Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (134.27 KB) 18.12.2009

Letos se ředitelé středních škol a školských zařízení, kteří končí ve svých funkcích k 31.12.2009, spolu s nově jmenovanými řediteli setkali s radní pro školství RNDr. Janou Krejsovou tak trochu slavnostněji. Pracovní oběd využila členka rady kraje k tomu, aby odcházejícím ředitelům poděkovala a předala dárky jako dík za jejich mnohaletou práci pro Jihočeský kraj. Předala jim i děkovné listy od hejtmana Mgr. Jiřího Zimoly a nově jmenovaní ředitelé obdrželi oficiální jmenovací dekrety.

„Chtěla bych založit novou tradici", uvedla radní RNDr. Jana Krejsová. „Úspěšný ředitel musí dobře komunikovat, bez toho to dnes nejde. A já Vám chci poděkovat za to, že jste...

Foto: Studenti SOŠ a SOU v Jindřichově Hradci při besedě s hejtmanem Zimolou (188.63 KB) 18.12.2009


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola včera besedoval se studenty a navštívil seniory v Jindřichově Hradci. V doprovodu ředitele Střední odborné školy Karla Chalupy si hejtman prohlédl novou internetovou učebnu, plošinu, která umožňuje studentovi na vozíčku dostat se do školní budovy, vyslechl ředitelovy plány na další bezbariérové úpravy školy a sešel se se studenty.

Během hodinové besedy studenty zajímal hejtmanům názor na antikampaň majitele společnosti Student Agency Radima Jančury, která vznikla kvůli desetiletému prodloužení smluv s Českými drahami na zajištění dopravní obslužnosti v regionech. Studenti na hejtmanovi vyzvídali také jeho názor na státní...

18.12.2009

Společný technický sekretariát programu INTERREG IVC a Informační místa Katovice a Lille organizují seminář pro potenciální partnery, kteří by rádi předložili kapitalizační projekt v rámci 3. výzvy programu INTERREG IVC. Seminář je otevřen pro všechny potenciální partnery z východní a západní Evropy.

Termín: 20. - 21. 1. 2010
Místo: Praha, Hotel President, Nám. Curieových 100
Registrace: do 8. 1. 2010

Registrační formulář a více informací naleznete v rubrice Granty,Fondy EU/Aktuální výzvy a informace/Aktuální...

17.12.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání RK se uskuteční v úterý 22.12. od 14:00 v Presscentru na Krajském úřadě.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje
3. Doporučení komise - výběr nejvhodnější nabídky veřejné zakázky Podpora domů na půl cesty v Jihočeském kraji
4. Doporučení hodnotící komise a zadavatele - "Parkoviště a vrátnice v DPSS Drhovle"
5. Pavilon Malá Afrika - Zoo Ohrada
6. Zpracování projektové...

17.12.2009

Jihočeský kraj přerozdělí 178 657 tisíc korun z dotace poskytnuté Ministerstvem financí ČR na úhradu prvotních nezbytných nákladů na záchranné a likvidační práce při letošních povodních. Tento týden to odhlasovali jihočeští zastupitelé.

O rozdělení státní dotace vy výši 9,6 milionu korun mezi jednotlivé obce Jihočeského kraje rozhodli už letos na podzim. Na základě předběžného vyúčtování a po provedené kontrole účelovosti a oprávněnosti použití těchto peněz bylo devět obcí ekonomickým odborem vyzváno, aby nepoužité prostředky vrátily.

„Necelých 179 tisíc tak chceme rozdělit těm žadatelům, kteří buď nebyli uspokojeni nebo byli uspokojeni jen zčásti, a to...

Foto aktualita (145.25 KB) 16.12.2009

Částku 293 062 korun věnuje Diecézní charitě Č. Budějovice v letošním roce společnost Energie AG Bohemia na realizaci projektu Vodní kapky v africkém Kongu. Šek s touto částkou dnes na KU Jihočeského kraje podepsaly ředitelka Diecézní charity Michaela Čermáková a patronka projektu, náměstkyně jihočeského hejtmana, Ivana Stráská. „Solidarita, o které tak často mluvíme, se tady promítla do gesta. My žijeme v blahobytu a nemáme představu, co to je chudoba nebo nedostatek základní potřeby, kterou je voda," uvedla náměstkyně.

K původně rakouskému projektu Vodní kapky se letos v březnu ve světový den vody připojila také česká strana. „Přispíváme jedním halířem z...

16.12.2009

Jihočeský kraj podpořil úspěšné žadatele z Grantového programu na podporu rozvoje venkova a krajiny v rámci opatření 2 Podpora chovu ryb ve vodních tocích. Tento grantový program vyhlásil odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví, oddělení rozvoje venkova, péče o krajinu a koncepcí.

Jak uvedl radní pro životní prostředí a zemědělství Ing. Karel Vlasák, bylo podpořeno Radou Jihočeského kraje celkem 15 úspěšných projektů v celkové výši 707 tisíc korun. Cílem tohoto opatření grantového programu je zejména podpora aktivit uživatelů rybářských revírů, rybářských svazů a univerzit, středních škol, výzkumných ústavů se zaměřením na rybářství vedoucích k lepší péči o rybí...

15.12.2009

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2010 s přebytkem 485 milionů korun na svém letošním posledním zasedání dnes schválili jihočeští zastupitelé. Podle slov hejtmana je koncipován na základě schváleného střednědobého rozpočtového výhledu Jihočeského kraje 2010 - 2015. Kromě schválení krajskými radními a finančním výborem prodiskutovali předložený dokument zastupitelé napříč celým politickým spektrem a poprvé také zástupci krajské tripartity.

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje reflektuje dle hejtmana Jiřího Zimoly ve své investiční části, která činí 1,88 mld korun, všechny důležité klíčové oblasti regionu. Pro 138 školských zařízení plánuje jejich zřizovatel, Jihočeský...

Foto: Z výstavy (154.54 KB) 15.12.2009

Výstavu vánoční vazby připravili v minulém týdnu studenti Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické v Českých Budějovicích. Ve dnech 10. a 11. prosince 2009 byla výstava k vidění v prostorách domova mládeže školy na adrese Rudolfovská 92 v Českých Budějovicích.

Výstavu ve čtvrtek ráno zahájil ředitel školy Břetislav Kábele se zástupcem zahradnického oboru Pavlem Trubačem. Zahájení se jako tradičně zúčastnily významné osobnosti Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice. Dramatický kroužek domova mládeže pod vedením vychovatelky Marty Šáchové pohádkou „O Popelce" příjemně zpestřil slavnostní vernisáž.

Výstava vánoční vazby...

« Předchozí        Aktuální stránka: 333/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku