Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto ze zahájení (143.03 KB) 13.04.2010

Zahajovací výstavu Dnů francouzské kultury zahájila včera vpodvečer jihočeské metropoli spolu se zástupci partnerských měst Č. Budějovice a Lorient náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. „Velmi intenzivní spolupráci mezi oběma regiony dokládají nejen pracovní, ale také velmi přátelské vztahy. A to jak mezi umělci, školami nebo třeba lékaři. Letos vstupují Dny francouzské kultury už do svého patnáctého ročníku, takže bych jim chtěla popřát úspěšné vykročení do dalších let zrání a dospělosti," uvedla při slavnostní vernisáži výstavy japonské výtvarnice žijící v Paříži.

Foto: Z průběhu soutěže (133.61 KB) 12.04.2010


Budoucí automechanici soutěžili ve svém řemesle. Dne 7. dubna přádalo Střední odborné učiliště Blatná 16. ročník celostátní odborné soutěže Automechanik - junior 2010. Regionálního kola se zúčastnilo 11 žáků třetího ročníku oboru automechanik z 8 škol Jihočeského kraje. Soutěžící prokazovali teoretické znalosti a praktické dovednosti z oblasti autoopravárenství. Průběh soutěže ukázal, jak se díky technickému rozvoji mění trend autoopravárenství. Soutěžící měli k dispozici speciální vybavení pro provedení opravářských úkonů, polovina soutěžních zadání byla spjata s použitím výpočetní techniky.

Umístnění:
1. Místo - Ondřej Marada, SOU Blatná
2. Místo - Radek...

9.04.2010

Šest středních odborných jihočeských škol se zajímá o možnou spolupráci se školami ve Švédsku. Zástupci Gymnázia ve Vodňanech, Střední školy a jazykové školy ve Volyni, Střední průmyslové školy strojní a stavební Tábor, Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni a Střední odborné školy elektrotechnické prezentovaly svoji činnost na semináři pořádaném na KU Jihočeského kraje na téma: Možnosti spolupráce škol a jejich financování.

Následně diskutovaly o dosavadních zkušenostech a aktuálních formách spolupráce s ředitelkou švédské rozvojové rady v mezinárodní organizaci pro celoživotní vzdělávání Ullou Karin Sundqist Nilsson. „Budu kontaktovat...

9.04.2010

Můj brácha Mácha bylo téma osmého ročníku literární soutěže O jihočeskou žabku 2010. Soutěže pro studenty středních škol a učilišť, vyšších odborných škol a vysokých škol vyhlašuje vždy na začátku školního roku Jihočeský klub Obce spisovatelů a Jihočeský kraj. Uzávěrka studentských literárních prací byla na konci února 2010. Vyhlášení výsledků bylo 6. dubna na Krajském úřadě Jihočeského Kraje. Padesát doručených příspěvků posuzovala čtyřčlenná porota. Záštitu nad soutěží převzala krajská radní pro školství, tělovýchovu a sport Jana Krejsová.

Stupínek nejvyšší obsadila Karolína Moravcová ze Střední školy obchodu a služeb Tábor, která tak obhájila své loňské vítězství....

8.04.2010

Schůze se koná od 9,30 v zasedací místnosti č. 1, I. patro Městského úřadu, Velké náměstí 114, Písek. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná. Tisková konference po jednání Rady Jihočeského kraje se uskuteční ve středu 14. dubna 2010 od 9:00 v Presscentru (č. dveří 2005) Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Návrh programu:
1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti JCCR za rok 2009
3. Schválení Strategie rozvoje cestovního ruchu v Jihočeském kraji na roky 2009-2013
4. Příspěvek na akci přeshraniční spolupráce
5. Rezignace na funkci přísedícího krajského soudu
6. Projekt LABEL
7. Žádosti o výjimku z Pravidel grantového programu...

8.04.2010

Studenti Gymnázia Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci budou mít k dispozici nové moderní prostory a bezbariérový přístup do školní budovy. Půdní vestavba ve škole a další úpravy začaly v říjnu roku 2008 a stály téměř 32 milionů korun. Projekt byl financován z Regionálního operačního programu (29,4 milionu) a kofinancován z rozpočtu Jihočeského kraje (2,4 milionu). V těchto dnech práce na stavbě skončily.

Cílem projektu bylo v co největší míře zkvalitnit výuku na gymnáziu. Realizace vyřešila problém s nedostatkem místa pro vyučování a mimoškolní aktivity žáků. Nově vytvořené učebny budou sloužit k výuce cizích jazyků, výpočetní techniky, výtvarné a hudební výchovy a...

8.04.2010

Jihočeský kraj využil nabídky nakladatelství Prostor a Eroika a získal od nich zdarma téměř 40 knižních titulů populárně naučné literatury i beletrie v počtu sto kusů od každého titulu. Ty nyní nabízí svým knihovnám, domům seniorů, nemocnicím i dalším zařízením.

V nabídce obou nakladatelství se objevují jak tituly literatury faktu, tak biografie zajímavých osobností či romány z naší nedávné historie nebo třeba i romány pro ženy převážně českých autorek. Knihy od Jihočeského kraje převzala Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích, odkud poté tituly mohou putovat do různých knihoven po celém kraji.

7.04.2010

Několikaletou intenzivní spolupráci se zahraničními partnery chtějí jihočeské obce ještě prohloubit. Vyplývá to ze zprávy odboru marketingu a vnějších vztahů Krajského úřadu Jihočeského kraje, který během prvního čtvrtletí letošního roku aktuální zahraniční spolupráci obcí zmapoval.

„Začátkem letošního roku jsme formou dotazníku obeslali větší obce Jihočeského kraje. Dvě třetiny z nich potvrdily, že mají navázanou aktivní spolupráci s partnery v zahraničí," říká vedoucí oddělení vnějších vztahů Lenka Housková. Dodává, že Jihočeský kraj vývoj zahraniční spolupráce mapuje pravidelně, naposledy podobný průzkum dělal před čtyřmi lety. Cílem je nejen zjistit, v...

6.04.2010

Tímto programem Ministerstvo zdravotnictví v roce 2010 podporuje projekty zaměřené na technické vybavení nestátních zdravotnických zařízení, která poskytují paliativní péči v domácím prostředí.

Program je zaměřen na pořízení pomůcek, které je možné zapůjčovat pacientům v terminálních stavech a jejich rodinám. O dotace mohou žádat zdravotnická zařízení, která získala oprávnění pro poskytování zdravotní péče podle zákona č. 160/1992 Sb. o zdravotní péči v nestátních zdravotnických zařízeních a mají smlouvu na úhradu domácí zdravotní péče se zdravotními pojišťovnami.

Více informací naleznete na těchto ...

« Předchozí        Aktuální stránka: 324/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku