Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

21.04.2010


V pondělí (19.4.2010) zasedal Výbor pro venkov, zemědělství a životní prostředí Zastupitelstva Jihočeského kraje. V úvodu výboru promluvil ředitel ZOO Ohrada Vladimír Pokorný a seznámil členy výboru s aktuálním stavem ZOO a představil v kostce některé rozvojové záměry. V ZOO má například nově vzniknout pavilon jihoamerické fauny a flory.

Výbor se zabýval výběrem projektů do grantového programu Podpora výstavby a obnovy vodohospodářské infrastruktury. Na programu byla také účast Jihočeského kraje na spolufinancování staveb v rámci dotačního programu Ministerstva zemědělství ČR podporujícího výstavbu infrastruktury vodovodů a kanalizací. Výbor jednal o zařazení akcí...

Foto z akce (126.17 KB) 21.04.2010

V minulém týdnu (14.4.2010) se konalo pracovní setkání pracovníků Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a pracovníků Červeného kříže Dolního Rakouska, kteří jsou provozovateli zdravotnické záchranné služby. Setkání proběhlo na základně v Gmündu, kde je nejbližší sousedící výjezdové místo sousedící s rajonem jihočeské záchranky a Zwettlu, kde je umístěno nejbližší operační středisko pro záchrannou službu. Spolupráce s rakouskými sousedy probíhá již delší dobu v rámci projektu Healthacross, tedy partnerství Jihočeského kraje a Dolního Rakouska a samozřejmě i v rámci běžného provozu obou záchranek.

„Při setkání, kterého se zúčastnilo nejen vedení obou...

Foto k aktualitě (150.28 KB) 21.04.2010

V minulém týdni (čtvrtek 15. dubna 2010) proběhl na Střední odborné škole pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí 10. ročník Biologické olympiády Rudolfa Kurky. Nad olympiádou převzala záštitu radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jihočeského kraje Jana Krejsová. Soutěže se zúčastnilo 27 žáků 8. tříd z 8 základních škol jihočeského regionu. Proběhla ve dvou kategoriích: zoologie, botanika.

V úvodní části absolvovali účastníci naučnou stezku Borkovická blata, kde se dozvěděli mnoho zajímavostí o zdejší fauně a floře. Poté změřili své znalosti v testech. Nejlepší byli odměněni hodnotnými cenami a diplomy. Slavnostního předávání se zúčastnil radní...

20.04.2010

Evropské informační středisko Europe Direct vyhlásilo 1. března 2010 vědomostní soutěž o Evropské unii. Ještě týden se Vám naskýtá možnost získat volný poukaz do lanového parku Libín nebo Slapy. To málo, co musíte pro takový zážitek udělat, je vyplnit kvíz o Evropské unii EUROTIME a poslat jej do evropského informačního centra Europe Direct České Budějovice. Kvízy jsou ke stažení na stránkách Europe Direct České Budějovice: http://budejovice.europe-direct.cz/cs/ a čas máte ještě do 23. dubna 2010.

Lanový park Libín ( http://www.adrenalin-libin.cz/ ) je 1, 5 km dlouhý park uprostřed Šumavy, ve kterém zažijete spoustu...

Foto: Z pietního aktu (198.38 KB) 19.04.2010

V sobotu 17. dubna se v Boršově nad Vltavou konal pietní akt na počest spojeneckých pilotů z druhé světové války. U pomníčku na okraji Farského lesa se hejtman jihočeského kraje Jiří Zimola zúčastnil vzpomínky na 65. výročí sestřelení spojeneckých stíhaček. Vzpomínku na kapitána Reutera a poručíka Preddyho doprovázel průjezd kolony historických jeepů a přelety bitevních letounů JAS 35 Gripen.

Foto: Ze zahájení (118.48 KB) 19.04.2010

Jižní Čechy se představily v pátek na Hospodářské komoře v rakouském Gmündu. Vernisáže výstavy se účastnili radní a současný předseda spolupořádajícího Euroregionu Silva Nortica Johann Hofbauer , poslanec země Dolní Rakousko Konrad Antoni, okresní hejtman Johann Böhm, dále starostové okolních obcí a měst Gmünd, Schrems, Weitra a Waidhofen an der Thaya. Hospodářskou a kulturní spolupráci Jihočeského kraje a Dolního Rakouska zhodnotili Pavel Hložek, jednatel Euroregionu Silva Nortica, a Hermína Mocová, manažerka projektu Kulturní most. O kulturní zpestření se postaraly flétnistky ze Základní umělecké školy Trhové Sviny.

Na několika výstavních panelech je Jihočeský kraj...

19.04.2010

Schválený loterijní zákon hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola vítá. Podle zákona obce společně s ministerstvem financí mohou ovlivnit, zda nové hrací automaty, včetně modernějších videoloterijních terminálů, v obci chtějí, nebo ne. „Starostové obcí tak zaznamenali úspěch v boji proti šíření hazardu. Schválení loterijního zákona v podobě, která posiluje pravomoci obcí, vítám. Kdo jiný, než vedení obce, by měl rozhodovat o hazardu na svém území," uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Poslanci při hlasování nepodpořili návrh rozpočtového výboru, který by znemožňoval obcím určovat, kde budou hrací automaty na jejich území umístěny. Poslanci schválená forma...

19.04.2010

Ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška se v pátek po společném jednání s hejtmankou Plzeňského kraje Miladou Emmerovou a hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou shodl na tom, že je potřeba co nejdříve začít s přehodnocováním 5. výzvy ROPu Jihozápad.

Na schůzce se diskutovalo o variantách řešení aktuální situace. Ministerstvo pro místní rozvoj předneslo několik metodických doporučení pro varianty řešení vzniklé situace. Účastníci jednání se shodli na tom, že je potřeba projekty z 5. výzvy začít přehodnocovat, jak už vyzvalo Ministerstvo financí. Kolika projektů se bude přehodnocování týkat, ukáže analýza ROPU Jihozápad.

„Ministerstvo poskytne ROPu...

16.04.2010

Na Program obnovy venkova vyčlenil pro letošní rok Jihočeský kraj téměř 80 milionů korun. Ty rozdělí v rámci osmi dotačních titulů mezi 592 jihočeských obcí. Ve srovnání s loňským rokem rozdělí mezi jihočeské obce v rámci Programu obnovy venkova o šest milionů korun víc.

„Tento program jsme úspěšně koaličně navýšili o deset milionů korun. Krajská výběrová komise tak doporučuje rozdělit finance mezi dotační tituly určené pro nejmenší obce, pro obnovy škol venkova, místních akčních skupin a mikroregionů," říká hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s tím, že v případě souhlasného vyjádření zastupitelstva 27. dubna by obce měly obdržet peníze velmi brzy tak, aby...

« Předchozí        Aktuální stránka: 322/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku