Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

9.07.2009

Dnešní půlnocí končí v Jihočeském kraji stav nebezpečí vyhlášený kvůli povodni. Pro obce s rozšířenou působností Písek, Strakonice a Prachatice ho v neděli 28. června v 10:00 hodin vyhlásil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. O den později (pondělí 29. června) byl stav nebezpečí rozšířen také na Vimpersko. "Původně měl stav nebezpečí trvat do 17. července. Díky velkému pokroku v odklízení škod a díky počasí, které se snad umoudřilo, nám situace dovoluje stav nebezpečí ukončit," odůvodnil své rozhodnutí hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Pro obce, které byly velkou vodou postiženy, zrušení stavu nebezpečí znamená, že od dnešní půlnoci mají sedm dnů na...

8.07.2009

Jihočeské řeky mají aktuálně šest prvních povodňových stupňů s velmi pomalým klesáním vody. Na vzestupu jsou pouze horní tok Lužnice a hladina řeky Dyje. V Dačicích proto vyhlásili dnes v 6.30 hodin druhý povodňový stupeň. Už v noci informovali hasiči starosty obcí Staré Hobzí a Přísečná.

Zásobní prostor 35 milionů m3 vody už vytvořili vodohospodáři na Lipně, do kterého přitéká 70 m3 a odtéká 60 m3 . Římovská nádrž má na přítoku 27 m3 vody , na odtoku 20 m3 . Na Husinecké přehradě, do které přitéká 14,3 m3 vody a odtéká 15 m3 , chtějí dnes v 15 hodin zrušit mimořádnou manipulaci a přejít do normálního režimu.

Včerejší kritické očekávání většího množství plošných...

7.07.2009

Již týden funguje v Prachaticích nové Informační centrum mládeže, jehož vybudování podpořil také Jihočeský kraj částkou ve výši 70 tisíc korun z prostředků na podporu práce s dětmi a mládeží. Provozovatelem centra je občanské sdružení KreBul, které zřizuje ve stejném objektu i občanskou poradnu, jež zahájí provoz v září. Celkem tak v Jihočeském kraji existují už čtyři informační centra pro mládež.

Prachatické informační centrum mládeže nabízí dětem a mladým lidem do 26 let zdarma základní poradenství a informace z oblasti vzdělávání, práce, volného času, cestování a dalších jako například mládež v Evropské unii. Návštěvníci mohou využít i placených služeb, mezi které patří...

7.07.2009

Zdeněk Kamiš, žák 3. ročníku Střední školy České Velenice, oboru mechanik silnoproudých zařízení, byl na 14. mistrovství Evropy železničářů v kuželkách v soutěži členem družstva mužů, které zvítězilo a získalo tak zlaté medaile. Mistrovství se konalo v závěru minulého měsíce v Rakousku ve městě Sankt Niklas an der Drau.

Foto: Hejtman diskutuje se starostou Bechyně Jaroslavem Matějkou (97.17 KB) 3.07.2009

Pravidelného setkání starostů z 13 km Zóny havarijního plánování kolem JE Temelín s vedením elektrárny se zúčastnil také hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Na Hlubokou ve středu (1.7.2009) přijelo 27 starostů. Setkání probíhají třikrát ročně a starostové jsou informováni o provozu, aktivitách a plánech JE Temelín a ČEZ. Probírají se podpory projektů.

Hlavním tématem posledního setkání byla informace k plánům ČEZ na výstavbu dvou jaderných bloků v lokalitě elektrárny Temelín a detailní informace k vyvolaným a souvisejícím investicím, které se budou v případě výstavby realizovat i na území obcí v Zóně havarijního plánování.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola...

Foto aktualita (23.66 KB) 3.07.2009


Téměř 72 milionů korun získala Nemocnice České Budějovice, a.s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, na modernizaci přístrojového vybavení krajského Traumatologického centra. Celkem 85 procenty finančních prostředků se na projektu „Nemocnice České Budějovice - Modernizace a obnova přístrojového vybavení traumatologického centra" podílí Evropský fond pro regionální rozvoj. Zbývajících 15 procent tvoří prostředky Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Předložený projekt pro Traumacentrum byl schválen a nyní začala realizace výběrových řízení na nákup přístrojů a vybavení. Veškerá technika pro Traumacentrum by měla být instalována do konce letošního...

3.07.2009

Hladiny jihočeských řek pozvolna klesají, snižují se i odtoky z vodních přehrad. Večerní srážky přesto opět pohrozily. Voda včera v podvečer v Táboře zaplavila tři ulice na Blanickém sídlišti a podjezd u obchodního domu Tesco. Na mostě přes Jordán bylo v jednu chvíli ¾ metru vody. Po půl hodině byl ale opět průjezdný.

Náhlý vzestup hladiny Zlatého potoka mezi Kralovicemi a Vitějovicemi byl příčinou evakuace dvou dětských táborů. Ve 20:30 hodin hasiči evakuovali 52 osob (37 dětí a 15 vedoucích). Starosta obce Nebahovy jim poskytl prostory i s lehátky v kulturním domě. Hladina potoka přes noc klesla a děti i vedoucí se dnes ráno vrátily do tábořiště.

I přes...

Foto: Pani Zdeňka Havlíková ukazuje hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, odkud se přihnala voda, která odnesla část domu (238.39 KB) 3.07.2009

S likvidací následků povodní v Jihočeském kraji pomáhají hasiči a vojáci s těžkou technikou. Armáda ji nasadila například na vyčištění potoku od stromů a větví v Sudslavicích a Bohunicích. Vojáci dále pracují na zpevnění terénu a úpravě rozbahněné cesty v Záblatí, kde rozvodněný potok ze soboty na neděli kromě cesty strhnul i část domu ve svahu. „Jindy je to docela malý potůček. Dávali jsme pod malé úzké korýtko kbelík a trvalo několik minut, než natekl plný vody. V sobotu se ale zvedla voda a sebrala oba břehy," ukazuje Zdeňka Havlíková na tři metry hlubokou vymletou propast pod polorozpadlým domkem s garáží.

Tuny naplavenin a kamení doslova těží armádní...

2.07.2009

Při českém předsednictví Radě Evropské unie se Jihočeši zviditelnili. Kraj pořádal k předsednictví řadu akcí. Pozornost Evropy na jihočeský region přitáhlo březnové neformální setkání ministrů zahraničí unie v Hluboké nad Vltavou. „Především od členů evropské komise mám pozitivní reakce. Komisaři se k českému předsednictví vyjadřují velmi kladně," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Úspěšná byla pro Jihočechy Komise COTER výboru regionů v Táboře, na které se podařilo představit projekt strategie pro železnou oponu. Podporu jí vyslovila i bývalá eurokomisařka pro regionální rozvoj Danuta Hübnerová. „Podařilo se nám ji přesvědčit, že ta strategie je důležitá nejen...

« Předchozí        Aktuální stránka: 349/504        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku