Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Obrázek: Náhled titulní stránky EU Direct (115.77 KB) 25.03.2011

Evropská informační síť Europe Direct se od poloviny března 2011 prezentuje na internetu novými webovými stránkami. Hlavním motivem úpravy webového portálu Europe Direct bylo zjednodušení orientace a navigace a zpřístupnění rozsáhlé evropské databáze publikací pro občany.

Síť Europe Direct - Váš informační zdroj o Evropské unii, se od poloviny března 2011 prezentuje na internetu novými webovými stránkami, jejichž zadavatelem bylo Zastoupení Evropské komise v ČR.
Webový portál, který je dostupný na adrese www.europedirect.cz již na první pohled portál zaujme moderní grafikou a především jednoduchostí, s jakou se návštěvník na webu orientuje. Informace jsou přehledně...

25.03.2011

Krajský rozpočet v roce 2010 přispěl k rozvoji regionu. Podle údajů za ukončený rozpočtový rok dosáhly ke konci roku 2010 celkové příjmy rozpočtu Jihočeského kraje výše přes 10,2 miliardy Kč, výdaje byly čerpány v objemu 9,9 miliardy Kč a rozpočet tak za rok 2010 skončil s přebytkem ve výši téměř 330 milionů. Z celkového objemu výdajů byla více než 1 miliarda použita na financování investic. Největší částka, a to přes 529 milionů, šla do oblasti dopravy, z toho 425 milionů Kč do silnic. Další nemalou částku přes 87 milionů kraj investoval do školství. Současně byly v průběhu druhého pololetí loňského roku zahájeny přípravné činnosti pro úspěšnou realizaci investičních výdajů...

24.03.2011

Na Hrách V. letní olympiády dětí a mládeže ČR bude Jihočeský kraj reprezentovat celkem 280 sportovců ve věku 10 až 17 let v doprovodu 56 trenérů a vedoucích. Olympiáda dětí a mládeže se uskuteční ve dnech 21. - 26. června 2011 z pověření Českého olympijského výboru v Olomouci a Prostějově. Jihočeská výprava bude zastoupena následujícími sporty: atletika (60), baseball (18), basketbal (28), box (6), cyklistika (9), fotbal (20), golf (5), házená (32), judo (10), karate (10), kanoistika (12), nohejbal (8), orientační běh (10), plavání (36), sportovní gymnastika (6), tenis (10), triatlon (10), volejbal (28) a stolní tenis - handicap (4). V doprovodných soutěžích ve zpěvu a tanci se...

23.03.2011


Na rok 2011 byla v rozpočtu Jihočeského kraje schválena dotace jednotkám SDH obcí ve výši 6,0 mil. Kč. Investiční dotace je schválena ve výši 2,5 mil. Kč. Účelová investiční dotace je určena zejména na nákup přenosných požárních stříkaček, elektrocentrál, plovoucích čerpadel, osvětlovacích souprav, dále na modernizaci mobilní požární techniky (např. pořízení kvalitnějších výbav, přestavby a nástavby mobilní požární techniky). Podmínkou přidělení účelové investiční dotace je minimální 30 % spoluúčast žadatele ze skutečné ceny projektu. Maximální výše dotace z rozpočtu kraje byla stanovena na 160 tis. Kč za jeden vybraný projekt (kus, soupravu).

Neinvestiční dotace je...

23.03.2011

Lékaři z pěti jihočeských nemocnic si budou prohlubovat vzdělání díky finančním prostředkům z grantového programu Podpora vzdělávání lékařů v nemocnicích se sídlem v Jihočeském kraji. Tento grantový program Jihočeský kraj vyhlásil v prosinci loňského roku. Včera Zastupitelstvo Jihočeského kraje schvalovalo přidělení financí žadatelům, kteří se do programu přihlásili. „Na program byla v rozpočtu kraje vyhrazena částka 2 miliony korun. Přihlásilo se do něj pět nemocnic - Tábor, Jindřichův Hradec, Prachatice, Písek a Strakonice. Mezi ně nemocnice bude rozděleno zhruba 1,42 milionu korun," uvedla náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Z důvodu nedočerpání celé částky...

21.03.2011

Český rozhlas 2 Praha dnes (21.3.) v 19:00 hodin v pořadu Hajaja začne vysílat první jihočeské rozhlasové večerníčky. Jedná se o sedm dílů rozhlasových pohádek při obsazení Václava Vydry, Martina Hrušky, Julie Goetzové pod režií Zdeňka Trošky. Na jihu Čech se budou po celý týden konat doprovodné akce.

Už dnes mohou zájemci zavítat do Hlavní pohádkové kanceláře na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II., kde bude od 18:00 do 18:50 hodin autogramiáda Báry Stlukové - autorky pohádek. Od 19:00 hodin se pak posluchači pohádek mohou těšit na poslech Hajaji na českobudějovickém náměstí, v knihovně v Lomnici nad Lužnicí a v Městské knihovně v Horní Plané.

V úterý...

18.03.2011

Zasedání se koná od 10,00 Hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2 České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Materiály pro jednání jsou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje - aktuální.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 1. 2. do 4. 3. 2011
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje
4. Návrh změny č. 5...

Foto: Ze zahájení výstavy (80.50 KB) 17.03.2011

Prezentace dvanácti NNO Jihočeského kraje je k vidění ve vstupních prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje. Zahájena zde byla výstava v rámci Týdne pro neziskový sektor. Ta potrvá až do středy 23. března.

Výstavu zahájil společně s předsedou ANNO JČK také vedoucí odboru Regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic Krajského úřadu Jihočeského kraje Ing. Bc. Ludvík Zíma. Ten přítomné pozdravil jménem Jihočeského kraje a krátce představil dosavadní spolupráci mezi Jihočeským krajem a ANNO JČK, zdůraznil důležitost neziskového sektoru ve společnosti.

Zahájení výstavy se zúčastnili pracovníci Krajského úřadu Jihočeského kraje, místostarosta...

9.03.2011

Prezentace vybraných nevládních neziskových organizací (NNO) Jihočeského kraje bude k vidění ve vstupních prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Asociace NNO v ČR spolu s dalšími partnery vyhlásila další ročník Týdnů pro neziskový sektor. Hlavním cílem druhého ročníku Týdnů pro neziskový sektor je prezentace všech forem a aktivit dobrovolnictví a další posilování partnerství mezi jednotlivými společenskými sektory: veřejným, podnikatelským a neziskovým. Asociace NNO v ČR je iniciátorkou a koordinujícím garantem celé akce.

Regionálním koordinátorem v Jihočeském kraji je Asociace nestátních neziskových organizací (ANNO) Jihočeského kraje. Ta připravuje v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 270/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku