Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

21.03.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání bude ve středu 26.3. od 8:00 hodin v Presscentru KÚ JK.
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 277/2008)
2. Příspěvek na vydání a nákup reprezentační publikace Šumavou Karla Klostermanna - Obrazy 1875-1914 (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 344/2008)
3. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky „Opěrná zeď u Opatovic na silnici III/10575" (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 278/2008)
4. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné...

21.03.2008

Projekt Akční rok 2008 navazuje na úspěšnou aktivitu evropského informačního střediska Europe Direct Krajského úřadu Jihočeského kraje z loňského roku, kdy byly v celých jižních Čechách iniciovány a spoluorganizovány veřejně prospěšné aktivity neziskových organizací zaměřených především na mládež a jejich ekologickou či sociálně motivovanou činnost.

V letošním roce se akční rok zaměřuje přímo na mládež a skupiny mladých, kteří mají sami realizovat během roku 2008 veřejně prospěšné aktivity ve svém okolí. Cílem je vést mladé lidi k tomu, aby přehodnotili své hodnoty, zaměřili se na své okolí a sami se zapojili do veřejného života.

Akce bude probíhat od poloviny...

20.03.2008

Jihočeský hejtman Jan Zahradník se 18.března setkal v Praze s Jacquesem Barrotem, vicepresidentem Evropské komise, který je zodpovědný za sektor dopravy. Setkání byli přítomni také krajský radní František Štangl, pražský primátor Pavel Bém a pražský radní Radovan Šteiner.
Jak ze setkání vyplynulo, Jacques Barrot podporuje aktivity Jihočeského kraje na rychlé dokončení páteřní dopravní infrastruktury v ose sever-jih. Do pololetí letošního roku by se přitom mělo v Bruselu uskutečnit pracovní setkání, během něhož chce Jacques Barrot vyhodnotit možnost jmenování evropského koordinátora pro železniční osu Praha-Linec. Zároveň přislíbil účast na konferenci „Dvacet let po...

20.03.2008

Letošní přijímací řízení na střední školy je za dveřmi, jak se Jihočeský kraj představil na nejprestižnějším veletrhu investičních příležitostí v Evropě a procházka mezi starými novinami a časopisy, to je pozvánka k poslechu dalšího vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

19.03.2008


Od března do června se v sedmi regionech České republiky, mezi kterými je i Jihočeský kraj, uskuteční Sportovní hry mateřských škol 2008. Cílem těchto her, které organizuje nezisková organizace Happy Time sdružení, je, aby se březen, duben, květen a červen staly měsíci pravidelného sportování v mateřských školách. Sportovní hry MŠ se konají od roku 2004 a postupně se rozšiřují do všech krajů ČR. V roce 2007 se hry konaly v Jihočeském, Plzeňském, Olomouckém kraji a Praze a účastnilo se jich 70 tisíc dětí z 976 mateřských škol. Letos přibyly kraje Liberecký, Pardubický a Moravskoslezský a soutěžících dětí bude již přes 130 tisíc z 2000 mateřských škol.
„Chceme,...

19.03.2008

Dne 4. března 2008 byl vyhlášen již 14. ročník soutěže Vesnice roku 2008.
Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Spolek pro obnovu venkova ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Nad krajským kolem soutěže Vesnice roku 2008 převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník. Cílem soutěže je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a zároveň také upozornit širokou veřejnost na význam venkova.
Vítězné obce krajských kol postupují do celostátního kola. Vítěz celostátního kola se stane nositelem titulu Vesnice roku 2008.V...

18.03.2008


Širokou škálu atraktivních cílů pro návštěvníky jižních Čech a ochutnávky gastronomických specialit nabídne jihočeská expozice na nadcházející Výstavě tří zemí, jejíž brány se otevřou v sobotu 29. března v německém Pasově. Tradiční výstavy, jejíž smyslem je prohloubit poznání sousedících regionů, se Jihočeský kraj i tentokrát zúčastní spolu s Horními Rakousy a Dolním Bavorskem. „Výstavu tří zemí vnímám jako důležitý symbol vzájemnosti našich regionů i jako konkrétní příležitost k jejich dalšímu sblížení prostřednictvím vystavovatelů i návštěvníků. Navazuje tak i na poslání Společnosti tří zemí, jejíž předsedou mám tu čest nyní být. Coby nepolitické sdružení fyzických...

17.03.2008

Jihočeský kraj nejlépe ze všech českých regionů spolupracuje se Spolkovou republikou Německo v oblasti propagace a rozvoje cestovního ruchu. V rámci veletrhu cestovního ruchu v Berlíně předal minulý týden zástupci Jihočeského kraje toto ocenění ředitel berlínského zahraničního zastoupení v Německu Czech Tourism Mgr. Mirek Rončák.

„Toto ocenění je vyvrcholením dlouholeté spolupráce, která se datuje od založení kraje, a to zejména prostřednictvím zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Berlíně," říká Darja Bártová, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu krajského úřadu.

Jihočeský kraj přibližuje potencionálním návštěvníkům řada prezentací,...

14.03.2008


Jihočeský kraj a město Tábor uspořádají od 23. do 28. června 2009 v Táboře a Sezimově Ústí Hry IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2009. Smlouvu o pořádání olympiády dnes na krajském úřadě podepsali hejtman Jan Zahradník, starostka Tábora Hana Randová a k podpisu pro Milana Jiráska, předsedu Českého olympijského výboru, ji převzal místopředseda Českého olympijského výboru pro olympismus Josef Dovalil.
Podle dnes podepsané smlouvy se olympiády zúčastní okolo 2600 sportovců včetně trenérů a vedoucích výprav. O medaile a bodovaná umístění se utkají v atletice, plavání, fotbalu, tenisu, basketbalu (dívky), plážovém volejbalu, cyklistice (silniční závod a cyklokros),...

« Předchozí        Aktuální stránka: 448/529        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku