Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

9.10.2008


V pondělí 13. října v pravé poledne bude ve výstavní síni českobudějovické radnice zahájena výstava Zachraňme Šumavu. Výstava, dokumentující kalamitní stav šumavských porostů, vznikla z iniciativy jihočeského hejtmana Jana Zahradníka, senátorů Tomáše Jirsy, Jiřiny Rippelové, Josefa Kalbáče a Svazu obcí Národního parku Šumava. Jejím smyslem je opětovně upozornit na to, že budoucnost Šumavy není jen lokální otázkou, neboť zde odumírají největší lesní plochy ve střední Evropě.
Výstava je putovní a České Budějovice jsou její druhou zastávkou. Tou první byla Písecká brána na Hradčanech a během týdne ji navštívilo téměř devět tisíc lidí. Byl mezi nimi i prezident Václav...

8.10.2008

Jak pokračuje výstavba dálnice, testovací provoz integrovaného dopravního systému, českokrumlovské kláštery se chystají na změny, výjimečné školy na jihu Čech, to jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

8.10.2008


Stříbrnou pamětní medaili Jihočeského kraje a dort se třiceti svíčkami předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník členům skupiny Nezmaři. Počet svíček na dortu nebyl náhodný, protože tato folková skupina letos slaví třicet let svého účinkování.
„Při ohlédnutí se za tím, co jste dosud dokázali a jak jste své fanoušky oslovili, lze bezesporu říct, že jste nejen jihočeským, ale zcela jistě i českým kulturním bohatstvím," uvedl Jan Zahradník.
Nezmaři, kteří vznikli v roce 1978, vystupují ve složení Pavel Zajíc, Tonda Hlaváč, Pavel Jim Drengubák a Šárka Benetková. Pro jejich hudbu je typický vícehlasý vokál s doprovodem akustických nástrojů, v...

7.10.2008

Krajský úřad - Odbor grantů a evropské integrace pořádá Seminář pro žadatele v rámci OP Přeshraniční spolupráce Česká republika - Bavorsko 2007 - 2013, který se koná v pátek 17. 10. 2008 od 9:00 hodin v zasedací místnosti Zastupitelstva Jihočeského kraje (č. dveří 2010) na KÚ Jihočeského kraje.
Z důvodu omezené kapacity prosíme zájemce, aby se přihlásili emailem na: navara@kraj-jihocesky.cz nebo na tel.: 386 720 385. Účast na semináři je bezplatná.

Více informací v rubrice Aktuální informace - OP Přeshraniční spolupráce ČR - Bavorsko.

6.10.2008


Rakousko-Česko v roce 2020 - Vize pro společnou budoucnost v srdci Evropy. Pod tímto názvem je připravena projektová soutěž pro mládež, které je určena projektovým týmům škol z Jihočeského a Jihomoravského kraje, kraje Vysočina a Dolních Rakous.
„Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích, kterými jsou druhý stupeň základní školy a příslušné ročníky víceletých gymnázií a pak středoškolská mládež," říká Marie Hrdinová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu, která převzala za Jihočeský kraj nad soutěží záštitu.
Každý přihlášený projekt má být vyrovnáním s tématem Rakousko-Česko v roce 2020, konkrétně má přinést představy mladých lidí o společné...

6.10.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice - 4. poschodí. Tisková konference se koná ve středu 8.10.2008 od 8.00 hod. v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1113/2008)
2. Příspěvek na akce přeshraniční spolupráce (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1151/2008)
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna stanov akciové společnosti Jihočeské nemocnice, a.s. (MUDr. Pavelka, mat. č. RK 1089/2008)
4. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna stanov akciové společnosti Nemocnice České Budějovice, a.s. (MUDr....

6.10.2008

O tomto víkendu 11.-12.10.2008 se uskuteční další setkání pěstounských rodin Jihočeského kraje, a to v Albrechticích nad Vltavou v počtu cca 80 osob, 12 rodin, cca 53 dětí. O děti se budou starat dobrovolníci z Charity Týn n. Vlt., pro rodiče je připravena přednáška MUDr. Sattranové "Zdraví ohrožující faktory v životě dětí" a další společné povídání o dětech.

3.10.2008

Praktické informace o tom, co by měl občan vědět o nadcházejících volbách do krajských zastupitelstev, si lze od dnešního dne vyslechnout v Jihočeských zvukových novinách, které jsou součástí internetových stránek Jihočeského kraje. V rubrice Zvuková poradna pod heslem Volby je k dispozici třídílná volební kuchařka, která by měla občanům pomoci v orientaci ve volebním mechanismu. Zájemci si zde mohou kdykoliv a třeba i opakovaně poslechnout například kdy a jakou formou se dozvědí kde budou volit, co je třeba k platné volbě i jaké doklady je nutné mít k prokázání své totožnosti při aktu volby. Zákonem...

2.10.2008

Jak školy získávají peníze na investice, co to obnáší, když se pojišťuje kraj, jak se staví kulturní mosty mezi Jižními Čechami a dolním Rakouskem, to jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

« Předchozí        Aktuální stránka: 417/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku