Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

4.12.2009

Jihočeský kraj hledá cesty, jak uspořit při nákupu energií. Z toho důvodu si kraj nechal zpracovat Analýzu celkové energetické spotřeby v roce 2008 a průběžný stav roku 2009. Z analýzy vyplynulo, že za minulý rok kraj zaplatil za nákup všech energií (elektrické energie, zemního plynu a centrálně dodávané teplo) zhruba 311 milionů korun. „Firma, která analýzu zpracovala, je přesvědčená, že pokud by se realizovalo výběrové řízení na dodavatele energií, bylo by možné uspořit více než 10% dokonce až 15% těchto finančních prostředků," řekl k analýze hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Rada Jihočeského kraje se seznámila s výsledky analýzy a uložila radnímu pro...

2.12.2009

Na konci listopadu se na Krajském úřadě Českých Budějovicích sešlo 50 koordinátorů environmentální výchovy, vzdělání a osvěty (EVVO). Z toho 25 ze škol základních a 25 ze škol středních. Program semináře, zaměřený na management EVVO na školách, zajistil Klub ekologické výchovy Praha. Na organizaci celého semináře se podílel odbor životního prostředí, zemědělství a lesnictví. Všichni zúčastnění získali manuál v elektronické podobě jako praktickou pomůcku pro svou práci ve škole. Velký zájem a následnou diskusi účastníků vyvolala přednáška Prof. Ing. Jaroslava Petra, DrSc. z České zemědělské univerzity v Praze a VÚ živočišné výroby zaměřená na aktuální téma geneticky...

Foto aktualita (123.91 KB) 2.12.2009

Hejtman Jihočeského kraje včera odpoledne přivezl na dětské oddělení českobudějovické nemocnice mikulášskou nadílku. Cyklistické helmy, knížky nebo pastelky z důvodu zákazu návštěv nepředával osobně Mikuláš, ale dětským pacientům je rozdá primář oddělení Vladislav Smrčka (na snímku vlevo).

2.12.2009


Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2010 počítá s přebytkem 485 milionů korun. Podle hejtmana Jiřího Zimoly chce vedení kraje hospodařit v příštím roce s příjmy v objemu 11 mld 377 milionů korun, a výdaji 10 mld 892 milionů korun. Přebytek použije Jihočeský kraj na splátky úvěrů přijatých v dřívějších letech.

„Návrh rozpočtu je ve své provozní části úsporný, ale v investiční části zároveň prorůstový. Snižujeme výdaje na provoz, a to jak u zřizovaných organizací, tak v provozních výdajích Krajského úřadu. Potřeby jednotlivých organizací jsou ale různé, snižovat budeme od 5 do 15%," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Více jak 60% příjmů v rozpočtu je...

2.12.2009


Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola České Budějovice (Kněžskodvorská 33/A), jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, umožní tuto sobotu 5. prosince v době od 9 do 15 hodin prohlídku nejen zájemcům o středoškolské studium, ale i všem příznivcům školy. V rámci Dne otevřených dveří se bude moci veřejnost seznámit s vybavením školy nejen v Kněžskodvorské ulici, kde jsou studijní obory, ale i v dalších úsecích školy, tedy v ulici Třebízského (učební obory, domov mládeže) a odloučeném pracovišti v Průběžné ulici (Juvel).

Zároveň svou nabídku škola představí rovněž v sobotu 5. prosince na českobudějovickém výstavišti na Prezentační výstavě...

2.12.2009

Jihočeský Kraj poskytne městu Husinec příspěvek ve výši 680 tisíc korun. Město peníze použije na úhradu nákladů, které mu vznikly v souvislosti s odbahněním rybníka Šebelů. V rybníce se nacházela nebezpečná munice z druhé světové války a ta byla při vybagrování rybníka odstraněna.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola uvedl, že Husinec žádal o finanční pomoc kraj už na jaře tohoto roku. „Žádost jsme tehdy odložili s tím, že budeme chtít vědět, jaké budou celkové náklady na pyrotechnický dohled. Policie ČR likviduje nevybuchlou munici bezplatně." V Husinci ale musel být po celou dobu odbahňování rybníka přítomen odborný dozor, který práce na odbahnění...

30.11.2009

Jako každé první pondělí v měsíci, bude i tentokrát 7. 12. 2009 od 16.00 do 19.00 hodin pořádat Krajský úřad pracoviště náhradní rodinné péče v ul.G.Svobody 10 "Den otevřených dveří" . Přítomna bude lektorka paní Broňa Hradecká , s tématem: Masáže dětí a kojenců, využití doteků a aromaterapie .

30.11.2009


Děti, které začátek adventu tráví upoutány na lůžko v jihočeských nemocnicích, o mikulášskou nadílku nepřijdou. Jihočeský kraj ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou pro ně připravil dárky. Do nemocnic jim je přinesou zástupci Jihočeského kraje a VZP v doprovodu Mikuláše.

Pro děti jsou připravené netypické mikulášské dárky. Dostanou cyklistické helmy, reflexní vesty a další drobnější dárky. „Jsou to věci, které se dětem budou hodit, až opustí brány nemocnice a zapojí se opět do běžného a dětsky neposedného života," řekl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Dárky by měly zamezit tomu, aby při svých hrách a výletech na kole děti neutrpěly úraz a...

30.11.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání RK se uskuteční ve středu 2.12. od 9:00 v presscentru na Krajském úřadě.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Příspěvky na akce přeshraniční spolupráce
3. Poskytnutí mimořádného finančního příspěvku městu Husinec - návrh
4. Poskytnutí finančního příspěvku Českému červenému kříži - návrh
5. Nabytí a přerozdělení daru Karlovarského kraje
6. Projekt budování II. etapy výstavby letiště České Budějovice
7. Grantový program...

« Předchozí        Aktuální stránka: 348/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku