Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

26.09.2008


Den otevřených dveří připravila na čtvrtek 2. října od 9 do 13 hodin Nemocnice Písek, a.s., jejímž stoprocentním vlastníkem je Jihočeský kraj. Zájemci se tak budou moci seznámit s chodem nemocnice a budou moci také zavítat na některá oddělení.
„Například ve vestibulu před centrálními operačními sály bude připravena ukázka pomůcek pro ortopedické pacienty, na hematologickotransfuzním oddělení se bude hovořit o dárcovství krve a určování krevních skupin," říká ředitel nemocnice Miroslav Janovský.
Připravena je také prohlídka mamografického pracoviště s výkladem, vyšetření cholesterolu v krvi na oddělení klinické biochemie i vyšetření krve-glykemie v...

25.09.2008


Za vzor pro všechny jihočeské sportovce označil dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník legendu boxerského ringu, Josefa Němce z Českých Budějovic. U příležitosti jeho dnešních 75. narozenin spolu vzpomněli jak na začátky Němcovy kariéry, tak i na největší úspěchy českobudějovického boxera - na bronz z olympijských her v Římě v roce 1960 a zlato z evropského šampionátu v Moskvě v roce 1963.
„Jako kluk jsem sledoval všechny vaše úspěchy a když jsem vás pak v Českých Budějovicích potkával, byl jsem na vás pyšný. A to jsem i nyní," řekl Jan Zahradník, který předal jubilantovi stříbrnou pamětní medaili Jihočeského kraje, dárkový koš a další drobné dárky.
...

25.09.2008


Primátor hl. města Prahy Pavel Bém přivítal včera ve své rezidenci hejtmany českých a moravských krajů. V prosinci roku 2004 se na stejném místě uskutečnilo první zasedání Rady Asociace krajů ČR v druhém volebním období, nyní se její členové společně sešli, aby na tomtéž místě uplynulé čtyři roky zhodnotili.

"V krátké době se Asociace krajů stala důležitou součástí struktury veřejné správy, efektivní platformou pro diskusi regionů a nástrojem pro prosazování jejich oprávněných zájmů. Asociace má za sebou nesporné úspěchy a jsem rád, že jsme si je dnes mohli připomenout na místě, kde vznikla. Především má ale před sebou spoustu práce. Důležitost regionů se...

24.09.2008

Jihočeský kraj se připravuje na další veletrh investičních nemovitostí, který se letos koná ve dnech 6. až 8. října v bavorském Mnichově. Jedná se o 11. ročník mezinárodního odborného veletrhu Exporeal, jenž je tradičním místem setkávání obchodníků, developerů a investorů ze států střední a západní Evropy, v posledních letech však také Evropy východní. Veletrh je zaměřen především na poradenství a zprostředkování nákupu a možného využití nemovitostí.
Grafika předního panelu stánku Jihočeského kraje usnadní návštěvníkům veletrhu rychlejší lokalizaci regionu v rámci Evropy. Boční panely nabídnou souhrnné informace o aktuálních investičních příležitostech na jihu Čech, o...

24.09.2008

K přípravě výzev v rámci oblastí intervence č. 2.1. Zavádění ICT v územní veřejné správě z Integrovaného operačního programu a č. 4.2. Posilování institucionální kapacity a efektivnosti samosprávních celků z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost připravuje Ministerstvo vnitra ČR workshopy, které se uskuteční v Regionálním centru v Olomouci, Jeremenkova 40 B, v termínech 9. a 10. října 2008. Workshopy jsou určeny pro obce s matričními úřady a jimi zřizované organizace, krajské úřady a jimi zřizované organizace a svazky obcí. Podrobné informace o připravovaných workshopech jsou zveřejněny na webové stránce www.mv-workshop.cz , kde...

24.09.2008

Jihočeský kraj v roli hospodáře, ekologické zátěže Jižních Čech a jejich likvidace, Jihočeské letiště České Budějovice - jihočeský letecký přístav a stoupající zájem o zdravotnické záchranné služby, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

23.09.2008


V Jihočeském kraji je 16 lokalit, které jsou označené jako rizikové v souvislosti se sociálně vyloučenými romskými lokalitami. Vyskytují se v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Větřní, Přídolí, Písku, Táboře, Jindřichově Hradci, Českých Velenicích, Prachaticích, Volarech a Pohorské Vsi.
Tyto a další údaje zazněly na semináři „Sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené romské lokality v Jihočeském kraji", který se konal na krajském úřadu a na kterém se sešli zástupci obcí, nestátních neziskových organizací i aktivisté, zabývající se romskou problematikou.
Jak uvedl krajský romský koordinátor Roman Slivka, konkrétní uvedení sociálně...

22.09.2008

Zastupitelstvo Jihočeského kraje dne 16. září 2008 projednalo územně analytické podklady Jihočeského kraje. Ostatní informace týkající se územně analytických podkladů a rozboru udržitelného rozvoje území Jihočeského kraje jsou umístěny v rubrice Územně analytické podklady.

19.09.2008

Vážený pane náměstku, vážený pane generále, vážený pane primátore, paní a páni starostové, vážení hosté, vojáci!

Sešli jsme se dnes na historickém náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, abychom slavnostně předali prapor pěší rotě aktivních záloh Krajského vojenského velitelství České Budějovice. Pro mne je pak velkou ctí tento prapor, který byl zhotoven na náklady Jihočeského kraje, osobně vojákům pěší roty předat.
Jak praví základní vojenský řád, bojový prapor je symbolem vojenské cti a statečnosti, připomíná každému vojákovi povinnost sloužit vlasti a bránit ji proti vnějšímu napadení. Otázky vojenské cti, bojových tradic naší armády, statečnosti...

« Předchozí        Aktuální stránka: 411/516        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku