Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

27.04.2010

Jihočeský kraj chce podat návrh Ústavnímu soudu na zrušení právních předpisů. Jedná se o zrušení sedmi nařízení, kterými Správa NP a CHKO Šumava stanovila na sedmi vybraných částech území Národního parku Šumava takzvané klidové zóny. Podání návrhu k ústavnímu soudu schválilo dnes (27. dubna 2010) Zastupitelstvo Jihočeského kraje. Kraj je přesvědčen, že se jedná o takové prvky ochrany přírody, jejichž rozsah jde nad rámec samotného zákona o ochraně přírody a krajiny, a to bez zmocnění daného zákonem, které by Správu k tomu opravňovalo.


Podáním návrhu Ústavnímu soudu se Jihočeský kraj nestaví proti ochraně přírody, ale proti způsobu, jakým byly klidové zóny vyhlášeny....

27.04.2010

V pátek 30. dubna bude slavnostně otevřen nový lanový park Landštejn, který chce přispět k posílení cestovního ruchu a zájmu turistů, škol a široké veřejnosti k návštěvě jihočeského regionu. Outdoorové aktivity si jako první vyzkouší od 9.00 jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Odpoledne a večer bude věnován tradičnímu pálení čarodějnic. Jsou připraveny soutěže pro děti, živá hudba, pálení čarodějnické vatry a ohnivá show.

Program:
9.00 návštěva jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (osobně vyzkouší lanové aktivity)
11.00 slavnostní otevření lanového parku s možností vyzkoušet si veškeré outdoorové aktivity, po celý den bude hrát živá hudba
15.30 raut pro...

Foto: Z návštěvy na ZŠ (66.90 KB) 26.04.2010


Dnes v doprovodu místostarostky města Hanky Rabenhauptové navštívila Základní školu Prachatice, Zlatá stezka 387 Jana Krejsová, krajská radní pro oblast školství.

Základní školu (dříve speciální, zvláštní) zřizuje kraj. Budova je majetkem města. Ředitelka školy paní Kunešová seznámila hosty v úvodu se základními čísly a programy školy, pak následovala prohlídka samotné školy. Počet žáků je kolem 70 (při zahájení to byl menší počet, ale během roku se vždy kapacita navyšuje).

Již rok existuje přípravná třída pro děti od 5 let věku při ZŠ pro děti středně a těžce mentálně postižené, kterou navštěvují 4 děti a rodiče jsou s programem i přístupem školy velmi...

26.04.2010

Volarské občanské sdružení KreBul připravuje na 3. a 4. května 2010 třetí odbornou konferenci na téma „Volary a pochod smrti - multikulturní výchova v praxi". Konference se uskuteční u příležitosti 65. let od ukončení druhé světové války a také jako vzpomínka na oběti války, které zahynuly v koncentračních táborech, či při nelidských pochodech smrti. Ty byly vypravovány bez smyslu a cíle a několik z nich prošlo také přes naše území.

Mezi hosty konference se objeví televizní reportér Stanislav Motl, historik Jiří Dvořák, Markéta Hajská z organizace Člověk v tísni či Hanne a Ernst Miller z Německa, organizátoři vzpomínkové cesty pochodu smrti. Záštitu nad akcí...

26.04.2010

Katalog pro fiktivní kavárnu umí nejlépe vytvořit jihočeští studenti. Svědčí o tom 1. místo žáků 3.ročníku studijního oboru Obchodně podnikatelská činnost písecké SOŠ a SOU na 16. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze ( konal se 24.-26. března 2010). Nejvyšší ocenění vybojoval tým reprezentující Jihočeský kraj v kategorii „Nejlepší katalog", a to v konkurenci dalších 150týmů ze čtrnácti států celého světa.

„Katalog musel jednak obsahovat všechny dané náležitosti, jako jsou například ceny s DPH i bez. Pak měl být přehledný, logicky členěný, nápaditý, ale také zajímavý," popisuje podmínky vzniku vítězného katalogu učitelka Miloslava...

23.04.2010

Europe Direct České Budějovice ve spolupráci s Ústavem romanistiky pro Vás přichystalo na 23. dubna v Univerzitním studentském divadle od 18 hodin kulturně zábavný večer, jehož ústředním tématem jsou ochutnávky španělské kultury!!

Těšit se můžete na ochutnávky flamenca, španělské literatury v podání Jakuba Doubravy s hudebním doprovodem a didaktický koncert španělské houslistky Concepción Carmony, která českému publiku představí hudbu vycházející ze španělského folklóru, flamenca a andaluských rytmů bulerías. Návštěvníci budou moci též během večera ochutnat některé z tradičních španělských pokrmů.

22.04.2010

Jihočeské informační středisko Europe Direct zve dnes odpoledne a večer diváky a posluchače do českobudějovického klubu Velbloud. Prostřednictvím zahraničních i českých muzikantů, divadla a filmu upozorní v rámci Evropského dne akcí proti rasismu na problémy multikulturních společenství. Akci zahájí v 15 hodin projekce britského filmu s názvem Mladý, hrdý, nácek, v 17 hodin představí divadelní soubor Barevný děti Komedii s lebkou a ve 20 hodin rozpohybují návštěvníky skupina Terne Čhave nebo alternativní formace El Tenere. V průběhu večera se budou v klubu podávat také čajové ochutnávky a gurmáni se mohou těšit na malé překvapení. Vstup je zdarma.

Foto aktualita (106.31 KB) 22.04.2010

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se včera (21. dubna 2010) na Úřadu vlády České republiky zúčastnil slavnostního společného jednání hejtmanů s předsedou vlády Janem Fischerem a ministry české vlády.

Zástupci vlády s hejtmany projednávali otázky životního prostředí, zdravotnictví a například také dotační program Zelená úsporám. Zástupci krajů požadují, aby finanční prostředky z tohoto programu mohly být využity i na zateplení veřejných budov.

Premiér po jednání pochválil dosavadní průběh vzájemných schůzek. Jan Fischer uvedl, že obě strany byly vždy schopné naslouchat, otevřeně diskutovat o problémech a shodnout se na jejich řešení. Předseda vlády hejtmankám,...

22.04.2010

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání budou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 23. 2. do 31. 3. 2010 (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 124/ZK/10)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (Mgr. Jiří Zimola,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 313/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku