Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

4.08.2011

Do 12. září 2011 mohou uchazeči o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání
pro konkurenceschopnost
(OP VK) předkládat projektové žádosti. Do této doby mohou také konzultovat své projektové záměry s pracovníky oddělení řízení grantů a projektů Odboru evropských záležitostí a s pracovníky Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Žádat o dotaci mohou např. školy, školská zařízení, právnické osoby působící ve vzdělávání a kariérovém poradenství, organizace působících v oblasti volného času dětí a mládeže, nestátní neziskové organizace, ostatní vzdělávací instituce.

Výzvy jsou vyhlášeny ve třech oblastech...

Foto aktualita astronaut (156.13 KB) 3.08.2011

Dnes 3.8.2011 přivítali vzácnou návštěvu na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Českých zástupci Jihočeského kraje první náměstek Martin Kuba, náměstkyně Ivana Stráská, radní František Štangl.
Astronauta s rodinou přivítali na Krajském úřadě i manželé Jana Tichá, ředitelka hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích a Miloš Tichý, vedoucí observatoře Kleť.
Po uvítání, příjemném rozhovoru a předání darů Jihočeského kraje, následovala oficiální tisková konference v českobudějovické hvězdárně a planetáriu.
Americký astronaut Andrew Feustel se v květnu 2011 zúčastnil mise STS-134 raketoplánu Endeavour k Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Mise kromě jiných úkolů...

2.08.2011

Ve dnech 13.-19. srpna se na Lipenské přehradě uskuteční Mistrovství světa v lodní třídě Splash pod záštitou hetmana Jihočeského kraje pana mgr. Jiřího Zimoly. Za dobu historie českého jachingu se jedna o teprve druhé MS pořádané v ČR.

Lodní třída Splash je třídou mládeže od 13 do 19 let a svými parametry, délka 3,5 m a plocha plachty 5,5 m2 je vhodná jako mezistupeň mezi dětskou třídou Optimist a náročnějšími jednoposádkovými třídami Laser a Finn. V modifikaci s větší plachtou byla tato loď navržena i mezi nové kandidáty pro příští olympiádu.

Mezi přihlášenými převládají zahraniční posádky z Holandska, Belgie, Německa, Rakouska nebo i z Nového Zélandu. Česká...

Foto aktualita - Rezabinec (257.59 KB) 1.08.2011

Od 24. července do 5. srpna 2011 probíhá v národní přírodní rezervaci Řežabinec, Řežabinecké tůně u Ražic v okrese Písek již 35. ročník odchytové kroužkovací akce Acrocephalus. Akce je pořádána přírodovědným oddělením Prácheňského muzea v Písku pod vedením jeho zoologů pravidelně od roku 1977 - nejprve pod vedením RNDr. Karla Pecla, od roku 2002 ji vede RNDr. Jiří Šebestian, CSc.
Cílem odchytové kroužkovací akce je dlouhodobé monitorování stavu populace ptáků v jedné z ornitologicky nejvýznamnějších Národních přírodních rezervací v České republice. Řežabinec byl v roce 2002 první lokalitou v České republice zařazenou do evropského výzkumu CES (Constant...

Foto aktualita jizda (165.52 KB) 27.07.2011

TROFEO NIKÉ BOHEMIA 2011 je projekt zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice. Smyslem je propagace jednotlivých krajů, měst a obcí na pozadí exkluzivních historických automobilů - čili odvětví, které naši zemi za dob první republiky významně proslavilo. Projekt spočívá ve spanilé jízdě kolony dvou desítek historických vozidel v čele se závodní Tatrou šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar pana Karla Lopraise, která proběhne ve dnech 29.-31. července 2011.
Trasa mapuje během tří dnů nejzajímavější místa Jižních Čech z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu jako jsou přírodní krásy, technické a kulturní památky.
Po celou...

Foto aktualita setkani (174.00 KB) 25.07.2011

Ve čtvrtek 21. 7. se od 11:00 hod. konalo v příjemném prostředí sálu Secese v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje setkání studentů Armstrong Atlantic State University v Savannah, Georgia s hejtmanem Jihočeského kraje, Mgr. Jiřím Zimolou. Američtí studenti doprovázení svými lektory se v České republice účastní tzv. „letní školy" - projektu spolupráce mezi Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích a výše jmenovanou univerzitou v USA. „Jedná se o již desetiletou spolupráci mezi školami, tyto aktivity hodláme i nadále rozvíjet a doufáme, že se tzv. letní pobyty stanou příjemnou pravidelností," řekla k osvětlení pobytu studentů Dr. Ing. Dagmar...

25.07.2011

Ministerstvo vnitra ČR rozhodlo ke dni 31.7.2011 okamžitě a bez náhrady ukončit projekt „PIK", který vznikl na půdě Ministerstva informatiky ČR a následně byl převeden do kompetence MV ČR. Tímto krokem hodlá MV ČR ročně ušetřit přibližně 100 mil.
Jedná se o projekt, který významnou měrou podpořil a nadále podporuje poskytování veřejných informačních služeb prostřednictvím již existující sítě veřejných knihoven a tzv. míst s veřejným přístupem k internetu.
Toto opatření Ministerstva vnitra by znamenalo, že knihovny v menších obcích a městech značně omezí rozsah poskytovaných služeb a v některých případech dojde pravděpodobně i ke zrušení knihoven samotných....

20.07.2011

Pilotní projekt „Zajištění efektivní dopravní obslužnosti v mikroregionu Milevsko" má za sebou první měsíc provozu. Projekt, jehož cílem je zkvalitnění dopravní obslužnosti v mikroregionu Milevsko při zachování výše vynakládaných veřejných finančních prostředků z krajského rozpočtu, byl zahájen 12. června 2011. „Kraj veřejnou linkovou dopravu v tomto mikroregionu dotuje částkou 23,6 mil.Kč. Po zavedení pilotního projektu se cena nezvýšila a nabídka přepravních služeb narostla o více než 6 %," řekl k přínosu projektu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Projekt spočívá na 6 zásadách. První jsou změny v železniční dopravě na trati Tábor - Ražice. Zde...

19.07.2011

V Jihočeském kraji je cca 1 090 přejezdů, na kterých dochází k úrovňovému křížení silničních komunikací a železničních tratí. Dle Silniční databanky ŘSD je 25 přejezdů na silnicích I. třídy, 63 na silnicích II. třídy, 178 na silnicích III. třídy (stav k 1.1.2011). Většina přejezdů (často zabezpečených jen výstražnými kříži) je na místních, případně účelových komunikacích.

„V souvislosti se zvýšenou nehodovostí na železničních přejezdech v ČR, nedostatky zjištěnými při kontrolách na železnici v regionu (špatné rozhledové poměry v důsledku přerostlé vegetace zjišťované koordinátorem veřejné dopravy JIKORD) a pro zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 261/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku