Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Klášter ve Vyšším Brodě (92.15 KB) 23.01.2012

V pátek 20. 1. 2012 na slavnostním obědě v hotelu Šumava ve Vyšším Brodě ocenil vícehejtman Jihočeského kraje Ing. František Štangl prezidenta Sdružení na podporu Vyšebrodského kláštera VDir. Petera Ackelauera a jednatele tohoto sdružení, Dr. Dkfm. Klause Zerbse, za dlouholetou a nezištnou pomoc při obnově významné národní kulturní památky.
Za 20 let jejich působení ve sdružení se podařilo shromáždit nemalé finanční prostředky ve výši 435.101,94 eur, realizovaných ve 21 projektech, které jsou významnou pomocí při spolufinancování nákladných oprav areálu Cisterciáckého kláštera Vyšší Brod. Ten je spolu s Regionálním muzeem v Českém Krumlově, městem Český Krumlov a městem...

Foto: Petra Pohanková - 3. místo (126.41 KB) 20.01.2012

15. ročník soutěže Miss Region Regina 2012 byl také v letošním roce součástí doprovodného programu veletrhu cestovního ruchu v Brně.

Hlavní soutěže se konaly již na podzim loňského roku. Soutěží se ve čtyřech disciplínách: pozvánka do regionu, regionální prvek, regionální recept a volná disciplína. Na každou disciplínu má soutěžící jen 2,5 minuty. Téměř všechny účastnice soutěže bývají studentky nebo absolventky středních škol, kde hlavním studijním oborem je cestovní ruch.

Jižní Čechy reprezentují zástupkyně z okresu Strakonice již několik let. Studentky z Blatenska získaly od roku 2005 řadu ocenění:

2006 - Veronika Janečková, cena poroty za osobitý projev...

19.01.2012

Krajský úřad Jihočeského kraje nabízí jihočeským podnikatelům možnost rozšíření zahraničních aktivit do Moskevské oblasti Ruské federace.
V říjnu loňského roku se jihočeská delegace zúčastnila jednání s vrcholovým vedením Moskevské oblasti. Tato oblast je region těsně propojený s ekonomikou hlavního města Moskvy s více než 6,6 mil. obyvatel. Z ekonomického hlediska disponuje značným ekonomickým, finančním a sociálním potenciálem s dobře rozvinutou dopravní sítí a zdroji kvalifikované pracovní síly. Cílem tohoto jednání byla podpora podnikání v Jihočeském kraji navázáním ekonomických vazeb s Moskevskou oblastí. Jedním ze závěrů tohoto jednání pak byl závazek zprostředkovat...

Foto: Plánování sociálních služeb (74.75 KB) 18.01.2012

Veškeré sociální služby registrované v Jihočeském kraji, seskupené na jednom místě, na dosah několika kliknutí, je možné najít na novém webovém Portálu plánování sociálních služeb Jihočeského kraje. Prostřednictvím vloženého Katalogu sociálních služeb nabízí první pomoc při orientaci a jednoduše provádí uživatele spektrem poskytovaných sociálních služeb na našem území. Výběrem konkrétního poskytovatele je možné zjistit potřebné základní informace a kontakty.
Jak z názvu portálu vyplývá, soustředí svou pozornost zejména na oblast plánování sociálních služeb na našem území. Hlavním úkolem je slučovat v jednom odkazu aktuální informace o...

17.01.2012

Evropská komise nedoporučila spolufinancovat modernizaci Letiště České Budějovice z prostředků Regionálního operačního programu (ROP). O 413 milionů korun z ROP se ucházel Jihočeský kraj, který byl připraven více než miliardový projekt dofinancovat. Kraj bude hledat pro modernizaci letiště strategického partnera. Některé dílčí kroky modernizace letiště je připraven případně hradit ze svých prostředků. Představenstvo letiště nyní bude jednat s projektantem a Úřadem pro civilní letectví o možnostech redukovat současný projekt a přesto vybudovat letiště se statutem mezinárodního veřejného letiště.
Doporučení Evropské komise pro kraj nebylo příjemným sdělením, ale začal ve...

12.01.2012


Projekt Sdružení válečných veteránů ČR „Z války/armády do civilního zaměstnání" pomůže i veteránům žijícím v Jihočeském kraji.
Cílem tohoto projektu je nalézt odpovídající civilní zaměstnání bývalým vojákům - válečným veteránům - v době jejich odchodu do civilu.
Sdružení válečných veteránů ČR je organizace vojáků, kteří se zúčastnili v jednotkách naší armády zahraničních misí po roce 1990. V současné době má 1600 členů, kteří působí ve 13 krajských organizacích a v Praze.
Více o projektu„Z války/armády do civilního zaměstnání" naleznete v příloze.

Výtvarné soutěže BESIP (213.29 KB) 11.01.2012

Jihočeský kraj - Krajský úřad prostřednictvím odboru dopravy a silničního hospodářství vyhlásil v pondělí 9. ledna letošního roku 2. ročník výtvarných soutěží BESIP. Pro děti v mateřských školách výtvarnou soutěž na téma „Děti a řidiči na jihočeských silnicích", pro děti ze základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií na téma „Bezpečná cesta do školy" a pro studenty středních škol nově zařazenou fotografickou soutěž „Zajímavé situace v silničním provozu". Obrázky a fotografie budou přijímány do 14. května 2012, následně je odborná komise vyhodnotí. Nejlepší práce budou na začátku školního roku 2012/2013 vystaveny ve vestibulu a na...

11.01.2012

Na základě „Metodiky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro poskytování dotací ze státního rozpočtu poskytovatelům sociálních služeb v oblasti podpory poskytování sociálních služeb" je příjemce dotace povinen provést finanční vypořádání poskytnuté dotace v souladu s vyhláškou č. 52/2008 Sb., kterou se stanoví zásady a termíny finančního vypořádání vztahů se státním rozpočtem, státními finančními aktivy nebo Národním fondem.

Finanční vypořádání dotace zpracuje příjemce dotace za období týkající se celého roku 2011 nejpozději k 31. prosinci 2011. Informace týkající se finančního vypořádání dotace MPSV za rok 2011 včetně potřebných formulářů...

9.01.2012

Jihočeský kraj v příštím týdnu vydá povolení pro sbírku na obnovení rozhledny Hýlačka. V pondělí by měl od Klubu českých turistů obdržet oznámení, na základě kterého může vydat rozhodnutí o pořádání sbírky. Samotná sbírka by měla být zahájena ve čtvrtek 12.1.2012. Známou, turisty oblíbenou a téměř sto let starou rozhlednu v části Tábora Větrovy zničil 1. ledna 2012 požár. Plameny pohltily celou osmnáctimetrovou stavbu, kterou zapsalo v roce 1995 ministerstvo kultury na seznam kulturních památek.
Škoda na shořelé rozhledně je předběžně vyčíslena zhruba na milion korun. Pro místní se ale jedná o nevyčíslitelnou ztrátu. U rozhledny se konala řada akcí a stavba patřila k...

« Předchozí        Aktuální stránka: 237/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku