Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (18.66 KB) 12.10.2016

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje je i v letošním roce propagátorem projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13. - 16. října 2016) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.
Letošní motto zní: „Pomáhám, protože chci...".
Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce...

Foto aktualita (111.92 KB) 12.10.2016

Na území Dolního Rakouska může zasahovat sanita s jihočeskými záchranáři, stejně jako se naši jižní sousedé dostanou k pacientům na jihu Čech. Na místo zásahu prostě vyjedou ti, kteří k němu mají nejblíže. A stejně tak je dopraví do nejbližšího, či nejoptimálnějšího zdravotnického zařízení. Platnost memoranda, které tuto přeshraniční spolupráci záchranných služeb umožňuje, podepsali jihočeský hejtman Jiří Zimola a jeho dolnorakouský protějšek Erwin Pröll s tím, že není časově omezena.


Hejtman Zimola: Peníze nejsou priorita, důležité je lidské zdraví


„Jsem velmi...

Foto aktualita (41.92 KB) 11.10.2016

Podzimní výlovy rybníků už jsou tady. Hlavním centrem jsou tradičně jižní Čechy. Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru těchto akcí. Sledovat rybáře při práci, sítě plné ryb a další ukázky rybářského řemesla, to je pro každého návštěvníka výlovu zajímavý zážitek. Pokud uvažujete, že byste na výlov některého z velkých i menších rybníků v jižních Čechách dorazili, přinášíme vám přehled míst, kde se letos odehrají.
Hned tento týden, ve dnech 14. - 16. října 2016 ožije slavnostním výlovem hráz největšího českého rybníka Rožmberk. Buďte s námi u toho! Uvidíte nejen tradiční rybářské řemeslo v praxi, ale...

Foto aktualita (398.47 KB) 10.10.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

...

Foto aktualita (97.09 KB) 10.10.2016


V Českých Budějovicích se představili hráči i hráčky, kterým patří budoucnost


Podpora volejbalu v Jihočeském kraji není náhodná. Za posledních 20 let se zde vytvořila silná tradice bojů mužů z VK Jihostroj České Budějovice o tuzemský titul a také ženy v jižních Čechách u sítě za stejnou dobu o dost přidaly. V Českých Budějovicích se letos podruhé uskutečnil mezistátní Turnaj olympijských nadějí, který byl podpořený i z programu Jižní Čechy olympijské.
„Letošní Turnaj olympijských nadějí u nás hráli kluci a holky z kategorie kadetů, kteří budou mít v prosinci a lednu kvalifikace na mistrovství Evropy své kategorie. Turnaj se pořádá...

Foto aktualita (267.55 KB) 10.10.2016

Program Jižní Čechy olympijské letos podpořil i projekt Českého volejbalového svazu Minivolejbal v barvách, který se rozjížděl někdy kolem roku 2010 a stal se pravidelnou součástí volejbalové sezony. Kraje pořádají kvalifikace a nejlepší celky postupují do oblastního finále. Ta se hrají dvě. Z nich mají nejlepší možnost startovat na celostátním finále. Minivolejbal hrávají děti ze základních škol.
„My jsme tady z pověření volejbalového svazu letos jedno oblastní finále pořádali. Přijeli k nám zástupci Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského i Libereckého kraje," přiblížil šéftrenér mládeže ve Volejbalovém klubu Jihostroj České Budějovice Vojtěch Zach....

Foto aktualita (119.59 KB) 7.10.2016

Děti si rády hrají a rády se baví, což v Dačicích dobře vědí. Pořádají tu proto četné akce věnované právě dětem. Stále větší oblibě se dnes těší Házení kozla z věže se zajímavým úvodním průvodem. Novější historii má Prázdninové hraní Pod Lipkami, které letos v Dačicích vylepšili o podporu z programu Jižní Čechy olympijské. Oblíbené je i cukrování, zábavné odpoledne pro děti i dospělé.
„Nebojte se, živého kozla tu z věže neházíme. Je to plyšová náhražka. Než sletí z ochozu věže dolů, je tady program s průvodem v dobových kostýmech a pohádkami i historickým šermem. To se dětem líbí," uvedla vedoucí kulturního domu v Dačicích Romana Bártů. Přece jen však není...

Foto aktualita (64.96 KB) 7.10.2016

Nabídka sportů pro žáky základních škol je v Českých Budějovicích a okolí velká. Mají možnost hrát většinou hned v několika klubech hokej, fotbal, házenou i volejbal a mohou si vyzkoušet další sporty včetně individuálních. Volejbalisté však mají problém získat zájemce do přípravky vyřešený. Pomohl jim k tomu nápad zkušeného trenéra i manažera volejbalistů EGE České Budějovice Bohuslava Chába. Letos k vylepšení projektu využili prostředky z programu Jižní Čechy olympijské.
„Dohodli jsme se před několika lety na osmi základních školách a zavedli jsme pro žáky druhých a třetích tříd kroužek volejbalu. Když kluci ve škole v kroužku skončí, často chtějí hrát volejbal dál a...

7.10.2016

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským deníkem a krajskou organizací České unie sportu vyhlašuje anketu „Nejúspěšnější sportovec Jihočeského kraje roku 2016". Anketa je určena jednotlivcům a sportovním kolektivům reprezentujícím sportovní kluby s působností v Jihočeském kraji. Vyhlašovanými kategoriemi ankety jsou jednotlivci, kolektivy, sportovci se zdravotním postižením, objev roku a pravidelně je nominován i jeden zasloužilý sportovec do Jihočeské síně sportovní slávy.
Kandidáty mohou navrhovat krajské svazy střešních organizací, zástupci Jihočeského všesportovního...

« Předchozí        Aktuální stránka: 38/507        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku