Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

20.01.2011

20. ročníku veletrhu Regiontour v Brně, který se uskutečnil ve dnech 13. až 16. ledna 2010, se v rámci „rožmberské" expozice Jihočeského kraje účastnila také jihočeská Informační centra pro mládež (ICM Český Krumlov, Tábor a Prachatice).

Prvním a hlavním cílem účasti jihočeských ICM na veletrhu bylo představit v prvních dvou dnech veletrhu, především odborníkům z oblasti turistického ruchu, dva zcela nové společné informační produkty „jihočeských" ICM - elektronické publikace „Levná zima v jižních Čechách" a „Léto v jižních Čechách". Spolu s těmito novými informačními materiály byly doplňkově zájemcům poskytnuty v omezeném...

Foto: Sál byl při poradě se starosty zcela zaplněn (177.44 KB) 19.01.2011

V úterý 18.1.2011 se v Českých Budějovicích konala porada vedení Jihočeského kraje a Krajského úřadu se starosty obcí Českobudějovicka a Českokrumlovska. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, náměstek Martin Kuba a radní Jihočeského kraje informovali starosty obcí o dění v jejich resortech.

Náměstek hejtmana Martin Kuba pohovořil i o plánovaných investicích v dopravě, radní František Štangl seznámil starosty s grantovými programy a děním v oblasti kultury a radní Jana Krejsová seznámila starosty například s granty v oblasti školství.

Hejtman Jiří Zimola na závěr připomenul situaci ve zdravotnictví. Zmínil připravovanou koncepci jihočeského zdravotnictví, která...

Foto: Dílny a strojovna (150.49 KB) 18.01.2011


Jihočeský kraj prodá nemovitosti v areálu odloučeného pracoviště Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Písek, Komenského 86, v obci Čížová a v k. ú. Nová Ves u Čížové, a to:
budovu čp. 23 na st. p. č. 59/1 se st. p. č. 59/1 o výměře 155 m2, budovu bez čp/če na st. p. č. 59/3 se st. p. č. 59/3 o výměře 2513 m2, budovu bez čp/če na st. p. č. 85 se st. p. č. 85 o výměře 1138 m2, st. p. č. 59/4 o výměře 694 m2 a p. p. č. 25/5 o výměře 659 m2 minimálně za cenu stanovenou znaleckým posudkem, tj. 8.877.000,- Kč + náklady spojené s prodejem.

Nabídky se přijímají v zapečetěné obálce zřetelně označené nápisem „NEOTEVÍRAT - nabídka OHMS -...

18.01.2011

Turisté z Nizozemí stráví na dovolené v jižních Čechách v průměru dvakrát delší dobu než tuzemští návštěvníci. Vyplývá to ze statistiky cestovního ruchu za prvních devět měsíců loňského roku, zveřejněné Českým statistickým úřadem.

Na jednoho Nizozemce připadalo loni v průměru 6,3 nocí, strávených v některém z jihočeských ubytovacích zařízení, zatímco u Čechů je to průměrně 3,5 noci. Nizozemci tak s přehledem vedou tabulku návštěvníků jižních Čech s nejdelší dobou pobytu. Až s velkým odstupem následují v této tabulce Češi (3,5), Němci (2,9), Francouzi (2,2) a Slováci (2,1). Statistika zároveň ukazuje, že i když do Jihočeského kraje míří stále více cizinců z Asie, zejména z...

Foto: Z praxe v zahraničí (156.34 KB) 17.01.2011


Čtyři týdny v neznámém prostředí, v blízkém kontaktu s odlišnou kulturou, získávají žáci oborů prodavač a obchodník ze Střední školy obchodní v Českých Budějovicích nadstandardní praktické dovednosti. Nadstandardní proto, že absolvování odborné praxe na zahraničním pracovišti s sebou přináší mnohem více než jen přípravu na budoucí profesi.

V letošním roce odstartovala skupina jedenácti žáků oboru prodavač a obchodník pod vedením učitelek odborného výcviku odborné stáže v zahraničí v rámci projektu Mobility 2010. „Cílem projektu zaštítěným programem Leonardo da Vinci, který podporuje odborné vzdělávání, je ověření odborných znalostí a dovedností žáků v...

Foto: Momentka z jednání (181.93 KB) 17.01.2011


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a náměstkyně hejtmana Ivana Stráská dnes dopoledne jednali se zástupci Lékařského odborového klubu. Předmětem diskuse byla výzva Děkujeme, odcházíme. K té se ve čtyřech jihočeských nemocnicích z osmi připojilo 99 lékařů z 984. Ti by od 1. března 2011 měli ukončit pracovní poměr. „Při dnešním jednání jsme si vyjasňovali své pozice, postoje a vzájemně se informovali o situaci," uvedla po jednání náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Hejtman i náměstkyně informovali zástupce lékařů zapojených do výzvy o průběhu jednání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem a vedením ostatních krajů. Ubezpečili lékaře, že jejich požadavky...

Foto:Jihočeskou expozici na Regiontour otevíral Jiří Zimola (187.46 KB) 14.01.2011


Návštěvníky veletrhu RegionTour v Brně u stánku Jihočeského kraje nejvíc zajímá projekt Rožmberský rok a materiály pro cykloturisty. Už druhý den proudí brněnským výstavištěm zástupy turistů a odborníků na cestovní ruch, kterým kraje představují to nejlepší, co jejich region turistům nabízí.

Do expozice Jihočeského kraje se z Pražského hradu přestěhovala figurína Petra Voka. Na informačním pultu vedle figuríny mají návštěvníci veletrhu možnost získat informace o projektu Rožmberský rok 2011, a jeho přínosu pro turistický ruch na jihu Čech. K dispozici je jim také rožmberský pas a průvodce po 24 rožmberských lokalitách v našem regionu. „Kdo navštíví všechna v...

Foto: Z návštěvy velvyslankyně (158.63 KB) 13.01.2011

Ve středu 12.1.2011 se v rámci pracovní návštěvy setkala s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou, radním pro kulturu Františkem Štanglem a zástupci Jihočeské hospodářské komory velvyslankyně Indonéské republiky v ČR Její Excelence EMERIA WILUJENG AMIR SIREGAR, Dra.

Velvyslankyní byla Emerie Siregar jmenována teprve nedávno, a to 16. listopadu loňského roku.

Jednání probíhalo v přátelském duchu hledání cest k navázání konkrétní spolupráce, ať už v oblasti průmyslu, kultury nebo cestovního ruchu. Byly otevřeny možnosti spolupráce například i v oblasti rybářství, či s letištěm České Budějovice.

Velvyslankyně Indonéské republiky Emerie Siregar přijala na závěr...

12.01.2011

Rada Jihočeského kraje na svém zasedání dne 11. 1. odsouhlasila návrh na sloučení dvou příspěvkových organizací kraje, a to Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec a Pístiny - domova pro osoby se zdravotním postižením. Sloučení příspěvkové organizace Pístiny - domova pro osoby se zdravotním postižením s příspěvkovou organizací Centrem sociálních služeb Jindřichův Hradec bude účelné zejména z hlediska efektivního řízení, hospodárnosti a cíleného poskytování sociálních služeb. Materiál bude předložen na nejbližším jednání zastupitelstva kraje.

Záměrem je efektivní využití již poskytovaných sociálních služeb, kapacity obslužných provozů, a v této souvislosti dosažení...

« Předchozí        Aktuální stránka: 286/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku