Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.06.2010

Jihočeský kraj v tomto týdnu podal návrh Ústavnímu soudu na zrušení právních předpisů. Jedná se o zrušení sedmi nařízení, kterými Správa NP a CHKO Šumava stanovila na sedmi vybraných částech území Národního parku Šumava takzvané klidové zóny. Podání návrhu k ústavnímu soudu schválilo 27. dubna 2010 Zastupitelstvo Jihočeského kraje. Kraj je přesvědčen, že se jedná o takové prvky ochrany přírody, jejichž rozsah jde nad rámec samotného zákona o ochraně přírody a krajiny, a to bez zmocnění daného zákonem, které by Správu k tomu opravňovalo.

Když zastupitelé 27. dubna 2010 schválili podání návrhu Ústavnímu soudu, jasně také deklarovali, že pokud by Ministerstvo životního...

Foto: Titulní stránka prezentace (94.50 KB) 11.06.2010


Jeden z nejvýznamnějších projektů, zaměřený na zintenzívnění přeshraniční spolupráce, tedy přípravu vzniku tzv. Evropského regionu Dunaj-Vltava právě realizuje spolu se svými zahraničními partnery Jihočeský kraj.

„Spolu s partnery z Horních a Dolních Rakous a s Dolním Bavorskem spolupracujeme na řadě různých projektů již více než patnáct let. Nyní je však příležitost tuto práci vyhodnotit, zefektivnit a nastavit těžiště pro další vývoj," uvedl radní František Štangl, který včera projekt představil během valného shromáždění Svazu měst a obcí Jihočeského kraje.

Zúčastnění jihočeští starostové tak byli první, kteří se s projektem mohli seznámit....

Foto: Z expozice Jihočeského kraje (134.07 KB) 11.06.2010

Včera 10.6. byl zahájen veletrh cestovního ruchu v čínském Hong Kongu, kterého se účastní spolu s Českou centrálou cestovního ruchu také Jihočeský kraj. Účast Jihočeského kraje na tomto veletrhu je spolufinancována Evropskou unií, realizována v rámci projektu ROP NUTS II Jihozápad „Prezentace Jihočeského kraje v oblasti cestovního ruchu v zahraničí".

Veletrh je čtyřdenní a je rozdělen na dvě části; první dva dny jsou určeny pro odborníky v cestovním ruchu a další dva pak zaměřeny na širokou veřejnost. O informace z jižních Čech je podle referentky cestovního ruchu Jčk velký zájem. „Návštěvníci se ptají převážně na informace o památkách. Mnoho z nich zná...

9.06.2010

Krajský úřad Jihočeského kraje poskytl jako jeden z mála úřadů bez komplikací a zdržení informace, které požadoval v minulých dnech Český rozhlas. Ten oslovil s dotazy, které se týkaly hospodaření a nakládání s veřejnými financemi, celkem 73 institucí celé České republiky.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola nechal vypracovat celkovou analýzu využívání outsourcovaných služeb, a to za období uplynulé od vzniku krajů. Zpracované údaje zaslal krajský úřad dle zákona o poskytování informací v řádném termínu k žadateli. Podle reportáže Českého rozhlasu, kterou naleznete na této stránce webu Českého...

Foto: Ilustrativní foto k aktualitě (230.75 KB) 9.06.2010

Nedestruktivní metody zjišťování stavů hrází rybníků a nádrží dnes představili na KU Jčk zástupci projektu, který monitoruje část vodohospodářské soustavy Jihočeského kraje - významných rybníků v povodí Lužnice a Nežárky. Jeho cílem je omezení možnosti vzniku zvláštní povodně.

O použitých stavebních materiálech i rizikových místech hrází dnes už historických rybníků existuje, jak zmínil jihočeský radní pro životní prostředí Karel Vlasák, jen málo informací. „Většinou proto, že se nedochovala žádná dokumentace. Přitom jsou to velmi potřebné údaje, a to nejen vzhledem k riziku možného protržení hrází," dodal.

Podle slov odborného pracovníka firmy G Impuls...

9.06.2010

V jihoanglickém Cornwallu byl oficiálně zahájen projektu UNICREDS - University Collaboration in Regional Development Spaces (Rozvoj spolupráce univerzity s regionem). Jihočeský kraj zastupuje Jihočeská univerzita.

UNICREDS je tříletý projekt s rozpočtem dva miliony Euro, který zkoumá, jak různé modely vysokoškolského vzdělávání mohou přispět k regionálnímu hospodářskému rozvoji. Jeho cílem je předvést, jak spolupráce mezi univerzitami, průmyslem a veřejným sektorem může pomoci při transformování opomíjených nebo okrajových regionů ve významná centra výzkumu a inovací. Partneři si mezi sebou budou předávat zkušenosti a znalosti s cílem co nejvíce stimulovat hospodářský...

Foto: Z výstavy (125.96 KB) 9.06.2010

Vybrané práce žáků a studentů Jihočeského kraje, kteří se zúčastnili soutěže Budiž světlo ve škole, mohou od 7. do 25. června zhlédnout zájemci v prostorách podlaží budovy KU Jihočeského kraje. Soutěž Budiž světlo ve škole pořádalo sdružení Energy Centre České Budějovice na podzim 2009 jako součást projektu Osvětlení pro školy - spolupráce Jihočeský kraj a Horní Rakousko. Zúčastnilo se jí celkem 33 základních škol a sedm středních jihočeských škol, jejichž žáci zaslali více než 3 700 prací. Vítězné školy ZŠ a MŠ Novosedly a Česko-anglické gymnázium z Českých Budějovic vyhrály 50 000 korun na rekonstrukci osvětlení ve škole.

Foto: Snímek dokumentuje atmosféru soutěže (169.05 KB) 4.06.2010

Čtrnáct cyklistických přileb, které poskytl Jihočeský kraj, vysoutěžily děti v rámci dětského dne ve Vidově. Na hřišti se sešlo celkem 111 dětí, cyklistického závodu zručnosti s vlastním kolem se zúčastnilo 42 dětí. Cyklistické přilby byly uděleny jako ceny ve čtyřech kategoriích (do 6let, 7-9, 10-13, 14 a více). V kategorii 10-13 let bylo nejvíc účastníků (20), takže pořadatelé v této kategorii mohli udělit ceny až do 5.místa. Slova starosty Vidova Tomáše Šedivého o dětském nadšení potvrzují také přiložené snímky.

Foto: Z návštěvy kanadské velvyslankyně (187.67 KB) 4.06.2010

Za doprovodu počasí téměř „kanadského" přivítal včera (3.června) hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola v Jindřichově Hradci kanadskou velvyslankyni J.E. Valerii Gail Raymond. Po společné návštěvě Jesuitské koleje jednali na pracovním obědě o možnostech spolupráce na hospodářské či akademické bázi. Kanadská velvyslankyně navštíví ještě zámek v Dačicích a setká se starosty Slavonic a Landštejna, kteří jí předají symbolický klíč od České Kanady.

« Předchozí        Aktuální stránka: 299/512        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku