Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.12.2008

V celostátní televizní soutěži, jenž nese název „ZA ŠKOLU", se představí také dvě střední školy z jižních Čech. Soutěž vysílá od 21. listopadu Česká televize každý pátek od 17 hodin na ČT1 a určena je pro žáky druhých ročníků.

Do projektu, který potrvá do června 2009, se zapojilo 16 středních škol z celé České republiky. Těmi jihočeskými jsou Střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí (SOŠ OTŽP) Veselí nad Lužnicí a Gymnázium Český Krumlov. „Jedná se o hru, ve které vždy dva tříčlenné týmy ze dvou různých škol předvedou své vědomosti i dovednosti. Po dvou utkáních postoupí vítěz do čtvrtfinále," říká ředitel veselské školy...

18.12.2008

Jak reaguje vedení Jihočeského kraje na zvyšující se požadavky drah, jak fungují na jihu Čech stavební úřady a jak se cítí v nové funkci paní Jana Krejsová, na všechna tato „jak" odpoví nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

18.12.2008

Děti z Jindřichova Hradce i jejich rodiče mají nyní novou možnost, kde se dozvědět o zajímavých sportovních, kulturních, zábavních a dalších akcích ve městě. Jindřicháč.cz je novým informačním a zábavním portálem určeným pro děti z Jindřichova Hradce a okolí. Je zaměřen převážně na děti druhého stupně základních škol, ale zajímavé informace zde najdou samozřejmě i jejich rodiče a pravděpodobně také děti mladší, ale třeba i ty starší.

Portál na adrese www.jindrichac.cz již funguje v testovacím provozu. Cílem nového portálu je přinést to, co v Jindřichově Hradci doposud chybělo - jednotný informační zdroj pro volný čas dětí, náměty na...

17.12.2008

Dnes popřeje náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská paní Marii Marešové k významnému životnímu jubileu - 100 let. Setkání se uskuteční od 9:45 hodin v Domově Důchodců Dobrá Voda.

17.12.2008

Tisková konference k prezentaci Jihočeského kraje v rámci předsednictví České republiky Radě Evropské unie se uskuteční ve čtvrtek 18.12.2008 od 10:00 hodin v hotelu Malý Pivovar v Českých Budějovicích.

Na tiskové konferenci budou podány informace o akcích, kterými se Jihočeský kraj bude prezentovat v Bruselu a akcích, které se při předsednictví uskuteční právě v našem regionu. Součástí tiskové konference bude i křest kopií Vimperského prvotisku, které byly pořízeny jako dary pro prezentaci Jihočeského kraje v rámci Předsednictví ČR v Radě EU.

Tiskové konference se zúčastní:
Mgr. Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje
Mgr. Pavel Hazuka, ředitel Státní...

17.12.2008

Zesedání se bude konat od 10:00 hodin v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 2, České Budějovice. Jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání jsou zveřejňovány v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Navržený program zasedání:


Slib člena zastupitelstva Jihočeského kraje
1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (J. Zimola, č.t. 518/2008)
2. Zpráva o plnění usnesení...

17.12.2008


Přes jedenáct tisíc návštěvníků již zhlédlo za tři měsíce interaktivní výstavu v českobudějovickém Jihočeském muzeu o básníku Šumavy, spisovateli Karlu Klostermannovi, k jeho 160. výročí narození.
„Chodí jak školní skupiny, tak i rodiny s dětmi a jednotlivci. A někteří se i vracejí. Lidi se začali více zajímat jak o samotného Karla Klostermanna, tak i Šumavu," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel muzea Pavel Šafr.
Výstava s názvem Šumava Karla Klostermanna - Příběh šumavské podmalby nabízí veřejnosti ucelený obraz života na Šumavě v druhé polovině 19. století. Je svědectvím o společném prostoru Čechů a Němců, pro který právě osobnost Karla...

12.12.2008

Mezi jihočeskými městy a obcemi nejlépe třídí odpady Milevsko, Blatná, Opařany a Minice. Vyplývá to z výsledků druhého ročníku soutěže My třídit umíme, které byly ve středu vyhlášeny na krajském úřadě. Do soutěže se zapojilo celkem 505 obcí a měst z celého Jihočeského kraje.

"Abychom umožnili účast také malým obcím, rozdělili jsme soutěž do čtyř kategorií tak, aby se vyloučilo ovlivnění výsledků z důvodů velikosti obce," uvedl Milan Tomík z agentury FI Konsult, která soutěž pro Jihočechy pořádala. Mezi nejmenšími obcemi do 499 obyvatel vyhrála obec Minice. V kategorii obcí do 1999 obyvatel zvítězily Opařany a Blatná se umístila na prvním místě v kategorii obcí do...

8.12.2008

Také letos organizuje Dům dětí a mládeže České Budějovice, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj, soutěž Talent Jihočeského kraje, nad kterou převzala záštitu také Jana Krejsová, krajská radní pro školství, mládež a tělovýchovu. Do soutěže mohou školy nebo rodiče či trenéři přihlásit mladé talenty ve věku od deseti do devatenácti let s trvalým bydlištěm v jižních Čechách nebo studující na zdejších školách.

Talent bude vyhlášen v kategorii humanitní, přírodovědné, technické, umělecké, sportovní, speciální a také všestranný. Odborníci posoudí kandidáty podle umístění v okresních a vyšších kolech soutěží a přehlídek. Uzávěrka přihlášek je 15. ledna 2009, slavnostní předání cen...

« Předchozí        Aktuální stránka: 391/504        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku