku s Petrem Vokem.

Kulturní program pak...

7.09.2012

Společný projekt Jihočeského kraje a Diecézní charity České Budějovice „Týden charity" je zaměřený na podporu medializace a propagace činnosti Diecézní charity České Budějovice (DCHCB). Po červnové úspěšné akci Týden charity na krajském úřadě pokračuje projekt druhou částí a to zajištěním konzultačních seminářů pro pracovníky obecních úřadů na území bývalých okresních měst.

Jedná se o putovní akci, po dobu 6 týdnů navštíví zástupci DCHCB a Jihočeského kraje postupně šest bývalých okresních měst. V sálech jednotlivých městských úřadů budou uspořádány zhruba dvouhodinové semináře, které účastníkům poskytnou prostor pro získání informací o možnostech řešení...

7.09.2012

Už v pondělí 10. září budou moci pacienti Nemocnice Jindřichův Hradec poprvé využít služeb nové lékárny přímo v areálu nemocnice. Cílem investice v celkové výši 7,15 miliónů korun je snížení nákladů na zajištění léků a současně zvýšení komfortu pro pacienty.

„Nemocnice Jindřichův Hradec byla poslední ze sítě jihočeských krajských zdravotnických zařízení, která vlastní lékárnu neměla. To mimo jiné komplikovalo dodávky léků, protože i nemocnice musí léky nakupovat od lékáren. Hradecká nemocnice tak musela využívat služeb jiných lékáren. Nyní bude v tomto směru soběstačná. Pacienti si navíc budou moci potřebné léky vyzvednout přímo při odchodu od lékaře. Výnosy z...

5.09.2012


Z nového stanoviště by měl zhruba od poloviny příštího roku startovat za pacienty vrtulník letecké záchranné služby na jihu Čech. Základna vyroste v areálu Letiště České Budějovice v Plané a měla by být v provozu 24 hodin. Dodavatel stavby vzejde z výběrového řízení, které vyhlásila rada kraje.

V současnosti se heliport letecké záchranné služby nachází na letišti Hosín na Českobudějovicku. Krajští radní ho ale považují za nevyhovující. „Problematický je stav objektu i to, že je tam letecká záchranka v nájmu. Do dvou let může být tato situace neudržitelná a my jsme si vědomi toho, že je naší povinností tuto službu pro obyvatele kraje zajistit," vysvětlila...

Foto: Bechyňská keramika (116.92 KB) 4.09.2012

Střední uměleckoprůmyslová škola v Bechyni vystaví v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích práce svých studentů a zároveň bude prezentovat díla, která vytvořili umělci z pěti zemí na Mezinárodním sympoziu keramiky Bechyně 2012. Jubilejní 25. ročník se konal za podpory Jihočeského kraje 23. 7. - 17. 8. 2012 již tradičně právě v bechyňské škole. Výstava nazvaná Keramika žije! bude zahájena slavnostní vernisáží 5. září 2012 ve 14 hodin a bude dokladem propojení školských a kulturních institucí zřizovaných Jihočeským krajem Naposledy ji návštěvníci mohou zhlédnout 27. září.

Škola představí práce studentů oborů keramický design a průmyslový design....

3.09.2012

Jihočeský kraj se od prvního září více zaměří na kontroly přetížených nákladních vozidel a kamiónů. Dopravce, kteří své vozy přetěžují, navíc čekají podstatně větší sankce, než dosud. Umožňuje to novela zákona o pozemních komunikacích.

Podle nových pravidel budou vážit, za účasti policie, celníků či dalších orgánů, které smějí vozidlo zastavit, přímo kraje nebo jimi pověřené osoby a to na silnicích II. a III. tříd v jejich vlastnictví ale i na komunikacích I. třídy. Rada kraje tímto úkolem pověřila Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje.

„Řidiči si často oprávněně stěžují, že po našich silnicích jezdí přetížené kamiony, a ničí tak komunikace, které na to...

3.09.2012

Chráněné bydlení s místem pro šest osob s lehčím mentálním postižením má vzniknout při Centru sociálních služeb Jindřichův Hradec. Zařízení je určené pro klienty starší 18 let. Rada Jihočeského kraje s tímto návrhem souhlasí a doporučuje ho ke schválení zastupitelům. Ti se budou návrhem zabývat na svém jednání 25. září.

Cílem projektu je umožnit lidem s lehčí formou mentálního postižení zařadit se do běžného života. „Prostory, kde má chráněné bydlení vzniknout, by se měly nacházet nedaleko centra sociálních služeb - například v lokalitě sídliště U Nádraží, případně jinde, kam se ale dá dobře dostat městskou hromadnou dopravou. Na klienty zde budou průběžně dohlížet...

« Předchozí        Aktuální stránka: 222/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku