Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

22.06.2011

Minulý týden se ve dnech 8. - 10. 6. 2011 již tradičně sešli ředitelé základních uměleckých škol Jihočeského a Západočeského kraje na semináři o reformě ZUŠ. Jednali a byli zároveň informováni o tom, jak napsat svůj ŠVP. Seminář vedli dva fundovaní lektoři, kteří spolu s dalšími členy tvořili tým pro vytvoření RVP ZUV.

Pro ZUŠ byl vypracován Rámcový vzdělávací program, který je na mnoho let zásadním dokumentem ovlivňujícím podobu těchto škol. Obsahově propojuje i další stupně uměleckého vzdělávání a je tak důležitou součástí systému uměleckého vzdělávání tak, jak to zmiňuje i návrh Dlouhodobého záměru MŠMT (2007). Rámcový vzdělávací program pro umělecké obory základního...

Foto: Aktualita (221.90 KB) 21.06.2011

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje dnes převzala čtyři nové terénní vozy pro zásahy při mimořádných událostech. Záchranáři se s těmito speciálními automobily lépe dostanou do obtížně dostupných míst. Vozy slavnostně převzali dnes ráno v Českých Budějovicích při prezentaci na parkovišti stadionu Dynamo, kde jihočeská Zdravotnická záchranná služba (ZZS) prezentovala systém reakce na mimořádné události.

Čtyři nové terénní vozy jsou vybaveny zdravotnickým materiálem k ošetření 50-100 osob, zdrojem elektrické energie, zdravotnickým stanem a dalším technickým materiálem. „Jihočeský kraj je velice rozlehlý a většina jeho území je pokryta horami, pahorkatinami...

20.06.2011

V Suchdole nad Lužnicí bude letošní červenec opět ve znamení divadelních večerů. Podle organizátorů se letos mohou návštěvníci těšit na kvalitnější program, než v letech minulých. Většina účinkujících souborů je poloprofesionálních a řada z nich již účinkovala na mecce ochotníků - Jiráskově Hronově. K účasti na letošním ročníku Suchdolských divadelních večerů se podařilo získat soubor Geisslers Hofcomoedianten z Kuksu, který má být trhákem letošního roku. Do Suchdola přijedou poslední festivalový den - v sobotu 30. července s „retro-byznysovou" muzikálovou komedií „Lakomec", ve které hlavní postavu ztvárňuje profesionální herec Václav Chalupa, známý ze...

20.06.2011

Jihočeský kraj bude na V. letní olympiádě dětí a mládeže ČR v Olomouci reprezentovat 276 mladých sportovních nadějí. Ve dvaceti sportovních odvětvích je zastoupeno 65 sportovců z Českých Budějovic, 23 z Tábora, 22 z Písku, 18 ze Strakonic, 13 z Jindřichova Hradce, 8 z Hluboké nad Vltavou, 7 z Bechyně, po 6 z Prachatic a Třeboně, po 5 z Milevska, Nové Včelnice a Týna nad Vltavou. Zbývajících 93 sportovců reprezentuje dalších 58 měst a obcí Jihočeského kraje.

Spolu s autobusy sportovců a trenérů odjede v úterý 21. června na slavnostní zahájení olympiády i členka rady kraje Jana Krejsová a vlajkonoš jihočeské výpravy cyklista Martin Bína. Čtyřčlennou delegaci Sportovní komise...

20.06.2011


Jihočeské město lázní a rybníků Třeboň bude patřit celostátnímu ( republikovému) finále dopravní soutěže mladých cyklistů, které proběhne ve dnech 21.6. až 23.6. 2011. Soutěžní klání vypukne 22. června v 09:00 hodin slavnostním zahájením na Tyršově stadionu v Třeboni.

Soutěž spolupořádá Ministerstvo dopravy ČR - BESIP, Jihočeský kraj, Krajský koordinátor BESIP pro Jihočeský kraj, Policie ČR Územní odbor Jindřichův Hradec - dopravní inspektorát, Český červený kříž, Město Třeboň, Městská policie Třeboň a v neposlední řadě pak Dům dětí a mládeže v Třeboni. Záštitu nad pořádáním celé akce převzal hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola.

A v jakých disciplínách...

Foto: Z vystuopení na festivalu (185.33 KB) 20.06.2011

Českobudějovický pěvecké sbor Canzonetta se 11. června zúčastnil 5. Ročníku nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů „SVĚTLO PRO LIDICE" v Lidicích u Prahy. Festivalu se zúčastnilo celkem 14 dětských sborů z celé České republiky, každý kraj zastupoval jeden dětský sbor. Canzonetta přednesla na festivalu vlastní program v délce pěti minut (Agnus Dei z Missy brevis od P. Kořího a dílo For The Beaury Of The Eyrth od J. Ruttera). Po vystoupení každého sboru následovala společná část festivalu skladby, které každý sbor nacvičil. Patronát nad celým festivalem přebzal Přemysl Sobotka, s nímž se setkali při recepci všichni zástupci sboru.

Festival hraje důležitou...

20.06.2011

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví, oddělení sociálních služeb, pořádá Seminář pro subjekty působící v sociální oblasti a poskytovatele sociálních služeb na území Jihočeského kraje, kteří žádali či žádají o dotaci v rámci příspěvkového programu „Podpora terénních sociálních služeb".

Seminář se bude konat dne 27. 06. 2011 od 15,00 hod. v zasedací místnosti OSVZ č. 108, v budově Krajského úřadu JčK, B. Němcové 49/3, České Budějovice. Podrobnější informace k semináři lze najít v pozvánce.

Seminář je bezplatný. Vzhledem k omezené kapacitě Vás žádáme o potvrzení účasti do 23. 06. 2011 na e-mail: ...

Logo Krasec (7.25 KB) 17.06.2011


Jihočeská krajská síť environmentálních center Krasec dnes vyhlašuje 1. ročník soutěže projektů „Jihočeská ratolest". Soutěž je určena obcím, školám i neziskovým organizacím, které v posledních dvou letech zrealizovaly na území Jihočeského kraje zajímavý projekt s přínosem pro životní prostředí. Nad soutěží převzali záštitu radní Jihočeského kraje pro oblast školství Jana Krejsová a pro životní prostředí Karel Vlasák.

V soutěži budou hodnoceny projekty uskutečňované od 1. ledna 2010 a ukončené do 30. června 2011. Může se jednat o projekty informační, osvětové, výchovné, poradenské či prostě o projekty s přímým dopadem na ochranu přírody - do soutěže tedy...

17.06.2011

Školní rok na pracovištích DDM Prachatice, Volary, Vimperk a Netolice se blíží ke svému konci. V rámci pravidelné zájmové činnosti celého DDM probíhala činnost v 208 kroužcích, které navštěvovalo přes 2225 zapsaných účastníků.

Na pracovišti Prachatice pracovalo v 82 kroužcích 962 účastníků, pracoviště Vimperk mělo otevřeno 53 kroužků, které navštěvovalo 513 účastníků. V netolickém domě dětí bylo ve 40 kroužcích 440 účastníků. Na pracovišti Volary se scházelo 310 účastníků ve 33 kroužcích.

„Vedle pravidelné činnosti jsme realizovali celou řadu dalších akcí a aktivit jako jsou přednášky a výukové programy pro školy, vzdělávací aktivity pro veřejnost, zajišťovali...

« Předchozí        Aktuální stránka: 265/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku