Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Podpis sektorových dohod (149.84 KB) 10.04.2012

V Jihočeském kraji spojila síly dvě nejsilnější odvětví - strojírenství a keramika, aby společně řešila kritický nedostatek kvalifikovaných sil. Stalo se tak prostřednictvím dvou sektorových dohod vytvořených v rámci veřejné zakázky Národní soustava povolání II, které ve středu 4. dubna jejich představitelé slavnostně podepsali na Krajském úřadu v Českých Budějovicích.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola podpis obou sektorových dohod velmi uvítal. Zdůraznil, že představují nový model spolupráce mezi zaměstnavateli, zřizovatelem, tedy v tomto případě Jihočeským krajem, a školami, jako rozhodujícími realizačními partnery. „Snahou je docílit zásadního zlepšení...

Foto: Europe Direct ČB (67.10 KB) 10.04.2012


Už zítra se v Českých Budějovicích poběží semifinálové kolo Juniorského maratonu - Běžíme pro Evropu! Běžeckého závodu středních škol Jihočeského kraje, kdy studenti běží maraton štafetovým způsobem, se mohou zúčastnit i desetičlenná družstva. Vítězné družstvo obdrží hodnotné ceny od partnerů akce, pohár a postupový klíč pro účast ve finále, které se koná v rámci Volkswagen Maratonu Praha 13. května 2012 v Praze.

„Juniorský maraton takto přibližuje maratonskou myšlenku mladým lidem a také vyzývá studenty k aktivnímu sportování. Touto cestou se tak snaží bojovat proti problémům mladé generace, jako jsou alkohol, cigarety, drogy, nebo vysedávání u počítače,"...

Foto: Asociace školních jídelen (28.35 KB) 10.04.2012

Asociace školních jídelen R ve spolupráci a pod záštitou Krajského ú adu Jihočeského kraje si Vás dovolují co nejsrdečněji pozvat na Krajský seminář školních jídelen, který se uskuteční v pátek 27. dubna 2012 od 9.00 hodin v areálu Výstaviště (pavilon Z). Husova 523, České Budějovice (možnost parkování uvnitř areálu).

Seminář je určen pro všechny jídelny zajišťující školní stravování dětí a žáků (MŠ, ZŠ, SŠ) v Jihočeském kraji, bez ohledu na zřizovatele. Účast na semináři je bezplatná. Program naleznete v příloze této zprávy.


Těšíme se na Vaši účast.

Svoji účast potvrďte, prosím, nejpozději do 25. dubna 2012 na našich webových...

Foto: Snowboardisté vimperského gymnázia (96.59 KB) 10.04.2012

Celý rok se snowboardisté z vimperského gymnázia připravovali na největší akci roku, kterou mohou absolvovat, a tou je juniorské mistrovství světa. Žáky OAG - Daniela Sýkoru, Michala Diviše a Michala Hanka - doprovázel na cestě na španělské mistroství světa trenér Jakub Frajkor a reprezentační trenéři Mgr. Marek Jelínek a Mgr. Jakub Flejšar.

Zkušenosti žáků s takto velkým závodem byli minimální. Před jezdci stálo několik klopenek o výšce až šesti metrů, skoky, při kterých závodníci létali až 18 metrů a další velmi technicky náročné úseky. V tréninku vše nasvědčovalo vyrovnaným výsledkům a bylo jasné, že budou rozhodovat drobné chyby a v časových rozdílech budou minimální...

10.04.2012


Rada Jihočeské kraje schválila zapůjčení exponátů z Alšovy jihočeské galerie na mezinárodní výstavu. Vyhověla tak žádosti ředitelky Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, která se podílí na rozsáhlém plánovaném výstavním projektu „Europa Jagellonika 1386-1572". Na výstavě, která bude postupně k vidění v Kutné Hoře (19.5.-30.9.2012), Varšavě (říjen 2012-leden 2013) a Postupimi (březen-červen 2013), budou ze sbírek AJG zapůjčeny dřevořezby Klanění tří králů českobudějovické, Svatá trojice českobudějovická a Světice z Homol. Kromě Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře se na organizaci výstavy podílí za Polsko Muzeum Narodowe w Warszawie a Zamek Królewski a za...

5.04.2012

Kam na výlet poradí školám, ale nejen jim, projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu a Regionálního sdružení Šumava. Díky tomuto projektu vznikl průvodce s mapou, pracovní listy a DVD s tipy nejen na školní výlet po Jihočeském kraji, ale i Dolním a Horním Rakousku. Průvodce s mapou, ale také pracovní listy a DVD byly rozeslány do středních a základních škol v Jihočeském kraji a v krajích sousedních. Na výlety se k nám podle brožury mohou vydat také z Horního a Dolního Rakouska, Západočeského, Středočeského a Jihomoravského kraje, dále z kraje Vysočina a z Prahy. „Věříme, že materiály budou pro učitele inspirací, kam se s dětmi vydat na školní výlet, nebo pro děti, kam se...

Foto: zahájení cyklosezony (103.30 KB) 5.04.2012

Město Strakonice ve spolupráci s Nadací Jihočeské cyklostezky a Jadernou elektrárnou Temelín zve všechny příznivce cyklistiky a cykloturistiky na Oficiální zahájení cyklistické sezony v Jihočeském kraji. Akce se uskuteční v sobotu 28. dubna 2012 na strakonickém hradě. Zahájena bude v 10.00 hod. odstartováním cyklovýletu po památkách středního Pootaví. Registrace účastníků výletu bude probíhat od 9.00 hod.

Připraveny jsou tři okruhy rozdělené podle obtížnosti. Nejkratší okruh měří necelých 12 km a nejdelší trasa přes Mladotice, Hoslovice, Boubín a Katovice měří úctyhodných 53 km.

Zajištěn je bohatý kulturní program pro děti i dospělé. Na strakonickém hradě bude...

Foto: delegace z Lotyšska (173.46 KB) 4.04.2012

V pondělí 2.4.2012 přiletěla na návštěvu Jihočeského kraje čtyřčlenná delegace z lotyšského města Daugavpils, vedená místostarostkou paní Livií Jankovskou. Delegace projevila zájem o informace související s historií, rozvojem Letiště České Budějovice i se zkušenostmi s jeho provozem.

O Letišti České Budějovice, a.s. se zástupci města Daugvapils dozvěděli na investičním veletrhu MIPIM v Cannes, kterého se v březnu 2012 Jihočeský kraj pod vedením radního JčK Václava Krále, zúčastnil. Vzhledem k tomu, že ve vlastnictví města Daugvapils mají obdobné letiště, požádali o možnost Jihočeský kraj a Letiště České Budějovice navštívit.

Na letišti delegaci přijal Ladislav...

Foto: žáci primy (109.73 KB) 4.04.2012

Poslední březnový pátek (30.3.) se na Gymnáziu v Dačicích nesl ve slavnostním duchu. Po náročných přípravách zde byla oficiálně otevřena první digitální třída školy - prima. Od dubna se v ní bude čtrnáct žáků vzdělávat prostřednictvím interaktivní tabule, elektronických učebnic a netbooků.

V 16 hodin se před novou učebnou shromáždili žáci primy, jejich rodiče a učitelé, vedení školy i vzácní hosté - senátor Miloš Vystrčil, radní Jihočeského kraje Jana Krejsová a starosta Dačic Vlastimil Štěpán, kteří slavnostně přestřihli pásku před novou učebnou. Pan senátor i paní radní pak popřáli žákům, aby byli se způsobem výuky, který si sami zvolili, spokojeni.

Novou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 236/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku