Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (148.94 KB) 15.05.2009


Včera se v Hluboké nad Vltavou konala Evropská konference obcí u příležitosti českého předsednictví EU a 12. konference hornorakouských obcí. Pozvání přijali představitelé Rakouského svazu obcí včetně jejich předsedy Helmuta Mödlhammera a honorární konzul Ludwig Scharinger. Za jihočeskou stranu se účastnil hejtman Jiří Zimola, někteří radní a členové Svazu měst a obcí Jihočeského kraje.

"Včerejší konference byla další významnou akcí po březnovém zasedání šéfů diplomacií zemí Evropské unie, kterou jako příspěvek českému předsednictví v kraji pořádáme. Tentokrát ale neplánujeme žádná zvláštní bezpečností opatření," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola....

15.05.2009

Nejúspěšnějšími mladými stepaři se na 12. ročníku Mistrovství České republiky v dětských country tancích, které se konalo v Prachaticích, stali reprezentanti pražských souborů. V soutěži, kterou připravily prachatický dům dětí a mládeže a zdejší country taneční skupina Mary Lou, získali celkem dvanáct medailí (šest zlatých, dvě stříbrné a čtyři bronzové). Za ně se zařadili Hodonínští se šesti (1-3-2), Pardubičtí se třemi (1-1-1) a Strakoničtí s dvěma (0-2-0) cennými kovy. Jedna bronzová medaile putovala také do Jaroměře nad Rokytnou.

Výsledky:

  • free style mladší - 1. K. Ryšavá (Virginia Pardubice), 2. T. Ryšavá (Virginia Pardubice), 3. V....
14.05.2009

Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic informuje o aktuálním stavu nezaměstnanosti na území Jihočeského kraje. V dubnu 2009 míra registrované nezaměstnanosti klesla oproti předcházejícímu měsíci a dosáhla v kraji hodnoty 6,5 % ( ženy 7,7 %; muži 5,7 %). V rámci České republiky patří území Jihočeského kraje stále k oblastem s podprůměrnou úrovní nezaměstnanosti. Ve srovnání s průměrem České republiky (celkem 7,9 %; ženy 9,0 %; muži 7,0 %) je v kraji nezaměstnanost o 1,4 procentního bodu nižší. Mezi ostatními kraji zaujímáme třetí příčku s nejnižší úrovní nezaměstnanosti hned po Hlavním městě Praze (2,7 %) a Středočeském kraji (5,6 %).

K...

Foto: Radní Jana Krejsová při rozhovoru s místopředsedou Košického samosprávného kraje Jánem Szöllösem (85.96 KB) 14.05.2009


Seznam čtrnácti krajem zřizovaných škol, které mají zájem o kontakt se školami Košického samosprávného kraje, předala tento týden při návštěvě slovenských partnerů představitelům tohoto kraje Jana Krejsová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu. Prvním konkrétním výsledkem by měla být spolupráce Konzervatoře České Budějovice s košickou konzervatoří.

„Společně jsme hovořili o otázkách financování škol, struktuře jejich řízení a v Českém centru jsme při prezentaci našeho kraje představili investiční a rozvojové možnosti v jižních Čechách i cestovní ruch. Velký ohlas měla prezentace otáčivého hlediště v Českém Krumlově a naše hostitele zaujala také možnost...

14.05.2009

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání jsou zveřejňovány v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu 6. zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje:

1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 25. 3. do 4. 5. 2009 (J. Zimola, mat. č. ZK 199/2009)
2....

14.05.2009


Učiň Evropu takovou, jakou ji chceš mít! Ve dnech mezi 4. a 7. červnem 2009 bude 375 milionů občanů ze 27 členských států volit své zástupce do Evropského parlamentu. Na území České republiky se uskuteční v pořadí již druhé evropské volby, a to 5. června od 14 do 22 hodin a 6. června od 8 do 14 hodin odpoledne. Občané České republiky budou volit na následující pětileté volební období 22 svých zástupců, tedy o dva méně než tomu bylo pro období 2004 - 2009.

Otázkou u většiny obyvatel však zůstává, proč jít vůbec volit? Co vlastně znamenají volby do Evropského parlamentu? Odpovědí na tyto dvě otázky a jim podobné je mnoho - Evropský parlament schvaluje dvě třetiny...

14.05.2009

V celostátní televizní soutěži, jenž nese název „ZA ŠKOLU", se ve čtvrtfinálovém klání představí také Střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí (SOŠ OTŽP) Veselí nad Lužnicí, jejímž soupeřem bude Gymnázium Jihlava.

Soutěž vysílá již od 21. listopadu Česká televize každý pátek od 17 hodin na ČT1 a určena je pro žáky druhých ročníků. Do projektu, který potrvá do června 2009, se zapojilo 16 středních škol z celé České republiky. Kromě veselské školy to bylo také Gymnázium Český Krumlov. Obě školy, které zřizuje Jihočeský kraj, se spolu utkaly v prosinci a lednu, úspěšnější byli Veselští.

„Jedná se o hru, ve které vždy dva tříčlenné...

Foto aktualita (162.69 KB) 13.05.2009


Na českobudějovickém výstavišti začal dnes již 18. ročník populární výstavy Hobby, která potrvá do neděle 17. května. Letošní ročník, který slavnostně zahájil první náměstek jihočeského hejtmana Martin Kuba, stejně jako ty předchozí opět oslovuje všechny zahrádkáře, kutily, chovatele, ale i ty, kteří chtějí získat inspiraci pro stavbu a vybavení domu, bytu, chalupy či chaty. Nabídku expozic a prezentací doplňuje prodej drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb pro zahradu a hobby, chovatele, volný čas, nechybí tradiční prodej okrasných rostlin, dřevin, sazenic a semen.

„Na ploše 22 tisíc m² se představuje 440 vystavovatelů, což vzhledem k tomu, že se...

13.05.2009

Včera se na obecním úřadě v Dívčicích sešli zástupci Jihočeského kraje, firem realizujících sanaci ekologických škod a obcí v okolí Mydlovar zasažených touto činností, aby se společně pokusili nalézt řešení neúměrného zatížení komunikací a negativního vlivu zvýšené dopravy na život lidí v dotčených obcích.

„Vnímáme, že situace obcí v okolí Mydlovar je již delší dobu neúnosná, a proto jsme se rozhodli situaci rázně řešit. Věřím, že společně se zástupci obcí a firem, které zavážku realizují, se nám podaří najít takový model, který pomůže starostům i obyvatelům obcí v okolí," říká vicehejtman Martin Kuba, který jednání inicioval. Po společném jednání v Dívčicích...

« Předchozí        Aktuální stránka: 382/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku