Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Už při prvním společném setkání všech tří subjektů se rozvinula podnětná diskuse. Na snímku hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. (150.12 KB) 19.05.2009

Výsledkem včerejšího jednání mezi hejtmanem Jihočeského kraje a představiteli zaměstnavatelů, podnikatelů a odborů bylo dosažení shody o ustavení krajské Rady hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje (dále jen „RHSD Jčk"), která by měla být obdobou ústřední Rady hospodářské a sociální dohody na vládní úrovni tzv. tripartity.

Jde o historicky první akt založení takto definovaného společného dobrovolného, dohadovacího a iniciativního orgánu Jihočeského kraje, odborů a zaměstnavatelů pro tripartitní vyjednávání. Cílem nově vytvořeného regionálního orgánu bude dosáhnout shody v zásadních otázkách hospodářského a sociálního rozvoje, vytvoření modulu...

18.05.2009

Ve dnech 23. - 24.5.2009 se bude konat setkání pěstounských rodin Jč kraje v Centru Česká Kanada v Kunžaku. Setkání se zúčastní 14 rodin se 62 dětmi, celkem s dalšími pracovníky z KÚ a MÚ J. Hradec a dobrovolníky cca 100 osob. O děti se budou starat dobrovolníci z farmy ÚSP Pístina, kteří pro děti připraví program, pro pěstouny je připravena v sobotu od 14 - 16 hodin přednáška o výchovných problémech a následovat bude do 18 hodin povídání o dětech. Večer bude táborák a v neděli dopoledne výlet po okolí Kunžaku.

18.05.2009

Společnost Google vyhlásila v České republice program Google Grants. Google Grants je jedinečný nepeněžní dotační program, který umožňuje vybraným neziskovým organizacím bezplatnou inzerci v systému Google AdWords. Téma pilotního kola tohoto grantu je: "Usnadněte lidem v Čechách život tím, že jim umožníte přístup k informacím, které potřebují." V rámci tohoto grantu si mohou požádat neziskové organizace, které se zaměřují např. na dobrovolnictví a práce v komunitách, podporu mládeže a programy pro mládež, zdraví,.. apod.

Google Grants umožní těmto organizacím oslovit a informovat spolupracovníky a dárce na stránkách Google prostřednictvím systému AdWords. Vítěz...

Foto aktualita (156.54 KB) 15.05.2009

Výstavu Fishtech, která prezentuje především zařízení a přístroje určené k chovu a zpracování ryb, zahájil včera ve Vodňanech hejtman Jiří Zimola. Příznivcům Petrova cechu popřál, aby se rybaření, rybám a rybářům v Jihočeském kraji - coby rybářské mecce - dařilo přinejmenším tak jako v minulosti. Včerejším otevřením expozice začal třídenní letos už 19. ročník Vodňanských rybářských dní.

Foto aktualita: Základní kámen (223.27 KB) 15.05.2009

Strakonická nemocnice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, zmodernizuje a dostaví chirurgický pavilon a vybuduje jedno operační centrum namísto současných dvou. Na základní kámen této přestavby a rekonstrukce včera symbolicky poklepali hejtman Jiří Zimola a náměstkyně Jihočeského kraje Ivana Stráská. „Úroveň lékařské péče o pacienty se odvíjí především od kvalitního zázemí personálu zdravotnického zařízení. Také proto jsou investice do zdravotnictví jednou z priorit Jihočeského kraje. Výstavbě chci popřát pevné základy a pacientům paradoxně proti zájmu nemocnice, aby mohli její lůžka opouštět co nejdříve," uvedl s úsměvem hejtman Jiří Zimola.

Na šesti...

Foto aktualita (144.10 KB) 15.05.2009

Novou kamennou promenádou, která propojí pěší okruh kolem historického jádra Písku, se pyšní obnovené Bakaláře. Zrenovované prostranství včera dopoledne společně se starostou města slavnostně otevřel hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

„Vítám regeneraci tohoto veřejného prostranství především proto, že jsem od začátku zaznamenal doprovodné výrazy občanské nespokojenosti. Nakonec se ukazuje, že tento prostor je kvalitně rekonstruován, a to dokonce s připomínkou na archeologické vykopávky a historické momenty ve městě," uvedl Zimola s tím, že z hlediska rozvoje Jihočeského kraje jde o další střípek, který přispěje k rozvoji cestovního ruchu. Kromě nové cesty,...

Foto aktualita (148.94 KB) 15.05.2009


Včera se v Hluboké nad Vltavou konala Evropská konference obcí u příležitosti českého předsednictví EU a 12. konference hornorakouských obcí. Pozvání přijali představitelé Rakouského svazu obcí včetně jejich předsedy Helmuta Mödlhammera a honorární konzul Ludwig Scharinger. Za jihočeskou stranu se účastnil hejtman Jiří Zimola, někteří radní a členové Svazu měst a obcí Jihočeského kraje.

"Včerejší konference byla další významnou akcí po březnovém zasedání šéfů diplomacií zemí Evropské unie, kterou jako příspěvek českému předsednictví v kraji pořádáme. Tentokrát ale neplánujeme žádná zvláštní bezpečností opatření," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola....

15.05.2009

Nejúspěšnějšími mladými stepaři se na 12. ročníku Mistrovství České republiky v dětských country tancích, které se konalo v Prachaticích, stali reprezentanti pražských souborů. V soutěži, kterou připravily prachatický dům dětí a mládeže a zdejší country taneční skupina Mary Lou, získali celkem dvanáct medailí (šest zlatých, dvě stříbrné a čtyři bronzové). Za ně se zařadili Hodonínští se šesti (1-3-2), Pardubičtí se třemi (1-1-1) a Strakoničtí s dvěma (0-2-0) cennými kovy. Jedna bronzová medaile putovala také do Jaroměře nad Rokytnou.

Výsledky:

  • free style mladší - 1. K. Ryšavá (Virginia Pardubice), 2. T. Ryšavá (Virginia Pardubice), 3. V....
14.05.2009

Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic informuje o aktuálním stavu nezaměstnanosti na území Jihočeského kraje. V dubnu 2009 míra registrované nezaměstnanosti klesla oproti předcházejícímu měsíci a dosáhla v kraji hodnoty 6,5 % ( ženy 7,7 %; muži 5,7 %). V rámci České republiky patří území Jihočeského kraje stále k oblastem s podprůměrnou úrovní nezaměstnanosti. Ve srovnání s průměrem České republiky (celkem 7,9 %; ženy 9,0 %; muži 7,0 %) je v kraji nezaměstnanost o 1,4 procentního bodu nižší. Mezi ostatními kraji zaujímáme třetí příčku s nejnižší úrovní nezaměstnanosti hned po Hlavním městě Praze (2,7 %) a Středočeském kraji (5,6 %).

K...

« Předchozí        Aktuální stránka: 381/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku