Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

18.02.2009

Jak se nově vyvíjí situace v dačické nemocnici, setkání s novým radním Karlem Vlasákem a představení nových služeb Czech pointu, to jsou titulky aktuálního vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

18.02.2009


S blížícím se přijímacím řízením pro školní rok 2009/2010 se pro žáky, kteří mají zájem o technicky zaměřené učební obory, otevírá zajímavá možnost uplatnění se v budoucnu na trhu práce. Jihočeský kraj totiž připravuje grantový program s názvem „Podpora firem při přípravě učňů na povolání". Chce tak podpořit zaměstnavatele, kteří spolupracují se středními školami při zajišťování praktického vyučování žáků a dále i v jiných aktivitách.
„Budoucí zaměstnavatelé žáků a studentů nejlépe ví, jaké požadavky budou kladeny na absolventy škol při nástupu do zaměstnání. Proto i firmy mnohdy zadávají žákům řešení úloh, které vycházejí z praxe. Studentům vyšších...

18.02.2009

Monitorovací výbor programu INTERREG IVC rozhodl, že počet žádostí, v kterých může být zapojena jedna organizace v rámci jedné výzvy, není omezen. Toto rozhodnutí znamená, že pozbývá platnosti původní kritérium způsobilosti, které omezovalo počet žádostí, v nichž může být zapojena jedna organizace, na pět. Tato změna byla zohledněna v novém vydání programového manuálu a zadání pro druhou výzvu. Upravena byla také kontrolní zpráva projektové žádosti tak, aby reflektovala tuto změnu. Relevantní dokumenty lze nalézt na webových stránkách programu: www.interreg4c.eu.

18.02.2009


Začátek jarní části nejvyšší fotbalové soutěže, Gambrinus ligy, je již za dveřmi, začíná o tomto víkendu. Jihočeský kraj v ní má jediného zástupce, kterým je Dynamo České Budějovice, jemuž po dosavadních odehraných 16 kolech patří v šestnáctičlenném poli třináctá příčka se ziskem 18 bodů.
Jarní část zahájí Dynamo tuto neděli 22. února, kdy přivítá tým 1. FK Příbram, která má stejně bodů. Začátek utkání je v 15 hodin a vedení klubu pro něj, stejně jako na další tři domácí zápasy, připravil příjemnou novinku pro všechny fanynky a malé fandy - vstup pro ženy a pro děti do 15 let totiž bude zdarma!
Rozlosování jarní části a další zprávy nejen o „A" týmu...

17.02.2009


Podceňování chrápání může mít vážné následky pro zdravotní stav, varují lékaři. Chrápání může být signálem, že člověk trpí syndromem spánkové apnoe, jejímž důsledkem je vysoký krevní tlak a vyšší riziko vzniku cévních onemocnění.
Léčbě poruch spánku se proto v českobudějovické nemocnici, jejímž zakladatelem je Jihočeský kraj, věnují dvě takzvané spánkové laboratoře, kterými ročně projde několik set pacientů. Jedna je součástí plicního oddělení v sedmém patře centrálního pavilonu v horním areálu, druhá funguje v rámci Neurofyziologické laboratoře v dolním areálu nemocnice.
„Naše diagnostika se věnuje problémům dýchání ve spánku, od prostého chrápání až po...

16.02.2009

Ve čtvrtek 19. února začne v 17 hodin ve Wortnerově domě (ul. U Černé věže 22) Alšovy jihočeské galerie v Českých Budějovicích přednáška "Obrazový environment pozdního středověku - nástěnná malba kaple Jindřicha IV. z Hradce".
Kurátor sbírky starého umění v Alšově jihočeské galerii Martin Vaněk bude hovořit o výzdobě soukromé kaple Jindřicha IV. z Hradce, nacházející se v původně pozdně středověkém paláci na zámku v Jindřichově Hradci. Tato výmalba pochází z roku 1492 a je dílensky spjatá s tvorbou Žirovnického mistra. Je nejen dokladem vysoce kvalitní umělecké tvorby na jihu Čech v pozdním středověku, ale také náročného objednavatelského prostředí.

13.02.2009


Celkem šest milionů korun rozdělí Jihočeský kraj v letošním roce v rámci „Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží". Přidělení grantů v této výši schválily rada a zastupitelstvo.
„U těchto programů byly finance rozděleny do šesti okruhů. Konkrétně na podporu pravidelné zájmové činnosti a zájmového vzdělávání, na akce s převahou zaměření na neorganizované děti, na mezinárodní spolupráci, na informační systémy a kluby otevřených dveří, na talentovanou mládež a soutěže a rovněž na vzdělávání pracovníků, kteří se věnují dětem a mládeži," říká Jana Krejsová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu.
Zájem o získání...

13.02.2009

Odbor regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic upozorňuje na nový dotační titul Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR, určený pro domácnosti v České republice, který je zaměřen na obnovitelné zdroje a energetické úspory při rekonstrukcích a novostavbách rodinných a bytových domů v roce 2009.
V rámci nového a podstatně rozšířeného programu dotací bude podporováno kvalitní zateplování rodinných domů a bytových domů nepanelové technologie, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní kotle na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických novostaveb a také nová výstavba v...

12.02.2009


Celkem 182 dětí a mladistvých přihlásili ředitelé a učitelé základních škol, základních uměleckých škol, středních škol, rodiče, prarodiče, trenéři, vychovatelé a vedoucí zájmových organizací do soutěže Talent Jihočeského kraje roku 2008.
Výsledky 9. ročníku soutěže, kterou vyhlašuje Dům dětí a mládeže České Budějovice, byly slavnostně vyhlášeny včera večer v českobudějovické Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích. Titul Talent Jihočeského kraje přitom mohou získat jednotlivci ve věku od 10 do 15 let (mladší kategorie) a mládež od 16 do 19 let (starší kategorie).
Porotci letos ze 182 nominovaných, z nichž zhruba třetinu tvořili sportovci,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 393/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku