Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.03.2010


Třicet jihočeských mladých sportovců, účastníků Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže 2010 v Libereckém kraji, a devět trenérů přijmou slavnostně v sále zastupitelstva KÚ Jihočeského kraje dne 19.3.2010 v 10 hodin zástupci Jihočeského kraje.

Olympijských soutěží se letos zúčastnilo 900 žáků základních škol ze všech krajů České republiky. V kategoriích mladších i starších žáků a žákyň přivezli jihočeští reprezentanti celkem osm medailí - tři stříbrné a pět bronzových. Se stříbrnou medailí na krku se vrátila snowborďačka Diana Augustinová z Vyšného, krasobruslař Martin Bidař z Č. Budějovic a rychlobruslař Michal Kozák z Vyšného u Č. Krumlova.
Na bedny s bronzem...

17.03.2010


Kraj připravuje investiční akce do Domova pro seniory v Kaplici a do Centra pobytových a ambulantních služeb Bobelovka. Návrhy schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje. „Oba objekty mají určité problémy, například nejsou bezbariérové. My bychom chtěli zvýšit komfort klientů. Využijeme možnosti získat finanční prostředky z dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV)," uvedla náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Rekonstrukce centra Bobelovka má stát přes 37 milionů korun. Jihočeský kraj by financoval 25 % nákladů, až 75% by mohl získat z dotačního programu MPSV. Centrum Bobelovka sídlí v areálu mateřinky, který vznikl v 70. letech 20....

17.03.2010

Na přelomu března a dubna 2010 se politická reprezentace Jihočeského kraje zúčastní plánované pracovní cesty do Vietnamu. Jihočeský kraj se tak řadí po bok dalších krajů, které využily možnosti otevřít či usnadnit svým podnikatelům vstup na perspektivní vietnamský trh.

Během týdenní pracovní cesty navštíví hejtman Jiří Zimola, radní František Štangl a krajský zastupitel Václav Kučera tři provincie Dak Lak, Binh Thuan a Lam Dong, s nimiž uzavře memorandum o spolupráci. To již schválila rada i zastupitelstvo kraje. Osobní návštěva politických zástupců regionu je v asijských zemích nutnou podmínkou pro rozvoj další spolupráce.

Ve vybraných provinciích se Jihočeskému...

17.03.2010

Od samého začátku hledání společného loga budoucího Evropského regionu Dunaj-Vltava byl favoritem grafický návrh jihočeského autora Jana Mlčocha. V přípravách evropského regionu Dunaj-Vltava se angažují tři příhraniční regiony - Jihočeský kraj, Dolní Bavorsko a Horní Rakousko ve spolupráci s Plzeňským krajem, Vysočinou a Horní Falcí. Cílem nově vzniklého uskupení je zintenzívnění přeshraniční spolupráce v různých oblastech.

Vítězné logo, které bude evropský region nést, symbolizuje společnou historii sousedních regionů i vizi spolupráce do budoucna. „Tři tahy štětcem symbolizují společné dědictví - zlatou a solnou stezku, vodstvo a lesy. Modrá barva v textu navozuje...

Foto: Hejtman si prohlédl interaktivní tabuli (157.09 KB) 17.03.2010

V Jihočeských školách přibude téměř 250 interaktivních tabulí. Jihočeský kraj byl úspěšný v projektu podaném do Regionálního operačního programu - Zlepšení vybavenosti informační a komunikační technologií na středních, speciálních a základních uměleckých školách zřizovaných Jihočeským krajem. Projekt je zaměřen na zvýšení vybavenosti a využívání interaktivních tabulí ve školách ve výuce všeobecných a odborných předmětů. V těchto dnech vrcholí instalace interaktivních tabulí do krajských škol, a to v počtu 244 setů interaktivních tabulí do celkem 92 škol.

Dnes byly tabule slavnostně předány do užívání na dvou českobudějovických školách - Střední zdravotnická škola a Vyšší...

16.03.2010


Část interaktivní výstavy Šumava Karla Klostermanna - příběh šumavské podmalby se stěhuje z Jihočeského muzea v Českých Budějovicích do rakouského Freistadtu, Sandlu a také Leopoldschlagu.
„V zámku ve Freistadtu uvidí rakouští sousedé část výstavy, která se týká historie šumavského skla na přelomu 19. a 20. století v návaznosti na literární dílo Karla Klostermanna. Exponáty ze sbírek Jihočeského muzea doplní modely, fotografie a videoprojekce," vysvětlil František Štangl, radní Jihočeského kraje.

Výstava ve Freistadtu začne vernisáží už 19. března. „Domnívám se, že Rakušané podobnou výstavu, která je zavede do historie určitě navštíví. Vždyť...

Foto: Medaile a diplomy předávali i Kateřina Neumannová a hejtman Jiří Zimola (152.71 KB) 15.03.2010

Během uplynulého víkendu (13.-14.3.2010) se v lyžařském areálu Zadov konalo finále pátého ročníku soutěže Hledá se nová Kateřina Neumannová a mistrovství České republiky staršího žactva. Závodů se zúčastnilo více než 300 mladých lyžařů ročníku narození 1996 až 1999 z celé České republiky. Nejúspěšnějším Jihočechem byl mladší žák Jiří Mánek ze Ski klubu Šumava, který vyhrál závod na 2 kilometry klasicky.

Závody proběhly za vynikajících sněhových podmínek a byly na vysoké úrovni zorganizovány SKI klubem Šumava. Celým víkendovým programem provázel moderátor České televize Vojtěch Bernatský, který spolu s Petrou Janů během soboty všem na lyžařském stadiónu zazpíval několik...

15.03.2010


Vláda Jana Fischera dnes rozhodla o vyčlenění 750 milionů korun na obnovu dopravní infrastruktury krajů po letošní zimě. Schválení dodatečných finančních prostředků ze státního rozpočtu považují kraje za další konkrétní důkaz možné efektivní spolupráce vlády a krajů.

Dnes schválený dokument navazuje na předchozí komunikaci a spolupráci Asociace krajů České republiky a hejtmanů jak s jednotlivými ministerstvy, tak s úřednickou vládou Jana Fischera jako celkem. Je to důkaz, že vláda vnímá situaci regionů a dovede na jejich potřeby vstřícně reagovat. V těchto dnech stojí krajské samosprávy před rozhodováním, z jakých prostředků budou škody na silnicích hradit....

Foto: Jeden z obyvatel votické stanice (již ve fázi zotavování po otravě řepkou) (208.96 KB) 15.03.2010

V Táboře v Centru ekologické výchovy byl představen záměr výstavby nové záchranné stanice pro zraněné živočichy v Hrachově. Stanice pro zraněné živočichy ve Voticích nemá v současné době dostatečné podmínky pro naplnění všech požadovaných potřeb dotčeného území. Votická stanice působí na území Jihočeského a Středočeského kraje. Vznikla z prostor zdevastovaného bývalého zahradnictví a i přes usilovnou práci mnoha dobrovolníků nejsou tyto prostory v současné době dostačující.

,,Ročně votickým zařízením prochází okolo 700 zvířat, služba funguje nonstop 24 hodin denně. Návratnost zvířat zpět do přírody se pohybuje kolem šedesáti procent," uvedl Pavel Křížek předseda...

« Předchozí        Aktuální stránka: 328/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku