Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

účastníci festivalu (100.14 KB) 9.05.2017

Pěvecký soubor Gymnázia Strakonice se zúčastnil festivalu pěveckých sborů v Chorvatsku. Zážitky účastníků si můžete přečíst v přiloženém souboru.

 


 

9.05.2017

Díla osmi umělců z německého Pasova jsou k vidění v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Město Pasov není jen městem tří řek - Dunaj, Inn a Ilz. Je také partnerským městem pro Asociaci jihočeských výtvarníků (AJV), které pokračuje v tradici Sdružení jihočeských výtvarníků. To funguje už od roku 1922 a jedná se tak o sdružení výtvarníků s nejdelší tradicí v ČR. Partnerské sdružení výtvarníků z Německa přivezlo do naší republiky celkem 80 grafických listů ve 40 rámech které si mohou zájemci prohlédnout až do 31.5.2017. Svá díla jim představí tito umělci: Waltraud Danzig; Hubert Huber; Wolfgang Kretzer; Anja Kutzki; Stefan Meisl; Otto Mülller; Verena Schönhofer; Ernst...

9.05.2017

Devadesát pět milionů korun. Tolik má letos činit dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pro Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK). Dohromady jihočeští silničáři chtějí do rekonstrukcí silnic II. a III. tříd včetně mostů investovat 107 milionů korun, když rozdíl dofinancují z vlastních zdrojů.
Státní finanční výpomoc je vázána na podpis smlouvy mezi SFDI a SÚS JčK, na jejímž základě by měly peníze na jih Čech doputovat zřejmě ještě během května.
„Jsem rád, že stát našim silničářům opět vypomůže částkou ve stejné výši, jako loni, což určitě pomůže zkvalitnit další úseky silnic ve správě kraje," uvedl první náměstek hejtmanky...

4.05.2017

Zástupci obcí jsou zváni na seminář Refundace sociálních pohřbů a novela zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, ve znění pozdějších předpisů, který pořádá Krajský úřad Jihočeského kraje za účelem informování zástupců místních samospráv v územní působnosti kraje. Pracovníci Ministerstva pro místní rozvoj ČR pro agendu pohřebnictví Mgr. Tomáš Kotrlý, Th.D. a Mgr. Milan Mičo, Th.D. seznámí účastníky semináře s novinkami a povinnostmi obcí dle novely zákona o pohřebnictví.

Datum, místo konání a program naleznete v pozvánce na seminář v příloze.

Z organizačních důvodů žádáme o potvrzení Vaší účasti do 22. května 2017 v elektronickém formuláři pod následujícím...

28.04.2017

České dráhy upozorňují cestující, že kvůli sněhové kalamitě dnes nejezdí vlaky na trase České Budějovice až Nova Pec, Strunkovice - Nové Údolí, Čkyně - Volary, Rybník - Lipno. Náhradní autobusová doprava nebude vzhledem ke stavu silnic zajištěna. Plánovaná výluka do Rakouska je s problémy z Kaplice na st.hranici.

Foto aktualita (164.54 KB) 27.04.2017

Jihočeský kraj bude nově spravovat koalice ČSSD, PRO JIŽNÍ ČECHY, KDU-ČSL a JIHOČEŠI 2012. Rozhodlo o tom mimořádné krajské zastupitelstvo 27. dubna. Poměr stran v krajské radě zároveň stanovilo na čtyři, tři, dva a dva zástupce.
Novou a zároveň první hejtmankou v kraji se stala Ivana Stráská (ČSSD) a jejím statutárním náměstkem Josef Knot (PRO JIŽNÍ ČECHY). O další posty náměstků se podělili Jaromír Novák (ČSSD), Zdeněk Dvořák (KDU-ČSL) a Pavel Hroch (JIHOČEŠI 2012). Doplní je radní Antonín Krák (ČSSD) a Jiří Švec (PRO JIŽNÍ ČECHY).
V gesci Ivany Stráské zůstane zdravotnictví plus například cestovní...

Koaliční smlouvu podepsali (zleva) Jan Bartošek, Jiří Zimola, Jiří Švec a Pavel Hroch (117.77 KB) 26.04.2017

Novou koaliční smlouvu v Jihočeském kraji podepsaly Česká strana sociálně demokratická, PRO JIŽNÍ ČECHY (Starostové, HOPB a TOP 09), Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová a JIHOČEŠI 2012 ve středu 26. dubna. Svými podpisy ji signovali Jiří Zimola, Jiří Švec, Jan Bartošek a Pavel Hroch. Složení nové krajské rady včetně postu hejtmana, na kterém se výše uvedená uskupení dohodla, má stvrdit čtvrteční mimořádné zasedání krajského zastupitelstva.
Předchozí koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 se rozpadla předminulý týden.

Noc literatury (59.50 KB) 26.04.2017

Na několika zajímavých a běžně veřejnosti nepřístupných místech v centru Českých Budějovic se budou číst knihy evropských autorů v českých překladech. Akce pořádaná Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích, kterou zřizuje Jihočeský kraj, se bude konat 10. května od 18:00 do 22:00 hod.

Čtení bude probíhat na terasa v 6. patře budovy firmy E.on s výhledem na Železnou pannu, na terase budějovické hvězdárny, v nově zrekonstruovaném prostoru zemního vodojemu u Vodárenské věže a v budově Českého rozhlasu. Číst budou herci Jihočeského divadla a jeden moderátor ČRO.

Čtení proběhne paralelně na...

Foto aktualita (135.38 KB) 19.04.2017

Memorandum o mezinárodní spolupráci a partnerství v oblasti vzdělávání a kultury mezi správním úřadem „Académie Nantes" regionu Pays de la Loire a Jihočeským krajem dnes podepsala 1. náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová a Wiliam Marois, rektor (ředitel) Krajského školského úřadu v Nantes. Slavnostního podpisu se za Jihočeský kraj zúčastnil také radní Pavel Hroch a zástupci odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Pana Wiliama Maroise doprovázela manželka, univerzitní profesorka matematiky Christine Marois a poradkyně ředitele pro mezinárodní vztahy Laurence Emile-Besse. Součástí setkání byla výměna...

« Předchozí        Aktuální stránka: 43/524        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku