Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

21.07.2010

Lions club České Budějovice zahájil projekt Lions Eye. V průběhu měsíce června odborníci kontrolovali zrak dětem ve čtyřech mateřských školách v Českých Budějovicích. Členové Lions clubu se zaměřili především na děti, které po prázdninách nastupují do základních škol.

V provozovně obecně prospěšné společnosti Tyflokabinet České Budějovice, o.p.s. probíhala ambulantní část měření pro děti, které mateřskou školu nenavštěvují, nebo přišly na doporučení lékaře. Rodiče všech dětí dostali protokol o měření, který je důležitou informací o stavu zraku pro dětského lékaře.

Celkem bylo v průběhu června změřeno 278 dětí, z toho 244 v mateřských školách a 34 ambulantně v...

20.07.2010

Ve středu 21. července (zítra) se v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v sále Zastupitelstva (č. 2010) koná od 10:00 hodin seminář s besedou - seznámení s výsledky terénního šetření situace imigrantů v lokalitě obce Benešov nad Černou. Seminář je zaměřen na současnou situaci pracovní migrace zahraničních pracovníků. Iniciativou Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra provedla přírodovědecká fakulta Karlovy university v místě terénní šetření situace těchto osob v oblasti ubytování, dostupnosti komunálních služeb, jejich soužití s místním obyvatelstvem a případných problémů. Účastníci semináře budou seznámeni s výsledky provedeného šetření přímo jeho...

20.07.2010


Kancelář stálého zastoupení Jihočeského kraje v Bruselu bude spolupracovat s Bruselskou svobodnou univerzitou (ULB). Vedoucí jihočeské kanceláře Petr Soukup se sešel s Prof. Janem Rubešem, ředitelem Centra českých studií a vedoucím katedry slavistiky na ULB. Jedním z probíraných témat byla možnost spolupráce jihočeského zastoupení a katedry slavistiky ULB v rámci studentského programu Erasmus. Od začátku školního roku belgičtí studenti slavistiky absolvují v týdenních či 14tidenních turnusech stáže v jihočeské kanceláři. „Umožníme tak vzájemný kontakt našich stážistů a bruselských studentů českého jazyka," uvedl vedoucí jihočeské kanceláře v Bruselu Petr Soukup....

Foto: Muzikanti v akci (134.97 KB) 19.07.2010

Dechový orchestr Základní umělecké školy ve Vimperku se o uplynulém víkendu zúčastnil mezinárodního soutěžního festivalu dechových orchestrů - MID EUROPE 2010, který se konal v Rakousku ve městě Schladming. Na tuto soutěž se nemohou žádné orchestry hlásit z vlastní iniciativy. Pořadatel si přísně účastníky vybírá a osobně zve. Již tato skutečnost byla pro vimperské muzikanty oceněním za jejich mnohaletou práci a kvalitní výsledky. Ve Schladmingu se nekonala jen soutěž, ale též výstavy a prezentace hudebních nástrojů a vydavatelství notových publikací. Festivalu se zúčastnily orchestry z celého světa.Soutěžily orchestry ze států jako Hong Kong, Izrael, Belgie, Itálie, Německo,...

15.07.2010


Od letošního července se už lidé nemusejí obávat překvapivě vysokých účtů za to, že se z jiné země EU připojili k internetu prostřednictvím mobilních sítí s využitím telefonu nebo notebooku. Díky roamingovým předpisům EU je pro turisty automaticky nastaven limit pro datový roaming ve výši 50 EUR bez DPH (pokud si nezvolí jiný, vyšší nebo nižší hranici).

Operátoři budou muset uživatelům zaslat upozornění, když vyčerpají 80 % svého limitu pro datový roaming. Jakmile bude limit vyčerpán, operátor bude muset přerušit mobilní internetové spojení, pokud zákazník neuvedl, že v konkrétním měsíci chce ve využívání datového roamingu pokračovat.

Kromě toho budou...

15.07.2010

Pasažér, který cestuje letadlem, lodí nebo po železnici, má právo na finanční odškodnění v případě, že má jeho let či vlak zpoždění. O právech cestujících nás od července informuje kampaň, kterou po celé Evropě ve 23 jazycích v těchto dnech zahajuje Evropská komise.

Na letištích a na nádražích ve všech členských státech jsou vyvěšeny plakáty, které připomínají lidem jejich práva. Cestující budou rovněž informováni prostřednictvím volně rozdávaných letáků a k tomu účelu vytvořených internetových stránek ve všech úředních jazycích Evropské unie.

„Miliony Evropanů se chystají vydat letos v létě na zaslouženou dovolenou. My jim chceme cestování co nejvíce usnadnit...

Foto: Z dětského tábora (183.17 KB) 15.07.2010

Na stále menší samostatnost dětí upozorňují vedoucí letních táborů. Potvrdila to jihočeská krajská komise odboru školství a mládeže Jihočeského kraje, která v těchto dnech kontroluje základny letních dětských táborů pořádaných domovy mládeže Jihočeského kraje.

„Kromě pravidelných kontrol podmínek pobytu dětí na táboře zjišťujeme samozřejmě i kvalitu programu, který pro děti vedení tábora připravuje. Při diskusích pak vedoucí často zmiňují, že přijíždějí děti, které jsou čím dál méně samostatné," podotýká radní Jihočeského kraje pro školství Jana Krejsová.

Z patnáctileté zkušenosti organizace a vedení dětských letních táborů na Turistické...

Foto aktualita (256.84 KB) 15.07.2010

Organizace Daphne ČR - Institut aplikované ekologie vyhlásila pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje soutěž „Nejkrásnější jihočeská louka 2010". Vlastníci pozemků v Jihočeském kraji nebo ti, kdo na nich hospodaří, mohou do konce července nominovat louku nebo pastvinu, kterou mají rádi a která je pro ně ta NEJ. O vítězce rozhodne komise složená z lidí různých oborů - přírodovědeckého, zemědělského či krajinářského.

„Louky neodmyslitelně patří k dnešní české krajině, dotvářejí její typický vzhled a hostí řadu rostlin a živočichů, které jinde nenajdeme. Touto soutěží bychom chtěli ukázat, že pěkné a zajímavé jsou i díky tomu, že se o ně někdo stará, že na...

14.07.2010

Jihočeský kraj udělal další krok k centrálnímu nákupu energií. Rada Jihočeského kraje schválila výběr firmy, která zpracuje projekt. Na základě projektu bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele energií pro organizace zakládané, zřizované a ovládané Jihočeským krajem. Cílem centrálního nákupu energií pro krajská zařízení je úspora prostředků, které zařízení za elektřinu a plyn platí. „Od projektu si slibujeme úspory v řádu několika desítek milionů korun ročně. Zkušenosti z krajů, které už centrální nákup energií zrealizovaly, hovoří o tom, že můžeme očekávat úspory 20-30 milionů ročně," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Organizací zakládaných,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 306/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku