Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto aktualita (62.08 KB) 9.09.2016

Odvaž se používat vlastní rozum! Tak vyzývá žáky mateřských, základních i středních škol Logická Olympiáda, v níž ti nejúspěšnější získají notebook a další skvělé ceny. Zájemci ve věku 3 až 20 lety se mohou registrovat do 30. září 2016 na stránkách www.logickaolmypiada.cz. Akci, kterou pořádá Mensa ČR spolu s generálními partnery The Kellner Family Foundation a Open Gate School, zaštítil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Nejlepší soutěžící ze všech věkových kategorií postoupí do...

Foto aktualita (384.45 KB) 8.09.2016

Jihočeský kraj srdečně zve na další ročník Trocnovských slavností, které se uskuteční 24. září 2016 od 13.00 hodin. Akce se koná pod záštitou hejtmana Jiřího Zimoly. Vstupné je ZDARMA.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program se zábavným programem pro děti. Ty se mohou těšit například na soutěžní odpoledne plné her a různých činností nebo loutkové divadlo. Pro dospělé je připraven řemeslný jarmark a šermířské souboje. Trocnovské slavnosti zakončí bluegrassová kapela SEM TAM.

Program

13:00 zahájení

13:15 historický hasičský zásah

13:30 ukázky středověkých...

Foto aktualita (633.11 KB) 8.09.2016

Prázdninová návštěvnost Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou trhala historické rekordy. Nejcitelněji se nárůst počtu lidí, kteří si přijeli na Hlubokou zasportovat nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí, projevil v srpnu, v době konání letních olympijských her v brazilském Riu, kdy zde fungovala jakási menší obdoba olympijského parku.
„Skladba návštěvníků, mezi nimiž nechyběli cizinci, například Rakušané, Němci či Holanďané, byla velmi pestrá. Od individuálních rekreačních nebo aktivních sportovců až po celé rodiny a velké organizované skupiny. Denně prošlo areálem v tomto období i několik tisíc lidí," uvedl manažer Sportovně relaxačního...

Foto aktualita (108.98 KB) 7.09.2016

Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Krajským úřadem Jihočeského kraje v letošním roce realizuje projekt „Prevence úrazů pro mateřské školy". V rámci tohoto projektu zveme zástupce mateřských škol Jihočeského kraje na akreditovaný seminář, který se bude konat ve čtvrtek 29.9.2016 od 9.00-14.00 hodin (více informací viz příloha).
Část semináře bude zaměřena i na první pomoc dětem (viz program v pozvánce).
Předpokládáme, že se Vaše školka do projektu zapojí, podpoří myšlenku tohoto důležitého programu a zařadí toto téma dle svých možností a priorit nějakým způsobem do své...

Foto aktualita (398.47 KB) 5.09.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 


Foto aktualita (185.68 KB) 5.09.2016

Poděkování za skvělou reprezentaci a blahopřání k výborným výsledkům si v pondělí 5. září odneslo z krajského úřadu 15 studentů, kteří se ve školním roce 2015 - 2016 umístili na 1., 2. a 3. místě v celostátních kolech soutěží vyhlašovaných ministerstvem školství.
Zástupci odboru školství v čele s krajským radním pro tento resort Tomešem Vytiskou jim zároveň předali tašku s propagačními předměty kraje a knižní poukázku v hodnotě 500 korun.
„Všem studentům chci velice poděkovat za to, jak skvěle reprezentují náš kraj a rovněž jim velice blahopřeji," uvedl Vytiska s tím, že to zároveň považuje za výbornou vizitku jihočeských škol a jejich pedagogů. „Život...

Foto aktualita (875.33 KB) 5.09.2016

Jedinečná expozice Accelerating Science, vytvořena Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě, bude již 21. září 2016 představena také české veřejnosti. Jediným městem v České republice, ve kterém bude výstava k vidění, jsou České Budějovice.

Výstava, kterou do Čech přináší Jihočeský kraj, bude po dobu čtyř měsíců do 10. ledna 2017 vystavena v pavilonu B4 Výstaviště České Budějovice. Návštěvníkům umožní odpovědět na otázky jako například: Co je hmota? Jak vznikla? Z čeho jsou utvořeny hvězdy, planety?

Nápad k pořádání výstavy se zrodil na konferenci o...

Foto aktualita (1536.75 KB) 2.09.2016

Prácheňské muzeum v Písku pokračuje v cyklu mimořádných krátkodobých výstav, které představují veřejnosti vzácné a zpravidla nepřístupné exponáty. Na dny mezi 7. až 18. zářím jsme připravili výstavu Hradiště u Písku 1858 - Nálezy z knížecích mohyl z časné doby laténské, kterou zároveň oslavujeme 130. výročí zpřístupnění našeho muzea veřejnosti. V Rytířském sále muzea bude k vidění nejvýznamnější archeologický nález, který kdy byl učiněn na území Čech - výbava z hrobů keltských knížat. Podobné informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Aktuální informace a...

1.09.2016

Jihočeský kraj nabízí i v roce 2016 pomoc obcím do 10 000 obyvatel, školám, občanským sdružením, nadacím a dalším veřejnoprávním a neziskovým subjektům, jejichž projekty získají příslib dotace z evropských fondů či jiných evropských dotačních titulů. 1.9.2016 vyhlásil Jihočeský kraj dotační program na financování úroků z úvěrů či půjček, které si výše uvedené subjekty musejí vzít na předfinancování svých projektů. Úroky jsou většinou výdajem, který z evropských peněz nelze hradit, což zejména pro neziskové organizace znamená zvýšenou finanční zátěž a mnohdy zásadní překážku pro podání žádosti o evropskou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 40/501        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku