Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Hejtman Jiří Zimola při besedě se studenty třetího ročníku gymnázia v Jindřichově Hradci (112.20 KB) 27.05.2009

Radní Jihočeského kraje včera jednali na výjezdním zasedání v Národním muzeu fotografie v Jindřichově Hradci. Hejtman Jiří Zimola si ještě před jednáním prohlédl budovu místního gymnázia Vítězslava Nováka, které sám před dvaceti lety absolvoval. Odpoledne po jednání krajské rady hejtman Zimola v doprovodu náměstkyně Ivany Stráské a radního Jaromíra Slívy navštívil Domov důchodců Otín.

Na jindřichohradeckém gymnáziu druhý týden skládají čtvrťáci a studenti oktávy maturity. Hejtman je nechtěl rušit při soustředění na zkoušku dospělosti a vydal se na prohlídku půdní vestavby v budově. „Dobře si pamatuji z dob svého studia, že na půdě byly krásné, ale nevyužívané...

26.05.2009


Téměř sedmdesát tisíc injekčních stříkaček loni vyměnili v rámci výměnného programu pracovníci Kontaktního a doléčovacího centra pro drogovou závislost Háječek v Českých Budějovicích. Denně pak poskytují základní hygienický a poradenský servis, sociální a další služby průměrně čtyřiceti a více klientům, jejich počet každým rokem roste, přibývají hlavně mladí. Cílovou skupinou jsou uživatelé nelegálních návykových látek bez ohledu na způsob aplikace, děti a mládež ohrožená drogami (experimentující), rodiče, partneři uživatelů drog i ostatní veřejnost.

„Čísla, která toto občanské sdružení vykazuje, jsou velmi varující a nelze před nimi zavírat oči. O to víc se...

26.05.2009

Vynikajících výsledků dosáhli v uplynulých dnech v několika prestižních soutěžích žáci Základní umělecké školy B. Jeremiáše České Budějovice. V soutěži ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, vyhlašované každoročně pro ZUŠ, letos v oboru hry na flétnu obsadily první místo Klára Škodová a Markéta Dubská.V mezinárodní soutěži Českého rozhlasu Concertino Praga si výborně vedlo kvarteto A. Vargová (flétna), Z. Hanzlíková (flétna), K. Škodová (flétna) a B. Brabcová (klavír), které v oboru komorní hra zvítězilo.

„Všichni tito soutěžící jsou ze třídy Petra Riese. Toto komorní těleso bude naší školu reprezentovat na koncertě vítězů v pražském Rudolfinu a také příští...

Foto aktualita (126.99 KB) 26.05.2009

K prvním narozeninám svého znovuotevření si českokrumlovský Fotoateliér Seidel daruje očekávanou databanku digitalizovaných skleněných destiček z rozsáhlého fotografického archivu Josefa a Františka Seidlových. Českokrumlovský rozvojový fond získal evropské finance z programu Cíl III na přeshraniční projekt Databanka společné historie Šumavy a Bavorského lesa. Díky částce 770 707 EUR může Museum Fotoateliér Seidel během příštích tří let zpracovat důležitý odkaz kulturního a duchovního dědictví našeho regionu v podobě 140 tisíc fotografických snímků od konce 19. do poloviny 20. století.

„Museum získalo prostředky už ve třech projektech, které obdržely podporu z...

25.05.2009

Vznik šesti nových krajských policejních ředitelství a čerpání finančních prostředků z Evropských fondů, to byla hlavní témata pátého zasedání Rady Asociace krajů České republiky. Hejtmani se na své společné jednání sjeli do Českého Krumlova. Mezi pozvanými hosty byl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška a policejní prezident Oldřich Martinů.

Do konce roku 2011 mají nová ředitelství policie vzniknout v šesti krajích, kde dosud nejsou krajské policejní správy. Tedy v Olomouci, na Vysočině, ve Zlíně, v Karlových Varech, Pardubicích a Liberci. O plánech hejtmany informoval policejní prezident Oldřich Martinů, který dodal, že policie se tak přizpůsobí krajskému dělení...

25.05.2009

Myšlenky objevitele tří zákonů o pohybu planet a zakladatele nebeské mechaniky Johanna Keplera přiblíží v úterý 26. května přednáška Aleny Šolcové z ČVUT Praha. Procházka hvězdným světem německého astronoma a matematika začíná v 19 hodin v sále českobudějovické Hvězdárny a planetária, která je zřizovanou organizací Jihočeského kraje. Přednáška Johannes Kepler a nová astronomie, kterou doplní počítačová projekce, je příspěvkem hvězdárny k letošnímu Mezinárodnímu roku astronomie. Letos uplyne zároveň čtyři sta let od vydání Keplerova nejvýznamnějšího spisu Astronomia Nova (1609).

Podle slov ředitelky českobudějovické Hvězdárny a planetária Jany Tiché vyvolala už minulá...

25.05.2009

O možnostech posílení cestovního ruchu v oblasti Lipenska a vzájemné spolupráci jednali v pátek v hotelovém wellnes komplexu ve Frymburku radní Jihočeského kraje František Štangl, ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Jitka Fatková a Luboš Krejza, ředitel společnosti Lipno Servis. Ta bude mít také svého zástupce v pracovní skupině pro zpracování nové strategie cestovního ruchu Jihočeského kraje.
Prostřednictvím katalogů Zimní a Letní dovolená v české a německé jazykové mutaci prezentovala v loňském a letošním roce Jihočeská centrála cestovního ruchu Lipensko jako jednu z turisticky atraktivních destinací. Ve spolupráci s Horními Rakousy pořádá motivační dvoudenní...

Foto aktualita (74.56 KB) 25.05.2009

O víkendu propuklo na lipenské přehradě sportovní klání Grand Prix závodů dračích lodí. Do posádky Press Teamu zasedl i hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Nejdříve se na in-linech projel s potomkem, a pak se ve slušném tempu zahřál sám. Letos odjelo 75 startujícíh posádek v 27 sestavách zatím tři závody Lipenského mistrovství dračích lodí z cellkových deseti.

 

Ilustrační foto (218.33 KB) 25.05.2009

Více peněz, než bylo původně v plánu, rozdělil kraj základním a mateřským školám na podporu dopravní výchovy. V březnu letošního roku vypsal grantový program, jehož cílem bylo podpořit a umožnit širší účast dětí mateřských a základních škol celého regionu na výuce na dětských dopravních hřištích. V rámci grantu se ale nakonec sešlo více žádostí, než kolik činila původně vypsaná částka 180 000 korun.

„Děti patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu a dopravní hřiště jsou tím nejlepším místem, kde se mohou naučit na silnicích pohybovat. Nechtěli jsme proto některým tuto možnost upřít, a tak jsme hledali cestu, jak přispět na dopravní výuku všem. Jsem...

« Předchozí        Aktuální stránka: 367/512        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku