Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (121.15 KB) 11.08.2009

Už počtvrté se stejně jako v minulých letech v prostoru bývalého hraničního přechodu Šejby - Harbach sešlo v sobotu na pět stovek sousedů z jižních Čech a Rakouska. Společné setkání zorganizovaly obce Horní Stropnice a Harbach. Sousedské setkání na hranici zahájili krátkým úvodním slovem starostové obou příhraničních obcí: Gerhard Pichler a Václav Kučera. Jako hosté se akce zúčastnili také radní Jihočeského kraje František Štangl a tlumočnice a koordinátorka projektu Kulturní most Hermína Mocová. Odpolední pohoštění zpestřily lázeňský hudební orchestr z Moorbadu Harbach a trhosvinenská hudební skupina S.A.M. Setkávání spoluobčanů z příhraničních obcí Horní Stropnice a Harbachu v...

11.08.2009

Od zítřka do 30. září mohou nejen čtenáři zhlédnout v 1. patře budovy Jihočeské vědecké knihovny v Č. Budějovicích putovní výstavu Místa utrpení, smrti a hrdinství - vězni z českých zemí v nacistických koncentračních táborech.

Expozici, kterou spolu s Historickou skupinou Osvětim a Památníkem Terezín pořádá KÚ Jihočeského kraje, zaštítil svým jménem hejtman Jiří Zimola. Na osmadvaceti panelech je slovem i obrazem znázorněna specifičnost vybudovaných koncentračních táborů, káznic a věznic od nástupu nacismu.

Ten první vznikl v Dachau v jižním Bavorsku už v březnu 1933, následovaly Sachsenhausen, Buchenwald, Mathausen, Gross-Rosen, Flossenbürg, Natzweiler, Ravensbrück...

5.08.2009

Až do 31. srpna mohou v rámci výzvy Společnosti tří zemí žádat fyzické i právnické osoby, občanská sdružení, neziskové organizace a další subjekty se sídlem v Jihočeském kraji o příspěvek na projekty, týkající se přeshraničních akcí a neinvestičních projektů zaměřených především na mládež, vzdělávání, kulturu, sociální péči, ale také na projekty v ostatních oblastech, které nejsou dostatečně podporovány z jiných zdrojů či programů a přispívají k rozvoji spolupráce a propojování regionů Horní Rakousy, Dolní Bavorsko a Jihočeský kraj.

Příspěvky jsou limitovány částkou 50 000 korun a pro jejich přiznání se nevyžaduje vlastní finanční spoluúčast žadatele. Výběr projektů nebo...

4.08.2009

Celková suma požadavků jihočeských obcí na pokrytí prvotních nákladů při akutním řešení povodňové situace převyšuje o 1, 5 milion korun ze státní dotace uvolněných osm milionů. Jihočeský kraj proto požádal o pokrytí tohoto rozdílu a dofinancování Ministerstvo financí České republiky.

Na 9,5 milionu korun se vyšplhaly prvotní náklady 42 jihočeských obcí, které si vyžádaly červencové povodně. Tuto částku použily obce na bezprostřední provedení záchranných, případně likvidačních prací, jako například nákupy balené pitné vody, dezinfekčních prostředků, použití vysoušečů zdiva, odvlhčovačů, čerpadel, vyprošťovacích zařízení na odklízení suti a likvidaci naplavenin.

S...

Foto:  Prezentace historie Hrádku ředitelem NPU Č. Budějovice Petrem Pavelcem (113.19 KB) 3.08.2009

Nové Hradní muzeum začíná vznikat na druhém zámeckém nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov v patrovém palácovém objektu tzv. Hrádku. Dnes položili zástupci NPÚ - územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích - a správy zámku základní kámen následné přestavby. „Jihočeský kraj podporuje projekty, které rozšíří turistickou nabídku v regionu a zvýšují tak jeho návštěvnost, a to zejména v zimních měsících. Hradní muzeum totiž bude dalším samostatným zámeckým okruhem s celoročním provozem," uvedl radní Jihočeského kraje pro kulturu a památkovou péči František Štangl.

Devětadvacet místností oživlého Hrádku se stane, jak říká ředitel Národního...

Foto: Účast na vernisáži tematické výstavy přijal za Jihočeský kraj krajský radní František Štangl a tlumočnice Hermína Mocová (126.85 KB) 3.08.2009

Výstavu Landscape contemporary aneb Krajina ve změnách mohou od minulého týdne zhlédnout turisté a návštěvníci špitálního kostela v rakouské Weitře. Své práce zde až do 16. srpna vystavuje jedenáct předních rakouských výtvarníků ze společnosti pro umění a kulturu NÖART.

"V Jihočeském kraji pořádáme řadu letních výtvarných sympózií. Na jednom z posledních se sešlo jedenáct výtvarníků na Nových Hradech. Do budoucna bychom mohli právě na rakousko-české hranici vytvořit společné mezinárodní setkání umělců," uvedl radní Jihočeského kraje pro kulturu a památkovou péči František Štangl, který se slavnostního zahájení zúčastnil.

Foto: Pohled do interiérů novostavby mateřské školy v Suchdole nad Lužnicí (109.72 KB) 3.08.2009

Nejen v českobudějovické mateřské školce U sv. Josefa zesiluje o prázdninách stavební ruch. Důvodem je rozšíření stávajících prostor školky tak, aby se ke stávajícím padesáti mohlo co nejdříve připojit dalších 25 dětí. Mateřská školka Kongregace Školských sester de Notre Dame je jednou z pětatřiceti na jihu Čech, které dostaly na navýšení kapacity mateřských škol od Jihočeského kraje finanční podporu v celkové sumě 19 milionu korun.

„Místa ve školkách chybí ve velkých městech i malých obcích. Už v našem volebním programu jsme měli, že budeme podporovat vznik dalších míst a rozšiřování kapacit mateřských škol," uvedl Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje. Ten...

Foto:Honorární konzul České republiky v Miláně Giorgio Franco Aletti  (124.89 KB) 31.07.2009

Jihočeské památky nebo divadelní představení Rusalka před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově měli na programu návštěvy na jihu Čech honorární konzul České republiky v Miláně Giorgio Franco Aletti se svojí manželkou. Na včerejším setkání s krajským radním Františkem Štanglem vyslovil zájem o česko- italskou spolupráci v oblasti kulturní dědictví našeho regionu nebo například sportu.

„Poznal jsem, že máte velké množství barokních staveb, ale i drobné sakrální architektury, která jedinečným způsobem dotváří duchovní bohatství krajiny. A to mě zajímá," uvedl při setkání Franco Aletti. Jako určitá konekrétní výzva zazněla z jeho úst také nabídka účasti našeho...

29.07.2009

Významných mezinárodních úspěchů dosáhli v době prázdnin, během července, žáci českobudějovického Gymnázia Jírovcova, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj.

Nejlepší středoškoláci-biologové pobývali od 12. do 19. července v japonské Tsukubě na Mezinárodní biologické olympiádě, kde nyní již bývalá žákyně letošní oktávy Tereza Nedvědová získala stříbrnou medaili, kterou obdrželi soutěžící, umístění od 24. do 69. místa. Do Tsukuby se sjelo přes 80 zemí, každá vyslala čtyři reprezentanty.

Zatímco většina letošních maturantů nyní odpočívá, cestuje nebo chodí na brigádu, čerstvý absolvent Jan Matějka z oktávy až do 22. července počítal, a to v německých Brémách, kde se od...

« Předchozí        Aktuální stránka: 364/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku