Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Snímek z videoreportáže (87.95 KB) 28.08.2009

Jihočeský kraj navštívil ve čtvrtek prezident České republiky Václav Klaus. Videoreportáž z návštěvy prezidenta České republiky Václava Klause u hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje a následné prezidentovo vyjádření k podpisu Petice za zdravou Šumavu a podpoře proti kůrovcové kalamitě si můžete prohlédnout v rubrice Petice Za zdravou Šumavu, kde se můžete také seznámit s texty petic a spustit i videospoty, podporující podpis obou vyhlášených petic.

 

Ilustrační foto (122.66 KB) 28.08.2009

Jihočeské letiště České Budějovice, a.s., postupně likviduje staré ekologické zátěže, které zůstaly v areálu letiště jako nechtěné dědictví po armádě. V průběhu letních měsíců bylo zlikvidováno pět nádrží původně určených pro skladování pohonných hmot do vojenských letadel.

„Nádrže o objemu 100 metrů kubických bylo třeba nejprve vykopat a vyjmout ze země, rozebrat a jednotlivé části ekologicky zlikvidovat. Sanační práce, na nichž společnost Jihočeské letiště České Budějovice úzce spolupracovala s inspekcí životního prostředí, stály téměř jeden a půl milionu korun," upřesňuje ekolog společnosti Pavel Vochozka.

Na druhé straně promyšlený ekologický přístup...

27.08.2009

Nejen děti a jejich rodiče si mohou přijít v neděli odpočinout a užít si celodenní zábavný a hravý program v letním amfiteátru na výstavišti Země živitelka. Předposlední den prázdnin (30. srpen) se tentokrát v rámci trvání agrosalonu stal Dnem Jihočeského kraje.

Ještě před vstupem do země pohádek, čar a kouzel, si budou moci děti vyrobit čarodějnou hůlku, pirátskou pásku nebo prověřit svoji zručnost v takzvaném facepaintingu - tedy malování ornamentů za pomoci profesionálních barev a štětce na tvář. Dospěláci jsou zase zváni na Den zdraví, kdy si mohou nechat bezplatně změřit výši hladiny cholesterolu, cukru v krvi, krevního tlaku a pulsu.

V doprovodném kulturním...

27.08.2009


Ze tří různě dlouhých tras si budou moci vybrat příznivci cykloturistiky, kteří v sobotu 12. září přijedou do Písku na oficiální uzavření cykloturistické sezóny v Jihočeském kraji, které pod názvem „Okolo Písku" připravily Svazek obcí regionu Písecko a Nadace Jihočeské cyklostezky.

„Zkrácená třicetikilometrová trasa je připravena pro rodiče s dětmi, další dvě měří 54 a 75 kilometrů," řekl na dnešní tiskové konferenci na Krajském úřadu Jihočeského kraje starosta Písku Miroslav Sládek, který je předsedou správní rady Nadace Jihočeské cyklostezky.

Pořadatelé očekávají účast mezi 200 až 400 cyklisty, to podle toho, jaké bude počasí. Protože...

27.08.2009

Před zahájením mezinárodního agrosalonu Země živitelka navštívil prezident České republiky Václav Klaus hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu. V osobním jednání se jednoznačně shodli na tom, že situace rozšířeného kůrovce na Šumavě se musí řešit okamžitě.

"Jsem rád, že pan prezident jako první podepsal petici Za zdravou Šumavu, pod kterou se mohou od dnešního dne podepisovat také návštěvníci výstavy," uvedl po přijetí prezidenta ČR na KÚ Jčk hejtman Zimola.

Více informací je v rubrice Jihočeský kraj na Zemi živitelce 2009 nebo v rubrice ...

27.08.2009


Šestnáct politických stran se bude v předčasných volbách do sněmovny (9. a 10. října) ucházet na jihu Čech o hlasy voličů. Je to o tři méně než v parlamentních volbách v roce 2006. Kandidátní listiny zmocněnci stran doručili v zákonné lhůtě do 16:00 do středy 26. srpna.

Seznam politických stran, které kandidátní listiny podaly, je zveřejněn v rubrice Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2009.

27.08.2009

Jednání bude zahájeno v 10:00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu Prachatice, Velké nám. čp.3. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná.

Návrh programu:
1. Prezentace Jihočeského kraje během předsednictví ČR Radě EU - zpráva o realizaci (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1023/2009)
2. Pracovní program na léta 2010-2013 ve smyslu platné dohody o spolupráci mezi Dolním Rakouskem a kraji Jihomoravský, Jihočeský a Vysočina (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1061/2009)
3. Dohoda o ukončení platnosti smlouvy (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1093/2009), dodatečně
4. Změna v úkolech svěřených uvolněným členům Zastupitelstva Jihočeského kraje (J. Zimola, mat. č. RK...

Foto: V pohádkovém kvízu děvčata s hejtmanem Zimolou soutěžila o helmu (161.37 KB) 26.08.2009

Na dětském táboře v Soběnově se rekreují děti z dětských domovů. Nejen z těch jihočeských se jich sem sjelo více než šedesát. V úterý se za nimi vydal na návštěvu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Vedoucím tábora předal 25 cyklistických helem, o které budou děti na táboře soutěžit.

Jednu helmu mohly děti vyhrát ještě při návštěvě hejtmana. Skupince, která se zrovna bavila u skákacího hradu dal hejtman malý test ze znalosti pohádek. Dívka, která první správně odpověděla, helmu vyhrála. Prý jí nevadí, že na helmě je nápis Milujeme jižní Čechy. „Jsem z jihomoravského kraje, ale na kole jezdím ráda a helmu určitě nosit budu. Líbí se mi. A v Jihočeském kraji na...

Na bránu střílí Jan Jílek (starosta Jankova a také prvoligový fotbalový rozhodčí), v pozadí přihlíží hejtman Jiří Zimola. (103.65 KB) 26.08.2009


Vítězem 2. ročníku fotbalového turnaje v Hluboké nad Vltavou "Výkop pana starosty", jehož pořadatelem je společnost Vodovody a kanalizace Jižní Čechy (VaK JČ), se v úterý stalo mužstvo pořadatele, které ve finále přehrálo výběr starostů Táborska 3:2. V boji o třetí místo uspěl výběr Krajského úřadu Jihočeského kraje (obhájce loňského prvenství), který vyhrál nad starosty Jindřichohradecka 3:1. Turnaje se zúčastnil také hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který měl původně reprezentovat krajský úřad, ale těsně před losováním byl přemluven starosty, reprezentující Jindřichohradecko, aby nastoupil v jejich týmu.

Pořadí: 1. Vak JČ, 2. starostové Táborska, 3....

« Předchozí        Aktuální stránka: 365/528        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku