Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

12.02.2009

Nová agenda územní soudržnosti by se měla zaměřit na odstraňování bariér. František Štangl, člen Rady Jihočeského kraje, navrhl Evropské komisi, aby připravila strategii pro překonání důsledků železné opony ve střední Evropě. Komise by také měla motivovat regiony členských států, aby vytvářely integrované rozvojové strategie a nezaměřovaly se pouze na využívání jednotlivých fondů. Takové jsou nejdůležitější závěry ze semináře „Politika soudržnosti 2014+", který v rámci konceptu CzechReg Days ve středu 11. února v budově Výboru regionů uspořádala zastoupení českých krajů v Bruselu.

Seminář Politika soudržnosti 2014+ moderoval Oldřich Vlasák (EPP-ED/CZ). Za...

12.02.2009

Železniční podjezd ve Vimperku, který jako problémový bod znají velmi dobře zejména řidiči kamionů, se dočká opravy. Práce by měly být zahájeny přibližně letos v květnu a ukončeny v listopadu 2010.
„Podjezd je se svou malou výškou vážnou překážkou na silnici od hraničního přechodu Strážný do vnitrozemí," uvedl na tiskové konferenci jihočeský hejtman Jiří Zimola.
Prostor mezi vozovkou a tratí je pouhých 3,86 metru a je nedostačující hlavně pro nákladní vozidla, která zde každoročně způsobují řadu nehod s dopadem na mostní konstrukci. Při každé takové havárii musí být uzavřena nejen silnice II/145, ale i trať Českých drah, aby se mohly provést potřebné opravy...

10.02.2009


Představitelé sedmi jihočeských měst a obcí, strakonická základní organizace Svazu bojovníků za svobodu a čtyři jednotlivci převzali dnes na krajském úřadu z rukou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly a představitelů ministerstva obrany ocenění a plakety za péči o válečné hroby a pietní místa v jižních Čechách.
„Je dobře, že stále jsou obce, města, organizace i jednotlivci, kteří se starají o to, aby se na ty, kteří ve válkách položili své životy, nezapomnělo. Díky tomu se nezapomene ani na historii," zdůraznil hejtman Jiří Zimola.
Například Jindřichův Hradec má v evidenci 263 válečných hrobů a pietních míst, Strakonice mají v 35 lokalitách 90 válečných...

9.02.2009

V bavorském Breitenbergu se v pátek dopoledne uskutečnilo tradiční Setkání na hranici. Účastnil se ho Jihočeský hejtman Jiří Zimola, vysoce postavení dolnobavorští politici, členové Spolkového parlamentu a zástupci Bavorského parlamentu v Mnichově. Hlavním tématem setkání byla diskuse nad vytvořením velkého evropského regionu. V něm by spolupracoval Jihočeský kraj, Dolní Bavorsko, Dolní a Horní Rakousko. Příhraniční regiony by měly více než doposud spolupracovat například při společném plánování dopravní infrastruktury, čerpání finančních prostředků z EU, prohlubovat spolupráci v oblasti kultury či cestovního ruchu.
Přítomní politici se shodli, že je potřeba v nejbližší...

9.02.2009

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola dnes ve 13.00 hodin v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích pokřtí knihu o Šumavě. Publikace s názvem Stav, vývoj a management lesních ekosystémů v průběhu existence NP Šumava, autorů prof. RNDr. Stanislava Vacka, DrSc a prof. Ing. Viléma Podrázského, CSc, je členěna do deseti samostatných kapitol. Nejdůležitější částí publikace je kapitola číslo III - „Analýza vývoje ochrany lesních ekosystémů v Národním parku (NP) Šumava" - kde se podrobně analyzuje vývoj ochrany lesních ekosystémů v NP Šumava. V této kapitole je také zmíněn NP Bavorský les, který navazuje na toto území z německé strany.
Autoři v knize vysvětlují dva...

9.02.2009


Také pro letošní rok připravil Krajský úřad Jihočeského kraje pravidelná setkání představitelů krajské samosprávy a krajského úřadu se starosty všech obcí Jihočeského kraje, která začala již v roce 2003.
Jako první se uskuteční setkání se starosty obcí Českobudějovicka a Českokrumlovska, a to již tento čtvrtek 12. února od 10 hodin v českobudějovickém hotelu Gomel.
„Na začátku setkání se uskuteční představení nově zvolené krajské reprezentace, vzešlé z říjnových voleb. Poté budeme hovořit o činnosti krajského úřadu, zejména o grantové politice a nových právních předpisech a jejich aplikaci, o územním plánování a o datových schránkách, do kterých se od...

9.02.2009

Ve čtvrtek 12. února se v Jihočeském muzeu měla uskutečnit beseda s překladatelem a publicistou Josefem Rauvolfem na téma Šumavské pověsti. Z důvodu onemocnění lektora se však beseda NEKONÁ.

9.02.2009

Do 15. března je možné nominovat dobrovolníky Jihočeského kraje na tradiční cenu Křesadlo za rok 2008, jejíž vyhlášení se pod záštitou jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly uskuteční v dubnu ve Strakonicích.
Letos tak budou již posedmé v Jihočeském kraji oceněni dobrovolníci, kteří věnují svůj čas a energii prospěšným aktivitám. Akci pořádají společně katovické občanské sdružení BEZ Katovice a INKANO Písek společně s Komunitní nadací Blanicko-Otavskou z Protivína.
„Za aktivity v uplynulém roce bude oceněno cenou Křesadlo pět individuálních dobrovolníků a již tradičně pak také i tým dobrovolníků, který obdrží cenu s názvem ‚Dobrá parta'," říká Romana...

6.02.2009


Od 25. února do 1. března se hornorakouský Wels opět po roce stane hlavním evropským městem úspor energií, zelené energie a efektivního využívání energetických zásob. Zdejší „Veletrh úspor energií", který se letos koná již po pětadvacáté, je celosvětově jedním z největších veletrhů na téma energetické efektivity a obnovitelné zdroje. Více než 900 vystavovatelů z třinácti zemí světa (z ČR bude pět vystavovatelů, z toho jeden z Jihočeského kraje) bude v 26 halách na ploše téměř 67 000 m² prezentovat nejnovější trendy týkající se energeticky úsporného stavebnictví, rekonstrukce staveb a vytápění.
První dva dny veletrhu jsou určeny pro odbornou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 382/504        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku